Kimatika – tai vibracijos raštus tyrinėjanti studija. Įvairūs daiktai vibruoja netolygiai – jų paviršiumi keliauja bangos, kurios sąveikauja tarpusavyje ir yra veikiamos medžiagos charakteristikų. Menininkai mėgsta kimatikos eksperimentus, kuriuos pakankamai nesunku atkartoti ir namie. Visgi, garsus automobilių gamintojas Jaguar padarė kai ką visai unikalaus.

Jei mėgstate automobilius, neabejotinai mėgstate ir jų variklių gausmą. Daugybė automobilių žurnalistų ir Jaguar gerbėjų mano, kad F-Type SVR sportinis automobilis skleidžia vieną iš ausiai mieliausių garsų. 5 litrų V8 variklis riaumoja garsiai, o kiekvieną akseleratoriaus pedalo atleidimą lydi eilė mažyčių sprogimų išmetimo sistemoje. Variklio garsas neabejotinai yra didelė Jaguar F-Type SVR charakterio dalis, todėl Jaguar nusprendė tai pabrėžti, sukurdama įdomų, menišką vaizdo klipą.

Jame matoma, kaip F-Type SVR variklio riaumojimas virsta įspūdingais smulkių sėklų raštais ant kelių metalinių plokštelių, vibruojančių nuo per garsiakalbius sklindančio garso. Galima matyti, kaip šie ornamentai reaguoja į vis aukštėjantį variklio toną, kai vairuotojas jungia vis aukštesnę pavarą. Atrodo tikrai įspūdingai, o pati idėja yra originali ir sveikintina. Klipo pabaigoje atsiranda užrašas „Pamatyk. Išgirsk. Pajausk. Vairuok“ („See it. Hear it. Feel it. Drive it“) – taip dar kartą pabrėžiama, kad garsas yra tokia pat svarbi F-Type SVR charakterio dalis, kaip ir išvaizda ir vairavimo pojūtis.

Jaguar taip pat publikavo kitą vaizdo įrašą, parodantį kaip buvo sukurtas pirmasis. Pasirodo, jokių triukų panaudota nebuvo – ant plokštelių kimatikos pagalba tikrai buvo atkurtas variklio keliamas garsas. Jaguar darbuotojai taip pat papasakojo, koks svarbus variklio riaumojimas šios kompanijos automobiliams. Pažiūrėję filmuką sužinosite daugiau, kaip buvo kuriamas pirmasis vaizdo klipas.

Kimatika gali kurti įspūdingą meną. Dažnai jis atvaizduojamas vaizdo įrašuose ir gyvuose eksperimentuose. Daug žmonių negali patikėti, kad vibruojančios plokštelės gali kurti tokius raštus – kodėl smėlis, sėklos ar koks nors skystis taip tvarkingai susidėlioja? Taip yra todėl, kad vibracija nėra vienoda. Mikroskopinės bangos susiduria tarpusavyje, priklausomai nuo dažnio, todėl kai kuriose plokštelės vietose vibracija yra silpnesnė. Ten atsidūrusios dalelės pasilieka ir šokinėja žymiai silpniau, todėl ir matomas tam tikras raštas, vizualiai parodantis garso bangas.

Meniški kimatikos eksperimentai nėra tokia didelė naujiena. Štai šis vaizdo įrašas, publikuotas 2014 metų pabaigoje, yra peržiūrėtas daugiau nei 13 milijonų kartų.

Jaguar kompanija turi ilgą ir labai turtingą istoriją. Ji išskirtinė tuo, kad nepaisant besikeičiančių savininkų ar veiklos modelio ji visuomet rūpinosi savo automobilių charakteriu. Todėl ir dideli prabangūs sedanai, ir lengvi sportiniai automobiliai visuomet yra kuo nors yra išskirtiniai. Reikia tikėtis, kad ateityje žengiant į tylių elektromobilių erą Jaguar nepraras šios mąstysenos.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia