Ši gąsdinančiai atrodanti vikšrinė mašina gali pasiekti tik 7,5 km/h greitį, nors turi net 640 arklio galių variklį. Tai yra labai naudingas įrankis, naudojamas ne vienoje srityje. Ar vien pažvelgę į šios mašinos nuotrauką galite atspėti, kas tai yra?

Tai – dar viena NODUM mįslė technikos mėgėjams. Praeitą kartą kvietėme atspėti, kam skirta aukšta ir plati, bet trumpa vikšrinė mašina. Daugeliui ši mįslė pasirodė per lengva. Anksčiau klausėme, kam skirtas keistai atrodantis prie frontalinių krautuvų ar sunkvežimių tvirtinamas įrankis. Jei to dar nepadarėte, žvilgtelkite ir į tuos straipsnius.  O dabar pereikime prie šio agresyviai atrodančios technikos.

Pažvelkite į šią nuotrauką ir pabandykite atspėti, kam skirta ši vikšrinė mašina. Tai yra tikras darbo įrankis, kuris yra naudojamas ne vienoje srityje – jį galima sutikti keliose skirtingose pramonės šakose.

Kam skirta ši agresyviai atrodanti mašina? (Gamintojo nuotrauka).

Šis klausimas buvo šiek tiek suktas. Nuotraukoje – galingas savaeigis augmenijos smulkintuvas (mulčeris). Įprastai tokias mašinas sutiksite miškininkystės pramonėje, tačiau tokia technika yra naudojama ne tik kertant miškus. Pavyzdžiui, jas dažnai pasitelkia elektros linijas ir net dujotekius prižiūrinčios kompanijos, norinčios greitai pašalinti prie infrastruktūros objektų kylančią augmeniją. Šis smulkintuvas kartais yra naudojamas ir skaldai smulkinti, nors tai tikrai nėra pagrindinis jo darbas.

Gamintojas teigia, kad Raptor 800 tinka ir infrastruktūros priežiūrai. (Prinoth nuotrauka).

Tai – Prinoth Raptor 800 vikšrinė mašina su M900 smulkintuvu. Prinoth kompanija buvo įkurta dar 1951 metais. Iš pradžių ši italų bendrovė kūrė slidinėjimo trasų priežiūros mašinas ir tas verslas ėjosi puikiai. Apie 2000 metus įmonę įsigijo Leitner grupė. Investicijos leido plėsti veiklą į kitas sritis – su laiko pro Prinoth buvo prijungtas vikšrinių mašinų gamintojas Camso, o vėliau ir vokiečių miškininkystės technikos gamintojas AHWI. Tai leido Prinoth pakelti savo gamybos apimtis ir pirkėjams pasiūlyti didesnį produktų skaičių. Kad ir tą Raptor 800 smulkintuvą.

Raptor 800 gale sumontuotas 640 ag CAT variklis, kuris, kaip ir kiti mazgai, yra lengvai pasiekiamas priežiūrai. (Prinoth nuotrauka)

Raptor 800 yra vikšrinė mašina su galimybe prijungti vieną iš kompanijos siūlomų smulkintuvų. Modulinė konstrukcija reiškia, kad mulčerį galima nesunkiai pakeisti, jei rinkoje pasirodys geresnis. Raptor 800 yra  2,6 metrų pločio, 6,9 metrų ilgio ir 3,13 metrų aukščio. Su smulkintuvu Raptor 800 sveria 26 tonas, be jo – šiek tiek mažiau nei 21 toną.

Kad ir kaip agresyviai atrodytų Raptor 800, jis yra pakankamai lėtas. Nors jo 18,1 litro 6 cilindrų CAT C18 variklis išvysto 640 arklio galių, Raptor vis tiek pasiekia tik 7,5 km/h greitį. Aišku, greitis jam apskritai nėra prioritetas – pravažumas yra kur kas svarbiau. Ši mašina gali įkopti į 45 laipsnių įkalnę. Platūs vikšrai suteikia kitą labai svarbų privalumą – itin mažą slėgį į gruntą. Priklausomai nuo pasirinktų vikšrų, Raptor 800 slėgis į gruntą siekia nuo 0,42 iki 0,54 kg kvadratiniam centimetrui.

Raptor 800 dažnai naudojamas kelmams smulkinti, prieš ruošiant dirvožemį naujo miško sodinimui. (Prinoth nuotrauka)

Vokietijoje sukurtas Raptor 800 yra vienas iš lyderių tokio tipo mulčerių rinkoje, nes turi nemažai privalumų. Visų pirma, smulkintuvą suka mechaninė pavara, o ne hidraulinė sistema – taip tiesiog efektyviau ir patikimiau, o ir priežiūros kaštai nėra tokie dideli. Vikšrai yra sukurti taip, kad visi mechanizmai būtų paslėpti ir mašina galėtų drąsiai važinėtis kelmais ir akmenimis, nebijodama vieną iš vikšrų pamesti. Galiausiai, visi priežiūros reikalaujantys mazgai yra labai lengvai pasiekiami, todėl ir kasdien dirbantis Raptor 800 neeikvoja daug laiko.

Raptor 800 smulkina kelmus, sukrautas šakas, krūmus ir kitą augmeniją. Ši mašina yra valdoma dviem vairalazdėmis, o priekinis kabinos stiklas yra apsaugotas metalinėmis grotomis. Tai yra saugus ir efektyvus įrankis, galintis įveikti ir labai nelygią vietovę.

Taip pat skaitykite:

Ką veikia ši aukšta, plati, bet trumpa vikšrinė mašina?

Kokį darbą dirba šis prie frontalinių krautuvų tvirtinamas agregatas?

Kam skirta ši mašina su dantytais plieniniais ratais?

Kam skirta ši kelių tiesimo ir statybų mašina?

Kam skirti šie ilgakojai sunkvežimiai?

Kam skirta ši vikšrinė mašina su dantytu stumdytuvu?

Kam skirtas šis platus traktorius su didelėmis padangomis?

Ką veikia šis pramoninis sunkvežimis?

Kam skirta ši agresyviai atrodanti žemės ūkio mašina?

Kam reikalingas toks mažas lokomotyvas?

Pellenc Optimum aukštas traktorius be jokių ašių, bet kam jis skirtas?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia