Automobilių savininkai, kurie labai trokšta daugiau dėmesio, kartais renkasi vardinius valstybinius numerius. Vietoje Lietuvoje įprastos trijų raidžių ir trijų skaitmenų kombinacijos automobilį galima papuošti trumpu žodžiu (N0DUM) ar kokiu nors svarbiu simboliu, inicialais, vardu. Gal taip net pavyks apkvailinti automatinį greičio matuoklį?

Ar žinote, kodėl dalyje JAV automobiliai valstybinius numerius turi tik priekyje? O kada automobiliai apskritai įgijo tokius ženklus?

Valstybinius numerių ženklus – vardinius ir paprastus – išduoda valstybės įmonė Regitra. Vardiniai, žinoma, kainuoja daug brangiau ir jų reikia palaukti, o automobilių savininkų fantaziją riboja griežtos taisyklės. Keiksmažodžiais pasipuošti nepavyks. Vardinių numerių prestižas ar, kaip mėgsta sakyti jų mėgėjai, išskirtinumas, aišku, yra skonio reikalas. Kaip Nodum.lt patikslino Regitra, Lietuvoje šio straipsnio rašymo metu yra apie 3,5 tūkstančiai automobilių su vardiniais numerių ženklais. Klausimas, ar jie trukdo automatinėms numerių nuskaitymo sistemoms – gal padeda išvengti automatinių greičio matavimo įrenginių? O gal trukdo patekti į uždaras stovėjimo aikšteles su automatiniais vartais?

NODUM ar N0DUM?

Regitra patvirtino, kad nėra sulaukusi skundų dėl vardinių numerio ženklų neatpažįstančių numerių nuskaitymo sistemų. Automobiliai su tokiais numeriais į uždaras aikšteles patenka be problemų. Juk tos numerių nuskaitymo sistemos nėra sukurtos specialiai Lietuvai, o pasaulyje būna įvairių numerių ženklų. Be to, ir Lietuvoje būna automobilių iš užsienio, kurie irgi naudojasi tomis pačiomis aikštelėmis.

Kita vertus, Nodum.lt skaitytojai teigia, kad skundų gali nebūti dėl to, kad svarbu ne tai, ar aikštelių kameros nuskaito numerius teisingai, o ar nuskaito juos vienodai įvažiuojant ir išvažiuojant. Tai yra, nieko tokio jei numerių nuskaitymo sistema mato NODUM1 vietoje N0DUM1, bet svarbu, kad ir išvažiuojant skaitytų NODUM1. Skaitytojai pateikė įrodymų, kad taip būna, tik tai nėra problema.

O kaip policija ir greičio matuokliai? Regitra yra valstybės transporto valdymo mechanizmo dalis ir būtų nelogiška, jei viena to mechanizmo dalis trukdytų kitai. Jei vardiniai numeriai trukdytų kelių policijai, kažkas turėtų keistis. Be to, gyvename ne dirbtinio intelekto sapnuose, todėl jei greičio matuoklis negalėtų nustatyti, ar tai buvo NODUM1 ar N0DUM1, sistemai padėtų žmogus. Policijos atstovai Nodum.lt patvirtino, kad jei numeriai yra tikri, juos išdavė Regitra, nekyla problemų juos nuskaitant.

Kalbant apie O ir 0 panašumą, reikėtų nepamiršti, kad šie simboliai naudojami ir įprastuose numerių ženkluose. Jei automatinės sistemos negalėtų atskirti nulio nuo O, tai joms būtų sunku ir su paprastais numeriais. MOT123 yra standartinis, bet M0T123 galėtų būti vardinis – automatinės numerių nuskaitymo sistemos privalo galėti juos atskirti.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia