Ginklai gali būti žiaurūs, mirtini ir skirti sunaikinti taikinius. O gali būti ir tiesiog dvokiantys. Štai Izraelyje sukurtas Skunk gali efektyviai kontroliuoti minias, nors neturi jokių šaudmenų, elektrošoko ar panašių ginklų.
Smarvę skleidžiantis ginklas gali pasirodyti kaip tiesiog prasta išradimo idėja. Koks skirtumas, kad gatvės dvokia – agresyvūs riaušininkai gali išmokti į tai nekreipti dėmesio arba tiesiog užsikimšti nosis. Tačiau Skunk purškiamo skysčio smarvė yra tokia stipri, kad šis ginklas veikia ir kaip psichologinio poveikio priemonė. Nenorite dvokti kelias dienas? Geriau net nesiartinkite prie Izraelio ginkluotųjų pajėgų naudojamo Skunk.
Izraelio gynybos technologijų kompanija Rafael ėmėsi Skunk kūrimo dar 2004 metais. Protestai Izraelyje, ypač šalia sienų su Gazos ruožu bei Vakarų krantu, yra gana dažni ir žiaurūs. Izraelio pajėgos minioms sklaidyti naudoja daug įvairių priemonių, tarp jų – guminės kulkos, ašarinės dujos ir vandens patrankos. Susirėmimų metu dažnai pasitaiko ir rimtesnių sužeidimų. 2003 metais 21 metų amžiaus izraelietis protestuotojas Gil Na’amati buvo nušautas vieno protesto metu, todėl ir pradėta ieškoti ne tokių pavojingų minios valdymo priemonių.
Skunk yra komercinis produktas, kurį gamintojas Odortec (kartu su Man bei Beit-Alfa Technologies) siūlo ir kitoms valstybėms, todėl tiksli purškiamo skysčio sudėtis nėra skelbiama. Gamintojas teigia, kad Skunk yra netoksiškas, o jo pagrindas – kepimo milteliai ir mielės. Įprastai Skunk purškiamas vandens patranka ir yra lengvai atpažįstamas dėl savo geltonos spalvos. Tačiau tas pats skystis taip pat pilstomas į mažesnes talpas bei specialias granatas.
Skunk yra nepaprastai veiksminga priemonė. Dvokas prilyginamas pūvantiems kūnams ir kanalizacijai. Jei Skunk patenka ant drabužių, juos tenka išmesti – smarvė juose išlieka iki 5 metų. Tiesą sakant, net nuo žmogaus odos Skunk nusiplana tik per maždaug 3 dienas. Egzistuoja ir specialus muilas pašalinti Skunk smarvei, bet jis parduodamas tik pareigūnams, kurie gali būti apipurkšti netyčia.
Tiesa, Skunk veikia ne visur. Izraelio ginkluotosios pajėgos Skunk laiko itin veiksminga priemone – riaušininkai išsisklaido vos pamato atvažiuojančią įtartiną vandens patranką. Skunk išbandė ir amerikiečiai, kurie taip pat galėjo įsitikinti stiprios smarvės galia – tas kvapas yra tiesiog nepakenčiamas. Tuo tarpu bandymai Indijoje buvo nesėkmingi – žmonės be jokių problemų toleravo purškiamo skysčio kvapą ir galėjo jo net atsigerti. Tai sietina su įprastu kvapu Indijos miestų gatvėse, prie kurio vietiniai tiesiog priprato.
Skunk yra nemirtino poveikio priemonė, tačiau gali būti pavojinga. Visų pirma, vandens patrankos palaiko didžiulį slėgį – Skunk (ar kitais atvejais vanduo) purškiamas su tokiu slėgiu, kad lengvai gali pažeisti akis ar net odą. Yra žinoma, kad pats skystis kai kuriems žmonėms sukelia bėrimą. Galiausiai, ta smarvė gali sukelti kosulį, vėmimą ir dusimą, todėl net jei ir nėra mirtina, ši priemonė gali padaryti žalos sveikatai.
Skunk kritikuojamas ir dėl to, kad nesirenka savo aukų. Jei protestuotojai susirenka gatvėje prie jūsų namų ar verslo, jums tiesiog nepasisekė.