Tesla turi neįtikėtiną sėkmės istoriją. Apie naujus automobilių gamintojus išgirstame nuolat, tačiau tik patys geriausi išlieka rinkoje ilgesnį laiką. Tesla ne tik išgyveno sunkiausius pirmuosius metus, bet ir įsitvirtino rinkoje ir pavertė savo vadovą Eloną Muską žvaigžde. Ruošiami nauji projektai, dar šį mėnesį bus pristatytas elektrinis vilkikas, planuose – dar keli automobiliai. Tačiau pradžioje viskas vyko ne taip sklandžiai – Top Gear galimai apsimelavo ir sukėlė rimtų nemalonumų Tesla.
Pirmasis Tesla automobilis buvo Roadster. 2008 metais pradėtas gaminti automobilis dar nepasižymėjo visomis gerosiomis savybėmis, kurias dabar priskiriame Tesla automobiliams. Tai buvo Lotus Elise su elektros varikliu. 185-2015 kW turintis automobilis buvo labai brangus, tačiau traukė žiniasklaidos dėmesį. Elektromobiliai tuomet dar nebuvo tokie populiarūs, žmonės vis dar nebuvo pasiryžę vairuoti mašiną, kurios negalima papildyti degalais per 5 minutes. Tačiau elektrinis sportinis automobilis buvo kažkas naujo ir negirdėto. O kur dar kompaniją sukūręs Muskas, kuris jau tuomet buvo garsus verslininkas – nieko keisto, kad Roadster buvo aprašomas visose žiniasklaidos priemonėse.
2008 metais Tesla Roadster buvo bandomas ir Top Gear (Aukščiausios pavaros) laidoje. Jeremy Clarksonas ilgą laiką juokėsi iš elektromobilių, tačiau šis privertė ir jį suklusti. Jis gyrė Roadster įsibėgėjimą, negailėjo epitetų moderniai automobilio elektroninei sistemai. Tačiau kritika nustelbė viską. Visų pirma, Clarksonas pastebėjo, kad posūkiuose Roadster nėra toks geras, kaip benzininis Elise. Tai, aišku, yra tiesa, nes Roadster yra kur kas sunkesnis. Reportaže taip pat buvo teigiama, kad automobilis nėra labai patikimas – esą jis išsikrovė nuvažiavęs vos 55 mylias (89 km) vietoj žadėtų 200 mylių (322 km). Galiausiai, buvo pasakyta, kad vienas iš bandomų automobilių turėjo stabdžių problemų. Padaryta išvada, kad Tesla Roadster nėra tinkamas šios dienos keliams.
Tesla netruko atsakyti į neteisingą reportažą. Visi automobilių duomenys buvo registruojami. Kompanijos inžinieriai žino, kad nei vienas iš dviejų bandymui pristatytų automobilių neišsikrovė – nei vienas iš jų nepasiekė net 20 % baterijos likučio. Taigi, reportaže matomas nustūmimas nuo trasos buvo tik meninė priemonė ir niekas daugiau. BBC atsakė, kad taip tenorėta parodyti, kas nutiktų, jei automobilio baterijos išsikrautų. Tesla taip pat teigia, kad stabdžiai bandymo metu nesugedo, o ir Clarksono rodomos nesisukančios vėjo jėgainės mentys nieko nereiškia. Roadster galėjo būti įkrautas per 3,5 valandos.
Skandalas greitai įgavo pagreitį. Pasirodė ir Top Gear kūrėjų atsakymai. Clarksonas pripažino, kad klipas buvo netvarkingas, tačiau ir toliau kritikavo automobilį. Top Gear gerbėjai internete laidė juokelius, tačiau Muskui juokinga nebuvo. Per kiekvieną susitikimą su investuotojais Muskui teko išgirsti klausimų apie Top Gear ir kodėl Tesla Roadster buvo toks nepatikimas.
Laikui bėgant aiškėjo naujų detalių. Tesla darbuotojas, pristatęs automobilius bandymams, visai netyčia tuomet perskaitė ir kabinete buvusį scenarijų. Jame buvo parašyta, kad Roadster suges. Tai buvo nuspręsta dar prieš prasidedant bandymams, tai kaip Tesla galėjo nepykti? Juo labiau, kad net pripažinusi, kad automobilio nereikėjo nustumti nuo trasos, BBC ir toliau transliavo klipą skirtingose šalyse jo visiškai nekoreguodama.
2011 metais Tesla padavė BBC į teismą už šmeižtą ir reputacijai padarytą žalą. Tais pačiais metais teisminis procesas baigėsi ne Tesla naudai – tokio nusikaltimo teismas nepastebėjo. Dar daugiau – Tesla buvo įpareigota padengti BBC teismo išlaidas, kurios siekė 100 tūkstančių svarų sterlingų.
Muskas iki šiol nėra didelis Top Gear gerbėjas. Jis nenori matyti savo automobilių garsiosios trijulės rankose net jai palikus BBC. Kartu ši istorija dar kartą parodė, kad Top Gear nėra tokia laida, kokią ją mato daugelis. Top Gear režisuoja kiekvieną klipą ir koreguoja bandymų rezultatus. Tačiau melagingais pareiškimais nėra kol kaltinti – juk tai labiau pramoginė, o ne informacinė laida, taip ją reikėtų ir vertinti.