Europos Sąjungoje maksimalus leistinas sunkvežimio su priekaba ilgis siekia 18,75 m. Žinoma, yra išimčių ir net dvigubų junginių, tačiau tikrų greitkelių traukinių čia nėra. Tiksliau, nebuvo – ispanų automobilių gamintojas SEAT kartu su logistikos bendrove Grupo Sesé vykdoilgų autotraukinių bandymus – vienu vilkiku tempiamos net dvi 13,6 metrų ilgio priekabos.

13,6 metrų ilgio puspriekabė yra pakankamai geras standartas, suderinamas su krovininiais traukiniais. Tačiau kol kas nėra įprasta pamatyti už tokios puspriekabės prikabintą ir dar tokio pat ilgio priekabą. SEAT turi tikslą prisidėti prie efektyvesnės ateities logisitikos, todėl nusprendė vykdyti šį projektą. Pirmojo bandymo metu toks greitkelių traukinys nuriedėjo iš Saragosos iki SEAT būstinės Martorelyje.

Šis Scania vilkiko tempiamas junginys šiuo metu yra didžiausias ir efektyviausias sunkvežimis Europos greitkeliuose. Bendras junginio ilgis siekia 31,7 metrus, o maksimalus svoris – 70 tonų. Savaime aišku, vos tik bus įrodyta, kad pats principas pasiteisina, krovinys galės būti bet koks. Kad ir SEAT automobilių dalys. Ir taip, toks junginys kol kas prasilenkia su Europos Sąjungos reikalavimais ir net išimtimis taikomoms Švedijos ir Suomijos keliuose. Tačiau bandymams buvo gauti specialūs leidimai, siekiant įrodyti, kad toks sunkvežimis padėtų sutaupyti ir pagerintų ekologinę situaciją.

Tokio ilgio autotraukinių Europoje įprastai nebūna, tačiau šis turi svarbią misiją (SEAT nuotrauka)

Pirminiai bandymai įrodė naudą. CO2 emisijas pavyko sumažinti net 20 % tam pačiam kroviniui pergabenti. Logistikos kaštai sumažėjo net 25 %. Svarbiausia, tokie dvigubi junginiai padėtų sumažinti sunkvežimių skaičių itin užimtuose greitkeliuose ir kituose tarpmiestiniuose keliuose. Tai sumažins ir akustinę taršą, ir pagerins saugumą.

SEAT su partneriais tikisi, kad pavyks standartizuoti tokį sunkvežimį Ispanijoje. Tai reikštų kaštų sumažinimus Ispanijos logistikos įmonėms. SEAT viceprezidentas gamybai ir logistikai Dr. Christianas Vollmeras atvirai teigia, kad vienas toks sunkvežimis su dviem 13,6 metrų ilgio priekabomis galėtų pakeisti du įprastus vilkikus su puspriekabėmis. Mažesnis sunkvežimių skaičius kelyje reikštų didesnį saugumą, o sumažintos emisijos padėtų ir aplinkosauginiams tikslams.

Tiesa, neaišku, ar tokie autotraukiniai prigytų kitose Europos šalyse. Ispanijos kelių tinklas yra puikiai išvystytas, o ir didžiosios logistikos bendrovės turi tam tinkamus privažiavimus. SEAT ir Grupo Sesé dar prieš du metus Ispanijoje pristatė sunkvežimį, kurio bendras ilgis siekė daugiau nei 25 metrus. Jis tuo metu buvo ilgiausias šalyje, kol nepasirodė šis dvigubas junginys, kurio bendras ilgis yra dar 6 metrais didesnis, o maksimalus krovinio svoris išaugo net 10 tonų.

Bendras ilgis siekia 31,7 metrus, o maksimalus krovinio svoris – 70 tonų. (SEAT nuotrauka)

Dvigubi junginiai Europoje jau egzistuoja. Pavyzdžiui, Švedijoje ir Suomijoje vienas vilkikas gali traukti 13,6 metrų ilgio puspriekabę ir 7,82 metrų ilgio priekabą, maksimalus tokio junginio ilgis gali siekti 25,25 metrus, o krovinio svoris – 60 tonų. Kitaip tariant, SEAT numatytas sunkvežimis būtų ilgiausias Europos keliuose, neskaitant negabaritinių krovinių. Aišku, greitkelių traukiniu jį vadiname tik perkeltine prasme – Australijoje tikri kelių traukiniai yra gerokai ilgesni. Tačiau sutikti tokį ilgą junginį greitkelyje būtų tikrai įdomu, jei tik pasikeis galiojantys įstatymai ir taisyklės.

Taip pat skaitykite:

Vokietijos valdžia sutiko prisidėti prie elektrinių greitkelių projekto;

Shell pademonstravo vilkiką, kuris suvartoja rekordiškai mažai degalų;

Tesla Semi nuvažiuojamas nuotolis bus dar didesnis nei planuota anksčiau;

Kodėl skiriasi europietiški ir amerikietiški sunkvežimiai? Kurie geresni?

10 faktų apie sunkvežimius, kurių galbūt nežinojote.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia