Tesla Semi – tikriausiai garsiausias pasaulio sunkvežimis, apie kurį žino ir tiek, kurie su pervežimais net nėra susidūrę. Tai – elektrinis vilkikas, kuris pas pirmuosius pirkėjus turėtų atkeliauti jau kitais metais. Tačiau pora prototipų jau dabar važinėja po JAV. Elonas Muskas, Tesla Motors vadovas, atskleidė, kad pagrindinis bandomas prototipas per šalį keliauja vienas, bet ką tai reiškia ir kodėl tai kelia tokį džiaugsmą kompanijos vadovams?

Ne, Semi nėra autonominis – jame sėdi vairuotojas, kuris turi visą laiką laikyti rankas ant vairo. Tesla Semi sėkmingai lanko pirkėjus, demonstruodamas savo galimybes. Daug šių įmonių yra įsikūrusios palyginti netoli esančiuose miestuose, tačiau Muskas teigia, kad Semi jau važinėja ir ilgesniais atstumais.

Visai neseniai Tesla Semi lankėsi Arkanzase, kur lankė savo pirkėjus, tarp kurių ir milžinė J.B. Hunt. Pastaroji įmonė yra viena iš daugybės Tesla Semi pirkėjų, todėl jai norima pademonstruoti, kad elektrovilkikas yra tikras darbinis arklys, kuriam nereikia ypatingo dėmesio ir infrastruktūros. Tikriausiai todėl Semi tūkstančius mylių keliauja vienas.

Tai reiškia, kad vilkiko nelydi pagalbinės mašinos. Tai yra didžiulis istorinis žingsnis pirmyn – naujos kartos elektrinis vilkikas keliauja vienas. Aišku, jei kas nors nutiktų, jis greitai sulauktų pagalbos, tačiau tai vis tiek yra neeilinis pasiekimas. Juolab, kad pagalbos iki šiol nereikėjo. Didžiausia Tesla Semi problema yra kol kas neegzistuojantis Megacharger stotelių tinklas.

Tesla Semi šiuo metu keliauja per JAV be jokių lydinčių sunkvežimių ar automobilių – palydos elektrovilkikui nebereikia. (Korbitr, Wikimedia)

Megacharger – tai galingiausios Tesla įkrovimo stotelės, kurios šiuo metu dar tebėra kuriamos. Jos padės sutrumpinti didžiųjų elektrinių vilkikų įkrovimo laiką. Kol kas jų nėra, o tai, žinoma, kelia nerimą pirkėjams. Taigi, Tesla Semi naudojasi įprastu Supercharger tinklu, skirtu automobiliams. Tik laido jam reikia specialaus.

Vienu metu Semi specialiu šakotuvu prisijungia prie kelių Supercharger stotelių. Taigi, baterijos įkraunamos greičiau, o pirkėjams parodoma, kad Semi gali naudotis ir egzistuojančia infrastruktūra. Tai – labai svarbi Tesla strategija, kuria siekiama parodyti, kad Semi nėra ateities vilkikas – tai yra technika, kurią galima naudoti šiandien.

Tiesa, tai labiau jau simbolinis žingsnis – net jei Semi keliauja vienas, jam vis tiek visada padeda Tesla inžinieriai. Logistikos kompanijos nori sunkvežimius naudoti įprasta tvarka, savarankiškai ir be papildomų mokymų. Tesla žada, kad būtent taip ir bus – prie Semi nereikės ilgai pratintis. Semi turės  800-1000 kWh baterijas, kurių pakaks maždaug 900 km, bet joms įkrauti reikės laiko, jei Megacharger tinkas nebus greitai išplėtotas. O jei nebus? Ar tikrieji Semi naudotojai neprieštaraus ilgų ilgintuvų ir šakotuvų naudojimui?

Taip pat skaitykite:

Sunkvežimių entuziastas pasižvalgė po Tesla Semi saloną;

Ar Tesla susitvarkys su elektrovilkiko gamyba?

Tesla Semi lanko savo pirkėjus;

Pirmasis tikras darbinis Tesla Semi reisas;

Pirmą kartą užfiksuotas bendro naudojimo keliuose bandomas Tesla Semi;

Ar Tesla Semi yra per brangus?

Kuo Tesla vilkiko dizainas neįtiko patyrusiems vairuotojams?

Pasaulį nustebinęs Tesla Semi pristatymas.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia