Audi džiaugiasi savo naujuoju tik galiniais ratais varomu R8 V10 RWS. Ir iš tiesų, tai greitas automobilis, 100 km/h pasiekiantis per 3,7 sekundes. Aišku, Bugatti Chiron šį greitį pasiekia per maždaug 2,5 sekundes – viena sekundė yra jaučiamas skirtumas. Tačiau pasaulyje yra vienas beprotiškas triratis, kuris neturi variklio, bet iki 100 km/h įsibėgėja daugiau nei 3 sekundėmis greičiau už R8 V10 RWS. Koks beprotis juo galėtų važinėti?

Bepročio vardas – François Gissy. Tai jau ne pirmas toks jo kūrinys. Anksčiau jis buvo pagaminęs už Ferrari greitesnį raketa varomą dviratį. Gissy neturi didžiulio biudžeto, didelės inžinierių komandos ar ypatingų žinių. Į priekį jį gena tik didžiulis entuziazmas ir greičio alkis. Paklaustas, ką pagamintų, jei pinigai nebūtų problema, jis per daug ilgai negalvoja – sukurtų raketa varomą drago automobilį, kuris įprastoje ketvirčio mylios (402,3 m) trasoje pasiektų garso greitį. Tačiau ir be tokio finansavimo Gissy laiko veltui neleidžia ir šiuo metu važinėjasi beprotiškai greitu triračiu.

Žodis „beprotiškai“ šiame kontekste dera itin gerai. Gissy triratis turi priekinę motociklo šakę su vairu ir stabdžiais bei galinius karto ratus. Tarp jų yra didelis anglies pluoštu apvilktas aliumininis vandens bakas, galintis išlaikyti maždaug 132,5  litrus lietaus vandens, suslėgto iki 413,7 barų slėgio. Iš tiesų, tai tikrai neprimena aukštųjų technologijų nušlifuoto lenktyninio automobilio, tačiau pats Gissy juo yra labai patenkintas.

Vos atidarius vožtuvą triratis šauna į priekį lyg futbolo kamuolys nuo 11 metrų atžymos. Iki 100 km/h jis įsibėgėja per 0,55 s, o maksimalus greitis siekia net 270,7 km/h. Visą trasą Gissy kūrinys aplieja lietaus vandeniu – vaizdas tikrai įspūdingas. Atrodo tarsi raketa būtų pritvirtinta prie kokio nors vaikiško triračio. Tačiau Gissy greičio nebijo.

Tai koks jausmas lėkti triračiu, kuris lėkia tokiu didžiuliu greičiu? François Gissy teigia, kad visai nebaisu – triratis kur kas stabilesnis už jo prieš tai sukurtą dviratį. O ir pagaminti jį nebuvo sunku – tereikėjo tvirtai suvirinti rėmą ir pritvirtinti didelį vandens baką. Pastarasis, nors informacijos apie jo kainą nėra, neabejotinai yra brangiausia šio projekto dalis – tokį slėgį atlaikantis aliumininis bakas, apvilktas anglies pluošto sluoksniu, yra gana brangus daiktas.

Pažiūrėjus vaizdo įrašus atrodo, kad suvaldyti šį pakvaišusį triratį nėra taip sunku. Juk jo ratai neprasisuka, nes nėra varomi, o ir važiuoti reikia tik visai tiesia linija. Ar išdrįstumėte išbandyti tokį traukos lenktynių triratį?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia