Pašėlęs klausimas – ar F1 pilotas gali vartoti alkoholį prieš lenktynes? Ar kas nors yra lenktyniavęs ne visiškai blaivus?

Ar žinote, kokio ūgio buvo aukščiausias visų laikų F1 pilotas?  O kokio amžiaus buvo vyriausias F1 lenktynių nugalėtojas? O kodėl F1 lenktynininkai vadinami pilotais?

Formulė 1 vyksta nuo 1950-ųjų – kultūra ir saugumo normos anksčiau buvo kitokios

Iš tikrųjų, atsakymas turbūt nenustebins – Formulėje 1 yra dalyvavęs ne vienas ne visiškai blaivus lenktynininkas. Juk Formulė 1 prasidėjo 1950 metais. Reikalavimai ir patikros tais laikais nebuvo labai griežti, o ir vyno taurė per pietus buvo keliama viešai ir be atsiprašymų. Žmonės ir viešojo naudojimo keliais dažnai važinėjosi šiek tiek išgėrę. Be to, F1 lenktynėse dažnai dalyvaudavo tiesiog vietiniai turtingi nuotykių ieškotojai. Buvo ne vienas žmogus, kuris sudalyvavo vos vienose lenktynėse – kas ten pasakys, kokios būsenos jie buvo, nes duomenų apie juos beveik nėra.

Na, bet tie ankstyvieji metai buvo labai seniai ir niekas iš šio straipsnio skaitytojų to Formulės 1 laikotarpio neatsimena. Bet galbūt atsimenate škotą Davidą Coulthardą? Jis yra pasirodęs ir Lietuvoje Red Bull renginyje. F1 jis dalyvavo 1994-2008 metais, 62 kartus stovėjo ant podiumo, iš kurių 13 – ant aukščiausio pakylos laiptelio. Vienoje tinklalaidėje jis prisiminė, kaip kartą prieš kvalifikaciją Monzoje kitas lenktynininkas Gerhardas Bergeris jam pasakė, kad Italijoje yra tradicija tokia proga išgerti taurę šnapso – vokiško gėrimo, kurio 32-40 % sudaro alkoholis. Coulthardas ir išgėrė, nors tokios tradicijos iš tikrųjų nebuvo. Pats Bergeris, kuris F1 dalyvavo 1984-1997 metais, pasakojo, kad prieš kiekvieną kvalifikaciją išgerdavo taurę amareto (apie 25 % alkoholio) ir puodelį espreso.

F1 ir alkoholis yra sunkiai suderinami dalykai. Nors praeityje yra buvę visko. Ir viskio.

Yra daugybė istorijų ir apie kitus lenktynininkus, tik jas sunku patikrinti. Pavyzdžiui, Jamesas Huntas, F1 lenktyniavęs 1973-1979 metais, garsėjo kaip vakarėlių žvėris ir, pasak nepatvirtintų legendų, kartais trasoje pasirodydavo stipriai pagiringas. Tačiau šiais laikais to neturėtų būti.

Tarptautinė automobilių federacija (FIA) griežtai netoleruoja alkoholio lenktynininkų kūnuose. Ir jie gali būti tikrinami. Be to, F1 reikalauja didžiulės koncentracijos ir greitos reakcijos, todėl kažin, ar kas norėtų taip sau trukdyti. Lenktynininkai šiais laikais laikosi griežtos dietos ir sportinio režimo. Galiausiai, komandos to irgi netoleruoja, nes jei įvyktų kokia didesnė nelaimė ir tyrėjai patikrintų į ją patekusių žmonių blaivumą, neblaivumas prasilenktų ne tik su sporto taisyklėmis, bet ir įstatymais. Ir, aišku, kainuotų labai brangiai.

Ankstesnis straipsnisKas yra tie ant padangų matomi spygliukai?
Kitas straipsnisNuo 0 iki 100 ant pakilimo tako – kaip greitai bėgėjasi lėktuvai?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia