Tesla Semi vilkikas rinkoje pasirodys jau kitąmet. Jį užsako vis daugiau įmonių, kurios ketina šiuos elektrovilkikus naudoti trumpesniuose maršrutuose. Tesla anksčiau yra patyrusi gamybos sunkumų, kuomet vėlavo Model 3. Problemos buvo išspręstos, tačiau vilkiko gamyba yra didžiulis iššūkis. Visgi, panašu, kad šiuo metu prototipai yra intensyviai bandomi – internete jau pasirodė  jau antras vaizdo įrašas su Tesla Semi bandymais San Fransisko apylinkėse. Šįkart demonstruojama brutali Semi galia ir įsibėgėjimas.

Jau anksčiau buvo pastebėta, kad Tesla Semi vilkikas važinėja netoli San Fransisko. Buvo pasirodęs ir labai trumpas vaizdo įrašas, kuris atskleidė įdomių detalių apie populiariausią pasaulio elektrinį vilkiką. Visų pirma buvo galima pastebėti, kad jis – labai tylus, kaip ir manyta, tačiau jau turi veidrodėlius. Veidrodėliais ginkluotas ir naujame vaizdo įraše užfiksuotas vilkikas, tačiau tikrai ne jie pirmiausia atkreipia dėmesį.

Vos dešimties sekundžių vaizdo įraše matomas pro šalį pravažiuojantis sidabrinis Tesla Semi vilkikas. Tuščioje gatvėje vairuotojui nuspaudus akceleratorių staiga prasisuka varomi vilkiko ratai ir jis šauna į priekį. Vos per akimirką jis praktiškai pradingsta ir tų poros sekundžių tikrai nepakanka ką nors įžiūrėti.

Visgi, galima pastebėti ne tik tai, kad šis Tesla Semi turi veidrodėlius, kurie, panašu, bus ir gamybai paruošto vilkiko dalis. Lapkritį pristatyti prototipai veidrodėlių neturėjo -vietoj jų buvo kameros ir pora ekranų iš abiejų vairuotojo pusių. Tačiau dabartiniai veidrodėliai neatrodo laikini – tai nėra iš kokio nors kito sunkvežimio pasiskolintos dalys. Sunkvežimio šonuose matyti ir kamerų montavimo vieta, todėl teks palaukti, kol sužinosime tiksliau. Beje, kameros vietoj veidrodėlių nėra blogas sumanymas, tačiau vairuotojai mano, kad du papildomi ekranai gali blaškyti dėmesį ar net dirginti akis. Ekranų skleidžiama mėlyna šviesa trikdo ir yra nemaloni, ypač naktį.

Jei ir gamykliniai sunkvežimiai naudos veidrodėlius, nukentės pažadėta aerodinamika. Buvo teigiama, kad Tesla Semi pasižymės labai gerų aerodinamikos koeficientu – 0,36 (kuo mažesnis, tuo mašina yra aptakesnė). Veidrodėliai tam tikrai šiek tiek pakenks, tačiau kažin ar tai atsispindės nuvažiuojamame atstume.

Galiausiai, reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, apie ką šis vaizdo įrašas yra iš tikrųjų – įsibėgėjimą. Tesla Semi be krovinio gali per 5 sekundes pasiekti 97 km/h greitį. Net ir lengviesiems automobiliams tai yra labai geras rezultatas. Sunku pasakyti, ar šiame vaizdo įraše toks buvo pademonstruotas – aiškiai girdėti kaip prasisuka sunkvežimio ratai. Vilkikai nėra skirti rekordams laužyti, važiuodami be svorio jie pasižymi pakankamai prastu sukibimu, todėl įdomu, ar realūs nepriklausomi bandymai patvirtintų tą 5 sekundžių laiką.

Tesla Semi bus laai greitas ir našus vilkikas, itin gerai tinkantis neilgiems atstumams. (Tesla nuotrauka)

Su maksimaliai sunkiu kroviniu, kuomet sunkvežimis svertų daugiau nei 36 tonas, Tesla Semi 97 km/h greitį pasiekia per 20 sekundžių. Tai taip pat yra kur kas greičiau nei įprasti dyzeliniai vilkikai. Kol kas bandymuose Tesla Semi nebuvo pastebėtas su puspriekabe, tačiau gamintojas teigia, kad vilkikas galės tempti visų įprastų rūšių krovinius.

Beje, šis sidabrinis vilkikas tikriausiai taip ir liks Tesla nuosavybe ir bus naudojamas kituose bandymuose (galbūt ir saugumo) arba taps nuolatine kompanijos krovininio transporto parko dalimi. Bus įdomu pamatyti Tesla autovežį vežantį Tesla automobilius. Tiesa, tai nebus pirmas kartas, kuomet automobilių gamyklos naudoja tos pačios markės sunkvežimius – Renault, Mercedes-Benz, Volvo, o Lotynų Amerikos šalyse ir Volkswagen savo automobilius veža savos gamybos sunkvežimiais.

Daugiau apie Tesla Semi:

Pirmą kartą užfiksuotas bendro naudojimo keliuose bandomas Tesla Semi;

Ar Tesla Semi yra per brangus?

Kuo Tesla vilkiko dizainas neįtiko patyrusiems vairuotojams?

Pasaulį nustebinęs Tesla Semi pristatymas.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia