Jei užsiimate rankdarbiais, anksčiau ar vėliau būtinai kils mintis pradėti gaminti papuošalus. Nebūtina būti menininku, kad sugalvotum kokią nors gerą žiedo ar pakabuko idėją, o ir auskarai įkandami daugeliui medžio darbais užsiimančių mėgėjų. Tuo tarpu „Secret Wood“ žiedai kažkodėl atrodo tokie sudėtingi, kad tik vienetai ryžtasi pabandyti juos pagaminti namuose. Paslaptingi, bet itin gražūs žieduose įamžinti pasauliai atrodo įspūdingai, bet ar galima tokius žiedus pasigaminti neįgudusiam medžio meistrui?

Peter Brown yra populiaraus YouTube kanalo kūrėjas. Jis dažnai eksperimentuoja su epoksidine derva, tekina įvairius daiktus ir kuria netradicinius ir gana keistus meno kūrinius. Nieko keisto, kad nemažai jo gerbėjų prašė parodyti, kaip gaminami „Secret Wood“ žiedai. Tai – spalvotos epoksidinės dervos ir sulaužyto medžio gabalėlio derinys, tačiau šio stiliaus dirbiniai kainuoja gana daug. Ar galima tokį žiedą namie pasigaminti už mažesnę kainą?

Iš pradžių Peter Brown išbandė kelis lentos sulaužymo būdus. Svarbu, kad nuolaužos būtų ilgos ir tankios, kad „paslėptas miškas“ atrodytų kiek įmanoma gražiau. Išsirinkęs labiausiai jam patinkantį lentos gabalėlį, Brownas perėjo prie kito etapo – epoksidinės dervos liejimo.

Sulaužyta lenta buvo įdėta į formą ir aplieta epoksidinės dervos ir kelių mėlynų dažų lašų mišiniu. Tai, beje, buvo lengviausia darbo dalis. Įprastai, lieti įvairias formas iš epoksidinės dervos nėra lengva, nes sunku išvengti smulkių oro burbulų, atsirandančių maišant dervą. Tačiau šįkart smulkūs burbulai tik pagerino žiedo išvaizdą.

Vėliau sekė skylės gręžimas, apytikrės formos išpjovimas juostinėmis pjovimo staklėmis ir ilgas šveitimas bei poliravimas. Darbas su šlifavimo popieriaus lapeliais, palaipsniui šokinėjant nuo žemiausio grūdėtumo iki aukščiausio, pareikalavo labai daug laiko. Reikėjo didelių pastangų, kad būtų tobulai nušlifuotas kiekvienas žiedo kampas ir paviršius. Galiausiai, Brownas darbą užbaigė plastiko poliravimo pasta.

Štai kaip viskas atrodė – rezultatas tikrai įspūdingas

Tai ką Peteris Brownas mano apie parduodamų „Secred Wood“ žiedų kainą? Pasak jo, ji visiškai atitinka į jų gamybą įdedamą darbą. Originalūs žiedai taip pat pasižymi kelių spalvų epoksidine derva, blizgučiais ar kitais elementais. Todėl jų kaina (daugiau nei 120 JAV dolerių) neatrodo tokia jau didelė.

Brownas ir toliau eksperimentavo su šia išvaizda ir pagamino tekintą dubenį. Jis, žinoma, būtų dar brangesnis, nes pareikalavo dar daugiau pastangų ir medžiagų. Tiesa, kadangi daiktas yra gerokai didesnis, Brownas galėjo paeksperimentuoti su skirtingais dažų kiekiais, keliais sluoksniais ir kitokia derva.

Taigi, aišku, kad tokiems dirbiniams reikia nemažai kruopštumo ir daug laiko. Tačiau neatrodo, kad pagaminti tokio stiliaus pakabuką būtų sunku. Tiesa, nepabandę nesužinosime, ar nesigailėtume ėmęsi tokio projekto.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia