Asfalto duobių šalinimas yra vienas iš tų darbų, kurie nesibaigia. Duobėtos gatvės laužo automobilių važiuokles ir su laiku jų būklė vis prastėja. Taigi, duobės yra lopomos. Vidutinės duobės pašalinimas trunka maždaug pusvalandį, tačiau egzistuoja viena mašina, kuri tai gali padaryti per 8 minutes – susipažinkite su JCB Pothole Pro.

JCB Pothole Pro – naujas asfalto duobių taisymo sprendimas. (Gamintojo nuotrauka)

Duobės atsiranda dėl dangos defektų, leidžiančių vandeniui prasiskverbti gilyn į asfaltą ar net į po juo esantį sutankintą gruntą. Žiemą tas vanduo suledėja, plečiasi ir tarsi suplėšo dangą, suraužydamas ją daugybe įtrūkimų. Pavasarį pažeistą dangą galutinai suardo per ją važiuojantys automobiliai – būtent dėl to duobės atsiranda ten, kur norėtumėte nukreipti savo ratus.

Asfalto duobių taisymas nėra sudėtinga procedūra, tačiau ji užima šiek tiek laiko, per kurį eismas toje vietoje privalo būti apribotas. Būtų gerai eismą riboti kiek įmanoma trumpiau, tačiau tvarkingas duobės sulopymas įprastai pareikalauja bent 30 minučių (kartais šiek tiek mažiau, kartais – žymiai daugiau).

Sutrupėjęs asfaltas ir kitos laisvos nuolaužos turi būti pašalinamos. Tuomet tvarkomi duobės kraštai, pašalinant suskilinėjusį asfaltą, kuris kitaip irgi virstų duobe. Galiausiai suformuojama maždaug stačiakampė duobė, kuri užpildoma asfalto mišiniu. Kaip galite įsivaizduoti, tam reikia nemažai technikos ir įrankių. Bent jau reikėdavo, nes dabar didelė dalį šių darbų atlieka vienas JCB Pothole Pro.

Pothole Pro turi asfalto frezą, smūginį pjautuvą kraštams ir šluotą. (Gamintojo nuotrauka)

Tai – nėra reklaminis straipsnis. Tiesiog ši mašina mums pasirodė įdomi, kai buvo pristatyta 2021-ųjų metų pradžioje. JCB Pothole Pro žada sutvarkyti duobę 4 kartus greičiau nei įprasti metodai – per vos 8 minutes.

JCB Pothole Pro – tai ratinė kelių taisymo mašina, valdoma vieno operatoriaus. Atvykusi prie duobės ji pirmiausia išfrezuoja pažymėtą plotą. 600 mm Pothole Pro freza asfaltą smulkina labai efektyviai, gali dirbti visai prie pat šaligatvio ar bortelio ir kontroliuoja keliamas dulkes. Tuomet hidrauliniu smūginiu pjautuvu operatorius išlygina ką tik išfrezuotos duobės kraštus. Šis pjautuvas juda 360 laipsnių kampu, todėl gali apdoroti net šalia barjero ar kanalizacijos šulinio esančią duobę be pačios mašinos padėties keitimo. Galiausiai ateina laikas duobę iššluoti, pašalinant visas laisvas asfalto nuolaužas, skaldą ar žvyrą – Pothole Pro tam naudoja 1200 mm pločio šluotą su rinktuvu.

Darbo pabaiga, tankinamas asfaltas. (Gamintojo nuotrauka)

Ir viskas – duobė paruošta užpildymui. Tai atlieka kita technika, tačiau Pothole Pro ir taip stipriai sutrumpina duobės pašalinimui reikalingų įrankių ir mašinų sąrašą.

Vidutinę gatvės duobę JCB Pothole Pro paruošia per 8 minutes ir labai pigiai – gamintojas skaičiuoja, kad 1 kvadratinio metro darbo kaina siekia tik 32,76 eurus.

JCB Pothole Pro pristatymas

Tuomet Pothole Pro pats greitai gali persikelti prie kitos artimiausios duobės, nes pasiekia 40 km/val. greitį, o operatoriaus darbo vieta yra patogi ir pasižymi puikiu matomumu. Gamintojas teigia, kad Pothole Pro našumas siekia 250 kvadratinių metrų per dieną.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia