Kai kurie darbai niekada nesustoja ir jiems atlikti reikalinga specializuota technika. Pasaulyje nėra žmogaus, kuris galėtų atpažinti visas mašinas. Bet gal galite vien pažvelgęs į nuotrauką pasakyti, kam skirta ši pakankamai paprasta mašina?

Tai – dar viena NODUM mįslė technikos mėgėjams. Jas publikuojame gana dažnai – kartais apie didesnę, kartais – apie mažesnę techniką. Visas mūsų mįsles surasite čia.

Taisyklės yra labai paprastos. Gerai įsižiūrėkite į šią nuotrauką ir pabandykite atspėti, kam naudojama ši mašina. Arba, jei jums tai atspėti paprasčiau, kur ji naudojama. Kaip visada, atsakymą surasite po nuotrauka.

Kam skirta ši mašina? (Gamintojo nuotrauka)

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai – žoliapjovė ar koks sodo traktoriukas. Arba parkų priežiūros technika. Tačiau iš tikrųjų tai yra kur kas labiau specializuota mašina. Tai – savaeigis smėlio grėblys, dažniausiai naudojamas golfo laukuose.

Golfo laukuose įprastai yra nuo kelių iki kelių dešimčių tokių smėlio duobių. (RobChafer, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Golfo laukuose visada yra įvairių kliūčių – tvenkinių, miškelių, krūmų ir, žinoma, smėlio duobių. Pačiuose didžiausiuose smėlio laukuose tų smėlio duobių gali būti ir kelios dešimtys. Kai kurios iš jų yra gana didelės. Jos privalo būti pakankamai lygios. Kai žaidėjas išsmūgiuoja savo kamuoliuką iš smėlio duobės, jis privalo užlyginti savo paliktus pėdsakus.

Smėlis golfo laukuose turi būti pakankamai purus ir švarus, todėl yra grėbliuojamas. Dažnai tai daroma rankomis, bet didesniuose ir užimtesniuose golfo laukuose pasitelkiama specializuota technika – štai tokie savaeigiai grėbliai.

Toro Sand Pro 5040 įprastai dirba golfo laukuose. (Gamintojo nuotrauka)

Nuotraukoje – Toro Sand Pro 5040. Toro – tai dar 1914 metais įkurtas amerikiečių smulkios technikos gamintojas. Toro gamina sniego valytuvus, drėkinimo sistemas ir daugybę žoliapjovių. Dalis Toro technikos yra skirta būtent golfo laukams, kuriems reikalinga specifinė priežiūra.

Sand Pro 5040 – didžiausias Toro savaeigis grėblys (iš viso ši kompanija gamina tris smėlio grėblius). Ši mašina turi tris plačius per hidraulinę transmisiją varomus ratus. Tai leidžia Sand Pro 5040 apsisukti aplink savo ašį. Po vairuotojo sėdyne surastumėte dviejų cilindrų Vanguard variklį, išvystantį 18 AG (13,4 kW). Tokios galios pakanka pasiekti 16,1 km/val. greitį važiuojant pirmyn ir 6,9 km/val. važiuojant atbulomis.

Toro gamina tris savaeigius smėlio grėblius. (Gamintojo nuotrauka)

Sand Pro 5040 gali darbuotis dviem grėbliais vienu metu. Standus priekinis grėblys išlygina didesnes duobes ir nustumia šakas bei lapus. Tuo tarpu lankstus grėblys gale išlygina smėlį ir paslepia pačios mašinos paliktas vėžias.

Savaeigiai Toro smėlio grėbliai vaizdo įraše

Prie Toro Sand Pro 5040 galima jungti ir kitus įrankius – besisukančias šluoteles takams, smėlio stumdytuvus, minkštus lygintuvus, vandens pompas ir taip toliau. Didžioji šios technikos dalis yra skirta būtent golfo laukų smėlio duobėms, bet Sand Pro 5040 gali lyginti ir parkų takus ar kitokius sporto aikštynus.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia