Lancia kadaise buvo viena iš labiausiai gerbiamų automobilių markių pasaulyje. Šio italų automobilių gamintojo kūriniai garsėjo drąsiais ir net kiek ekstrevagantiškais sprendimais. O ką jau kalbėti apie Lancia pasiekimus automobilių sporte. Lancia istorijoje yra daug įdomių automobilių. Vienas iš jų – Bertone dizaino namų sukurtas Sibilo.

Sibilo nebuvo kuriamas serijinei gamybai. (Thesupermat, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Marcello Gandini yra vienas iš garsiausių, įtakingiausių ir svarbiausių automobilių dizainerių istorijoje. Vienas iš įsimintiniausių jo kūrinių – Lancia Stratos superautomobilis, gamintas 1973-1978 metais. Stratos savo išvaizda, charakteriu ir paskirtimi nepriminė jokio kito superautomobilio – juk tai buvo Pasaulio ralio čempionatui kurtas automobilis. Ir neblogas pagrindas įvairiems dizaino bandymams.

Vienas iš tokių bandymų – Lancia Sibilo koncepcija, pristatyta 1978 metų Turino automobilių parodoje. Stratos yra pakankamai trumpas automobilis – itin trumpa ratų bazė (2,18 m) šiam automobiliui suteikė neprilygtsamą manevringumą ir pakankamai nervingą vairavimo pojūtį. Taigi, kai Stratos gamyba jau artėjo prie pabaigos, Gandini nusprendė Stratos pagrindu sukurti kiek ilgesnį, ramesnį ir stabilesnį automobilį. 

Lancia Sibilo buvo sukurtas Stratos pagrindu. (Matti Blume, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Sibilo, kaip ir daugelis aštuntojo dešimtmečio superautomobilių, pasižymi aštria pleišto forma, lygiais kėbulo paviršiais, sujungtais aštriomis linijomis. Kaip ir kitos Bertone koncepcijos, Sibilo turi rankų darbo plieninį kėbulą. Turine pasirodęs automobilis buvo nudažytas itin tamsia ruda spalva, vėliau buvo perdažytas kiek šviesesne ruda. Ir ratlankių spalva originaliai nebuvo auksinė – anksčiau jie buvo ryškiai geltoni. Tačiau tikriausiai keisčiausiai atrodo Sibilo langai.

Sibilo langų paviršius yra lygus juos supančiam kėbului – jokio rėmelio čia nepamatysite. Be to, siūles tarp langų ir plieninių kėbulo elementų maskuoja ir dažai – ruda kėbulo spalva išsilieja ant polikarbonatinių langų. Ta riba ir dabar yra maskuojama – ir dabar automobilių stiklai turi juodų taškelių rėmą -, tačiau kėbulo spalva langai tikrai nėra dažomi. Ir tai nebūtų labai praktiška – šie neįprasti sprendimai lėmė, kad Sibilo langai nėra atidaromi. Konceptiniam automobiliui tai nėra labai svarbu, tačiau Gandini šią problemą vis tiek išsprendė – Sibilo languose yra elektra atidaromos apvalios išpjovos.

Iš dalies uždengti galiniai ratai ir kampuotos galinės arkos linijos turėjo automobiliui suteikti agresyvią išvaizdą. (Thesupermat, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Keistieji langai nėra vienintelė neįprasta Sibilo savybė. Štai jo priekinį stiklą valo tik vienas vertikalus valytuvas, judantis per visą lango ilgį nusidriekusiame bėgelyje. Tai buvo įdomus sprendimas, tačiau tas valytuvas judėjo per lėtas. Vėlgi, tai nebuvo svarbu, nes vienetinis Sibilo per lietų tikrai nevažinėjo. Ergonomiškas vairas buvo pritaikytas idealiai vairuotojo padėčiai, tačiau tai reiškė, kad jį buvo galima laikyti tik labai taisyklingai. Visi skaitmeniniai instrumentai buvo prie pat stiklo, kad vairuotojui nereikėtų toli nuo kelio nukreipti akių.

Lancia Sibilo buvo tik koncepcija, tačiau šio automobilio viduryje vis tiek buvo Stratos variklis ir pavarų dėžė. Tai buvo 2,4 litrų V6 variklis, išvystantis 190 AG (140 kW) su 5 laipsnių mechanine transmisija. Vėlgi, tai nebuvo labai svarbu, nes niekas niekada neketino gaminti Sibilo.

Vien iš formos, spalvos ir langų matyti, kad elegancija nebuvo Sibilo kūrėjų mintyse.(Edvvc, Wikimedia(CC BY 2.0)

Tiesą sakant, 1978-ieji žymėjo ir Stratos gamybos pabaigą. Besikeičiančios lenktynių taisyklės lėmė, kad Lancia kompanijai atėjo laikas kurti naują ralio bolidą.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia