Jei esate istorinių filmų mėgėjas, tikriausiai esate matę vienviečių karietų lenktynes senovės Graikijoje ir Romoje. Galima tik įsivaizduoti, kiek drąsos reikėjo šiems lenktynininkams, kad ant smėlio ar smulkaus žvyro trasos jie išdrįstų didžiuliu greičiu lėkti mažose karietose taip arti kitų lenktynių dalyvių. Stovimų karietų lenktynių šiais laikais jau beveik nebėra – jas pakeitė kur kas efektyvesnės konstrukcijos. Visgi, jau moderniais laikais atsirado ir dar labiau pakvaišęs istorinių karietų lenktynių atitikmuo su įkinkytais motociklais.

Nėra tiksliai žinoma, kas pirmasis ir kada sugalvojo motociklų karietų lenktynes. Manoma, kad šie pakvaišę bolidai pradėjo populiarėti praeito amžiaus trečiame dešimtmetyje, o savo populiarumo viršūnę pasiekė ketvirtojo dešimtmečio viduryje. Ši netradicinė sporto šaka buvo populiari Australijoje bei JAV, kiek mažiau – Europoje. Ir šiandien galima išvysti panašių konstrukcijų, tačiau taip masiškai tokios lenktynės rengiamos nebėra.

Motociklų karieta – tai įprastai vienvietis antikos laikus primenantis vežimas, traukiamas vieno ar kelių motociklų. Idealiu atveju karietoje stovintis žmogus motociklus valdo vadelėmis, tačiau būta ir versijų, kuomet ant motociklo sėdėjo antras įgulos narys, kuris ir gynė karietą į pergalę. Pastaroji versija buvo žymiai saugesnė, tačiau ne tokia įdomi žiūrovui.

Įvairiose mugėse susirinkę žmonės noriai traukė pažiūrėti motociklų karietų lenktynių. Jos buvo plačiai nušviečiamos laikraščiuose, o ir patys tokių renginių dalyviai dailindavo savo karietas, motociklus ir aprangą. Daugelis jų, aišku, stengėsi imituoti antikos laikų vadeliotojus. Iš visų labiausiai išsiskyrė tos karietos, kurias traukė ne vienas ar du, bet visi trys ar net keturi motociklai.

Štai šioje laikraščio iškarpoje galima pamatyti Beno Huro kūrinį – keturių motociklų traukiamą karietą:

Įdomu būtų pamatyti, kaip veikia tokie mechanizmai – kaip plonomis virvėmis buvo perjungiamos pavaros, valdoma sankaba, stabdžiai?  Ir iš kur ta vadeliotojų drąsa?

O štai kaip atrodo kiek modernesnės motociklų karietos.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia