Pasaulyje yra daug įvairios skirtingam darbui skirtos technikos. Nėra tokio žmogaus, kuris visą ją gerai išmanytų. Štai, pažvelkite į šią mašiną – ar vien iš nuotraukos galite pasakyti, kam ji skirta?

Tai – nauja NODUM mįslė technikos mėgėjams. Jas stengiamės pateikti gana dažnai. Ankstesnes mįsles surasite čia.

Taisyklės labai paprastos. Jums tereikia pažvelgti į atvaizdą, įsižiūrėti į matomas detales ir pabandyti atspėti, kam skirta ši mašina. Atsakymą ir kelis įdomius faktus apie šią techniką bei jos darbą surasite po nuotrauka.

Taigi, kam skirta ši mašina?

Kam skirta ši mašina? (Gamintojo atvaizdas)

Tai – savaeigis vaismedžių purtytuvas Pellenc Buggy 5000. Pellenc yra garsus Prancūzijos žemės ūkio ir sodininkystės technikos gamintojas, įkurtas 1973 metais. Pagrindinė Pellenc specializacija – technika alyvuogių ir vaismedžių sodams bei vynuogynams. Pellenc mašinas ne kartą įtraukėme į mįsles technikos mėgėjams (galite pažvelgti į šią ar šią mįslę).

Supratote teisingai – ši mašina važinėja po sodą ir vieną po kito nupurto medžius. Nors šią mašiną galima pritaikyti įvairiems sodams, pagrindinė jos funkcija – alyvmedžių purtymas. Per dieną Buggy 5000 nupurto net 1200 medžių.

Pellenc Buggy 5000 purto alyvmedį. (Gamintojo nuotrauka)

Pellenc Buggy 5000 konstrukcija yra pakankamai paprasta. Šios mašinos gale yra keturių cilindrų dyzelinis Perkins variklis su turbokompresoriumi, išvystantis 100 AG. Jis per hidrostatinę transmisiją suka priekinius ratus. Gale Buggy 5000 turi tik vieną mažesnį ratą. Tos 100 AG, žinoma, nėra skirta entuziastingam pasivažinėjimui pievomis – ši mašina išvysto tik 15 km/val. greitį, bet to pakanka važinėjant nuo vieno medžio prie kito.

Pellenc Buggy 5000 konstrukcija. (Gamintojo atvaizdas)

Ši mašina sveria 5,5 tonas. Buggy 5000 nėra visureigis, tačiau žemo svorio centro dėka nebijo 45-60 laipsnių šlaitų. Gale šis purtytuvas turi ir 120 litrų degalų baką, o priekyje – atvirą ergonomišką kabiną. Darbą lengvina ir ryškus apšvietimas, o tvirtas plieninis rėmas turėtų apsaugoti operatorių avarijos atveju.

Buggy 5000 priekyje – vaismedžių griebtuvas-purtytuvas. Jis gali būti ištiestas į priekį per 1,3 metrus, nes medžio laja kartais gali neleisti arti privažiuoti prie kamieno. Griebtuvas yra reguliuojamas, gali būti naudojamas su įvairaus kietumo guminėmis pagalvėmis, apsaugančiomis lengvai pažeidžiamus medžius. Tuo tarpu vibracijos intensyvumas yra reguliuojamas nuo 0 iki 31 Hz. Gamintojas teigia, kad to pakanka pasiekti 99 % alyvuogių nupurtymo efektyvumui.

Itin žemas svorio centras leidžia saugiai važinėti stačiais šlaitais. (Pellencgroup, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Alyvmedžiai purtomi, žinoma, renkant elyvuogių derlių Jos nupurtomos ant ištiesto audeklo, tačiau kartu su jomis krenta ir nemažai lapų ir šakelių, kuriuose vėliau tenka pašalinti. Būtent dėl to egzistuoja ir kur kas sudėtingesnių alyvuogių derliaus nuėmimo sprendimų, kurie sutaupo laiko, tačiau tokio purtytuvo privalumas yra tas, kad jis mažiau žaloja medžius. Pellenc Buggy 5000 gali purtyti ir labai senus, ir visai jaunus medžius, nes turi vibracijos reguliavimo sistemą.

Pellenc Buggy 5000 darbe

Žinoma, Pellenc Buggy 5000 gali padėti nurinkti ne tik alyvuogių, bet ir apelsinų, slyvų, migdolų, vyšnių, graikinių ir kitų riešutų ar vaisių derlių.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia