Akivaizdu, kad transporto priemonės tampa vis žalesnės. Ši tendencija pastebima ne tik rinkos ekspertams, bet ir naujienas sekantiems žmonėms. Tai skatina didėjantis ekologinis sąmoningumas, griežtėjantys reikalavimai ir gerėjanti alternatyvaus kuro infrastruktūrą. Štai Scania pastebi, kad Italijoje ir Prancūzijoje auga dujomis varomų sunkvežimių ir vilkikų paklausa, nes pastaraisiais metais stipriai pagerinta tam reikalinga infrastruktūrą. Todėl kompanija dabar pristato naują dujomis varomą sunkvežimio variklį.

Scania, Volkswagen grupei priklausantis Švedijos sunkvežimių gamintojas, šiandien parodė naują dujomis varomą variklį, sukurtą ilgiems reisams. OC13 pavadintas variklis yra sukurtas naudojant įprastą Scania 12,7 litrų agregatą ir išvysto 410 ag (302 kW) bei 2,000 Nm. Šis variklis naudoja įprastą OTTO ciklą ir turėtų būti toks pat patikimas kaip ir dyzelinis atitikmuo.

Scania nuo pat projekto pradžios turėjo ne taip jau lengvai pasiekiamą tikslą – užtikrinti, kad šis variklis bus toks pat patikimas ir galingas kaip ir atitinkamas dyzelinis agregatas. OC13 variklis garantuoja 15 % sumažintas anglies dvideginio emisijas. Tačiau geriausia tai, kad tokie sunkvežimiai beveik neturi minusų. Taip, jie gali būti šiek tiek brangesni, nes egzistuojanti infrastruktūra leistų jiems atsipirkti. OC13 aptarnavimo periodas siekia 45 tūkstančius kilometrų – tai rodo, kad Scania pasitiki savo gaminiu.

Šis variklis gali naudoti tiek suskystintas (LNG), tiek suspaustas (CNG) dujas. Žinoma, suskystintos dujos suteikia didesnį nuvažiuojamą atstumą. Scania skaičiuoja, kad LNG naudojantis vilkikas su puspriekabe gali nuvažiuoti  1100 km idealiomis sąlygomis, o štai CNG deginantis toks pat sunkvežimis – apie 500 km. Tačiau abu variantai vežėjams yra priimtini, o dujų talpos gali būti užsakomos tiesiai iš Scania.

Scania 13 litrų variklis yra varomas dujomis, bet pasižymi patikimu OTTO ciklu. (Scania)

Tai kodėl logistikos kompanijos turėtų rinktis dujomis varomus Scania sunkvežimius? Iš esmės, dėl ekologinių priežasčių. Infrastruktūra vis plečiasi ir sunkvežimiams nebereikia taip atsargiai planuoti savo maršrutų ir sustojimų. Tobulėja ir dujomis varomi varikliai. Anksčiau dujinis Scania sunkvežimis į aptarnavimo centrą turėdavo užsukti kas 30 000 km, dabar šis atstumas padidintas iki 45 000 km. Tai, žinoma vis tiek yra mažiau nei gali pasiekti dyzeliniai sunkvežimiai, tačiau ir tai yra neblogas rezultatas.

Galiausiai, dujomis varomi sunkvežimiai įprastai yra tylesni. Tai yra labai svarbu važiuojant į miestus su nustatytais triukšmingumo ribojimais. Pavyzdžiui, kai kur taikomi PIEK standarto reikalavimai, kurie numato 75 dB limitą – dujiniai Scania Euro6 sunkvežimiai telpa į šiuos rėmus, o štai dyzeliniai – ne.

Scania nėra vienintelis gamintojas, dirbantis ties nauja dujomis varomų sunkvežimių karta. Volvo siūlo šiek tiek galingesnį vilkiką su 460 ag bei 2300 Nm sukimo momentu. Volvo Trucks netgi teigia, kad tokia sistema gali būti ir neutrali CO2 požiūriu, priklausomai nuo pasirinktų dujų. Ties šia technologija dirba ir kitos kompanijos. Tai – labai ekologiškas sprendimas, kuris nuties tiltą tarp dabartinių technologijų ir elektrinių vilkikų ateities.

Primename, kad jau lapkričio 16 dieną laukiame Tesla vilkiko pristatymo.

Daugiau apie ekologiškus vilkikus:

Dujiniai Volvo sunkvežimiai

Cummins elektrovilkikas, pasirodysiantis po poros metų

Tesla pasiūlymas

Nutekinta Tesla vilkiko nuotrauka

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia