Nuo sausio 1 dienos Lietuvoje bus galima registruoti automobilius su vairu dešinėje. Būtų galima ilgai ginčytis, kodėl tai yra geras ar blogas pokytis. Viena vertus, šalyje atsiras pigesnių automobilių, tačiau ar nenukentės eismo saugumas? Tačiau į viską galima pažvelgti ir iš kitos pusės – kai kurie modeliai niekada nebuvo gaminami su vairu kairėje pusėje. Šiame straipsnyje pateikiame 5 automobilius, kurie kairiavairių versijų neturėjo.

Pasaulyje yra kelios šalys, kuriose automobiliai važinėja neteisinga kelio puse ir dėl to turi vairus dešinėje. Pagrindinės iš jų yra Jungtinė Karalystė, Japonija ir Australija. Tai, kad galėsite Lietuvoje registruoti automobilius su vairu dešinėje nereiškia, kad tai padaryti bus lengva. Reikės papildomos įrangos, o, jei automobilis atkeliavo iš kokios nors ne Europos ekonominės erdvės valstybės, gali prireikti ir ekspertizės. Visgi, dėl kai kurių automobilių galima ir pasistengti. Šiame straipsnyje vardijame keistesnius automobilius, apie kuriuos daugelis nepagalvoja – čia nepamatysite Skyline ar kitų legendinių japoniškų sportinių automobilių. Tuo tarpu kei klasės atstovų – būtinai.

Honda Beat

Jūs žinote, kaip mums patinka maži automobiliai. Honda Beat – populiarus japoniškas kei klasės automobilis su 656 kubinių centimetrų varikliu, sumontuotu viduryje, nuimamu stogu ir sportišku Pininfarina dizainu. Mažas Beat variklis išvysto tik 63 ag (47 kW), bet jų pakanka 135 km/h greičiui pasiekti.

Honda Beat yra visai mažas, bet pasižymi sportinio automobilio dizainu. (Mick, Wikimedia(CC BY 2.0)

Važiuoti Beat yra malonu dėl soportiškos 5 pavarų transmisijos, neblogo balanso ir labai aukštas apsukas pasiekiančio variklio. Honda Beat buvo gaminamas 1991-1996 metais, geras pavyzdys dabar Europoje kainuoja maždaug 13 tūkstančių eurų, bet gali pasisekti šį automobilį įsigyti ir pigiau.

Holden HSV Maloo GTS

Daugelis automobilių mėgėjų dievina Amerikietiškus Muscle Car, tačiau australai turi pasiūlyti kai ką labai panašaus, bet kartu ir unikalaus. HSV Maloo GTS – palyginti naujas sportinis pikapas su 6,2 litro V8 varikliu, išvystančiu 430 kW. Galia per penkių pavarų mechaninę transmisiją perduodama galiniams ratams, tačiau buvo galima rinktis ir automatinę transmisiją. Maloo GTS gali pavežti 400 kg svorį savo kėbule.

Maloo GTS yra palyginti jaunas automobilis, todėl jis Europoje kainuoja daugiau nei 40 tūkstančių eurų.

Londono taksi

Gerai, tai jau labai specifinis automobilis, kuris tikrai daugelio nedomina. Visgi, tai yra tikra kolekcinė vertybė, kuri mūsų gatvėse būtų pastebima ne ką mažiau nei koks sportinis automobilis. Beje, juodieji Londono taksi nebūtinai turi būti juodi – tai tik bendrinis pavadinimas, primenantis laikus, kuomet visi taksi automobiliai buvo juodi.

Londono taksi Lietuvoje atrodytų įdomiai. (MunBill, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Priklausomai nuo būklės senesni Austin FX4 gali kainuoti nuo poros iki maždaug 12 tūkstančių eurų.

Mazda AZ-1

Tai – dar vienas kei klasės automobilis. Šioje klasėje daug išskirtinių modelių, todėl šiame penketuke verta paminėti bent du. Autozam AZ-1 (arba Mazda AZ-1, arba Suzuki Cara) – tai mažas sportinis kei automobilis su į viršų atsidarančiomis durelėmis ir 657 kubinių centimetrų varikliu viduryje. Mažytis variklis išvystė 63 ag (47 kW), kurie buvo perduodami galiniams ratams. Šis neįprastas automobilis svėrė vos 720 kg ir, kaip tikriausiai galite nuspėti, buvo labai tinkamas tiuningui.

Kišeninis superautomobilis su į viršų atsidarančiomis durelėmis ir varikliu viduryje. (Akinori YAMADA, Wikimedia(CC BY 2.0)

Tebėra ir šiandien, tik mums įsigyti tokį automobilį yra labai sunku. Mažiau nei 5000 tokių automobilių buvo pagaminta, šiuo metu Europoje parduodamo automobilio skelbimo surasti nepavyko. Tačiau iš senesnių skelbimų galima spėti, kad AZ-1 kainuotų 15-20 tūkstančių.

Mitsubishi Pajero Mini

Jau paminėjome porą sportinių automobilių, pikapą ir taksi. Taigi, pabaigai liko visureigis. Tai – Mitsubishi Pajero Mini – sumažinta įprasto Pajero versija. Taip, šis automobilis turi tik 659 kubinių centimetrų variklį, išvystantį 63 ag (47 kW), tačiau tai yra tikras visureigis.

Mitsubishi Pajero Mini buvo didžiojo brolio Pajero kopija – netgi buvo varomas keturiais ratais. (Tennen-Gas, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Pajero Mini buvo varomas visais ratais, turėjo papildomą veidrodėlį, aukštesnę važiuoklę ir visureigiui tinkantį dizainą. Pajero Mini buvo gana populiarus, jį Mitsubishi gamino nuo 1994 iki 2012 metų.

Aišku, kad į sąrašą nepateko galybė kitų automobilių, kuriuos būtų įdomu turėti Lietuvoje. Kuo papildytumėte šį straipsnį Jūs? Komentuokite po šiuo pranešimu mūsų Facebook puslapyje.

Dar keli keisti maži automobiliai:

Triratis mažylis Brütsch Mopetta

Automobilių pasaulio varlė Baldi Frog

Gatvių užtrauktukas Zoe Zipper

Zagato Zele – itališkas, negražus ir varomas elektra

Pirmasis Honda automobilis – mažytis T360 pikapas

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia