Anksčiau, kai specialieji efektai dar nebuvo taip plačiai paplitę, reklamų kūrėjai turėjo rinktis kitus išraiškos būdus. Automobilių reklamose dominavo keisti, juokingi ir visada emocijos kupini siužetai. Kaip buvo reklamuojamas pasaulyje labai svarbus Ford Model T automobilis? O tvirtasis SAAB? Kurios klasikinio MINI savybės buvo pabrėžiamos, kai jis dar buvo visai naujas? Ir kaip reklamuota į vakarų šalis prasibrovusi LADA Niva?

Skrajūnas SAAB. Dabar plačiai žinomas tik vienas Švedijos automobilių gamintojas – tai Volvo. Koenigsegg žino tikrai ne visi, o dar smulkesnės automobilinės ambicijos retai pasiekia ir tikrų entuziastų akis. Tačiau anksčiau Švediją garsino ir SAAB automobiliai. Tvirti, patogūs, labai saugūs ir patikimi. Kompanija, kuriai priklausė SAAB Automobile gamino (ir iki šiol tebegamina) lėktuvus, todėl šie motyvai matomi ir SAAB reklamose. Štai kaip buvo reklamuojamas 900-asis modelis.

Atrodo keistai? Juk SAAB automobiliai su lėktuvais beveik neturėjo nieko bendro. Kartais SAAB reklamose pasirodydavo ir kitų gamintojų naikintuvai, o palyginimai būdavo skausmingai ištęsti. Nors šis vis tiek atrodo kaip keistas, bet kartu ir meniškas klipas

Volkswagen Golf GTI net nebuvo automobilis. Kaip jau rašėme, Volkswagen Golf GTI buvo vienas iš svarbiausių savo laiko karštųjų hečbekų. Jis leido važiuoti greitai ir mėgautis sportišku vairavimu už visai patrauklią kainą. Ir, galima sakyti, neturėjo neigiamų pusių. Golf išlaikė savo praktiškumą ir būdamas šiek tiek sportiškesnis. Štai kaip jis buvo reklamuojamas.

Linksma muzika, šonu slystantys Golf GTI ir keistas pareiškimas klipo pabaigoje. „Tai nėra automobilis. Tai – Volkswagen“ – ar tokia eilutė, pavartota neironiškai, būtų patvirtinta šių dienų marketingo specialistų?

MINI – visiems. MINI buvo mažas, pakankamai pigus ir gana sportiškas automobilis. Nors buvo labai mažas, jis buvo sukurtas taip, kad viduje būtų kiek įmanoma daugiau vietos keleiviams ir bagažui. MINI žmonėms labai patiko, tačiau BMC, kuriai tuomet priklausė ši markė, nenorėjo, kad atrodytų, kad MINI yra skirtas tik jaunimui. Todėl sukūrė reklamą pabrėžiančią, kad šis automobilis tinka visiems.

Rezultatas, kaip matote, yra gana komiškas. Kita vertus, visos gerosios MINI savybės yra paminėtos – lengvai uždaromi langai, puikus valdymas, taupumas, parkavimo paprastumas ir taip toliau. Taigi, reklama bent jau yra informatyvi ir tikrai įsimenanti.

Sportiškoji Lada Niva. Sovietų Sąjunga, o vėliau ir Rusija, gamino daug automobilių, tačiau dažniausiai jie nebuvo labai geri – jų tikrai negalima lyginti su vakarietiškomis transporto priemonėmis. Tačiau Lada Niva buvo pakankamai geras visureigis, kad sau vietos rastų ir Vakarų šalyse. Ši reklama buvo rodoma Švedijoje – ji jauniausia visame šiame straipsnyje.

Keista matyti greitai lekiantį Niva visureigį. Iš tikrųjų šie automobiliai nebuvo labai sportiški, o ir tipiniai jų vairuotojai nelabai mėgo tokį vairavimo stilių. Tačiau keisčiausia tai, kad kalbama ne apie Niva, o apie Lada apskritai. Sudaromas įspūdis, kad šios markės automobiliai dievino greitį, nors realybė buvo kitokia. Nors, juk vairuotojas renkasi stilių – kas dabar žino, galbūt kiekviena Niva norėjo būti važinėjama būtent taip?

Visureigis Ford Model T. Jei reikėtų išrinkti patį svarbiausią automobilį visoje istorijoje, tai tikriausiai turėtų būti Ford Model T. Būtent jis įrodė, kad turėti automobilį gali visi. Tačiau net tokiam populiariam gaminiui reikėjo reklamos – buvo būtina supažindinti žmones su geriausiomis Model T savybėmis. Pasirodo, viena iš jų buvo puikios bekelės įveikimo savybės.

Ford Model T buvo praktiškai visureigis. Tačiau tokiu jis turėjo būti. XX amžiaus pradžioje gerų kelių tikrai trūko, todėl visi automobiliai turėjo būti pakankamai tvirti ir neišsigąsti privažiavę kelio pabaigą. Ford Model T buvo įperkamas daugeliui, todėl juo važinėjo ir atokiuose vietose gyvenę žmonės. Štai todėl tokia ir reklama.

Ir šiais laikais kuriamos įdomios automobilių reklamos. Tačiau dažniausiai įspūdis kuriamas trankia muzika, šviesomis ir, žinoma, kompiuteriniais efektais. Technologijos nedaro reklamų blogesnėmis, tačiau įdomu pažiūrėti, kaip atrodė reklaminiai vaizdo klipai, kai specialieji efektai ir įmantrios montavimo technologijos dar nebuvo naudojamos.Siūlome užmesti akį ir į kitus serijos straipsnius:

Klipus skirtus Audi 100, Golf MkII, Volkswagen Passat, Opel Calibra ir Fiat Multipla;

M5 (E39), Porsche, Ford Mustang, Mercedes-Benz ir Lamborghini reklamas;

Bei straipsnį su BMW E30, Volvo 145, Toyota pikapų, Fiat 128 ir Mazda MX-5 reklamomis

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia