Porsche 911 – legendinis sportinis automobilis, kurį atpažįsta ir tie, kurie mašinomis iš esmės nesidomi. Pirmasis 911 modelis iš gamyklos išriedėjo dar 1964 metais ir iš karto užsitarnavo žmonių pasitikėjimą ir susižavėjimą. Per daugiau nei 60 metų 911 keitėsi ir augo, buvo plečiama siūlomų modelių gama, išspręstos pagrindinės pirmųjų modelių bėdos. Dabar Porsche turi progą švęsti – nuo konvejerio nuriedėjo milijonasis 911 egzempliorius.

Pradžia – 911 iš gamyklos išriedėjo 1964 metais, o dabar jų jau milijonas. (Charles01, Wikimedia (CC BY-SA 3.0)

Iš pradžių Porsche 911 buvo tik paprastas, lengvas sportinis automobilis, sukurtas pakeisti mažesnį ir lėtesnį 356 modelį. Pirmieji 911 automobiliai buvo varomi 2 litrų oru aušinamais 6 cilindrų varikliais, turinčiai maždaug 130 AG (96 kW). Automobilis turėjo 4 sėdynes, tačiau gale vargiai ar kas nors galėjo susirangyti – ten beveik nebuvo vietos. Beje, ar žinojote, kad legendinis Porsche 911 turėjo turėti kitą vardą?

Dabar mes jau esame pripratę prie „devyni-vienuolika“ pavadinimo, tačiau iš pradžių buvo numatytas kitas vardas – 901. Būtent taip kūrimo metu vadinosi šis Porsche projektas. Tačiau Peugeot užprotestavo tokį pavadinimą, teigdama, kad Prancūzijoje visos trijų skaičių kombinacijos su nuliu viduryje priklauso būtent šiam automobilių gamintojui. Porsche į ginčus nesileido ir automobilio vardą pakeitė į 911.

Dabar 911 yra ne modelis, o visa jų gama. Porsche nuotrauka

Laikui bėgant augo variklio darbinis tūris ir galia. Automobilių žurnalistams Porsche 911 patiko, tačiau jie dažnai paminėdavo didelį trūkumą – nepatyrusiam vairuotojui staigiame posūkyje buvo lengva nulėkti nuo kelio. Taip buvo todėl, kad gale sumontuotas variklis automobiliui suteikė netradicinį svorio pasiskirstymą. Dabar, žinoma, šios problemos nebeliko – visi 911 modeliai posūkius įveikia kaip puikiai subalansuotos mašinos.

Nebeliko ir oru aušinamų variklių – šis pasikeitimas 1997 m. ne vienam Porsche entuziastui labai nepatiko. Beveik visą laiką kritikuotas ir 911 dizainas. Buvo teigiama, kad jis nėra labai modernus, naujoji karta visada būna per daug panaši į praėjusią. Tačiau Porsche 911 visada puikiai pasirodydavo sporte ir iki pat šiol yra svarbiausias markės automobilis.

Porsche AG stebėtojų tarybos pirmininkas dr. Wolfgang Porsche su 911 buvo nuo pat pradžių. Jis teigia, kad dabartiniai modeliai yra tokie pat smagūs ir ypatingi, kaip ir pirmieji. Apie 70 % Porsche automobilių yra vis dar važiuojantys – šis automobilių gamintojas dažnai pirmauja įvairiuose patikimumo reitinguose. Todėl aišku, kad ir milijonasis 911 važinės ilgus metus.

Porsche 911 GT3 – vienas geriausiai vertinamų superautomobilių pasaulyje. Porsche nuotrauka

Tiesa, milijonasis Porsche 911 nebus parduotas. Tai – daugybę privalumų turintis žalias Carrera S su daugybe privalumų. Jis nebuvo pagamintas pirkėjui. Šis automobilis iš pradžių apvažiuos pasaulį, pasivažinės įvairiose trasose, o tada bus demonstruojamas Porsche muziejuje Štutgarte.

Kaip jis atrodo (Porsche nuotraukos)

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia