Peugeot – garsus Prancūzijos automobilių gamintojas, kurio produkcija yra pakankamai populiari ir mūsų šalyje. Visgi, apie šią markę žinome tikrai ne viską. Peugeot istorija – ilga ir turtinga, kupina įvairių laimėjimų ir pasiekimų. Todėl šiame straipsnyje pateikiame septynis įdomius faktus apie Peugeot, kurių galbūt nežinojote.

Peugeot kompanija savo istorijos pradžioje gamino kavos pupelių, pipirų ir druskos malūnėlius. (Sebastian Koppehel, Wikimedia (CC BY 4.0)

Netikėta kompanijos pradžia. Peugeot yra viena iš seniausių automobilius gaminančių kompanijų. Ji įkurta dar  1810 metais – daugiau nei 100 metų prieš Mercedes-Benz atsiradimą. Tiesa, Peugeot ilgą laiką gyvavo kaip kavos, pipirų ir druskos malūnėlių, o kiek vėliau ir dviračių gamintojas. Pirmasis Peugeot automobilis pasirodė tik 1889 metais – tai buvo pakankamai nerangus garo varikliu varomas triratis. Tik keturi egzemplioriai buvo pagaminti, nes garo variklių technologija jau tada buvo per sena – Peugeot perėjo prie Daimler vidaus degimo variklių.

Albert Lemaître su Peugeot Type 6 laimėjo pirmąsias automobilių lenktynes važiuodamas su trim keleiviais. Wikimedia

Peugeot laimėjo pirmąsias automobilių lenktynes. Istoriškai pirmosiomis tikromis automobilių lenktynėmis laikomos 1894 metais surengtos lenktynės iš Paryžiau į Ruaną. Taisyklės buvo gana paprastos – automobiliai turėjo būti lengvai vairuojami, nepavojingi, o pati kelionė – nelabai brangi. Kadangi garu varomi automobiliai turėjo vežtis mechaniką, jie nebuvo laikomi „lengvai vairuojamais“ ir laimėti negalėjo. Lenktynes laimėjo Albertas Lemaître, maždaug 206 km trasoje užtrukęs vos 6 valandas, 51 minutę ir 30 sekundžių. Tiesa, pusantros valandos lenktynininkas ir trys jo keleiviai ilsėjosi ir pietavo. Reikia paminėti, kad iš tikrųjų Peugeot Type 7 su trimis arklio galiomis finišo liniją kirto antras – pirmasis Ruaną pasiekęs De Dion-Bouton automobilis nebuvo laikomas nugalėtoju, nes buvo varomas garo varikliu.

Mechanikas pavogė maždaug taip atrodžiusį Peugeot. (Alf van Beem , Wikimedia)

Pirmasis pavogtas automobilis. Šiais laikais savo mašinas labai saugome, jas apdraudžiame, rūpinamės nuo vagystės saugančiomis technologijomis. Visgi, automobilių kultūros aušroje viskas buvo kur kas paprasčiau – automobilių niekas nevokdavo. Pirmoji automobilio vagystė užfiksuota 1896 metais Paryžiuje, kuomet mechanikas nuvarė Baronui de Zuylenui priklausantį Peugeot. Menkas pasiekimas, tačiau istorijos knygose visiems laikams įrašyta, kad pirmasis pavogtas automobilis buvo Peugeot. Tiesa, savininkas jį atgavo, o vagis greitai buvo sugautas.

Peugeot Bébé – aiškiai matomas Ettore Bugatti prisilietimas. (Craig Howell, Wikimedia(CC BY 2.0)

Bugatti ir Peugeot. Ettore Bugatti – vardas, kurio automobilių mėgėjams pristatinėti nereikia. Šiandien šis žmogus prisimenamas kaip Bugatti automobilių gamintojo įkūrėjas, nors prisidėjo ir prie kitų automobilių kūrimo. Štai 1912 metais pasirodęs naujas Peugeot Bébé su 850 kubinių centimetrų keturių cilindrų varikliu buvo suprojektuotas būtent Ettore Bugatti. Jo stilius automobilio dizaine yra akivaizdus – Bébé priekis tikrai primena tuometinius Bugatti automobilius.

Peugeot ir Formulė 1. Ar esate girdėję apie Peugeot dalyvavimą Formulės 1 varžybose? Tikriausiai ne, nes Peugeot savo komandos niekada neturėjo. Tačiau šio gamintojo varikliai buvo naudojami 1995-2000 metais. Peugeot varikliai nebuvo labai patikimi ir daugeliu atvejų nusileido kitų gamintojų siūlomiems agregatams, todėl kompanija iš Formulės 1 varžybų pasitraukė.

Sėkmingi Peugeot startai. Nors Formulės 1 lenktynėse ir nesisekė, Peugeot automobilių sporte iš tikrųjų pasiekė nemažai. 24 valandų Le Mano lenktynėse Peugeot laimėjo tris kartus, šešis kartus nugalėjo Dakaro ralyje, keturis kartus Pasaulio Ralio Čempionate, triskart „Pikes Peak“ kilimo į kalną lenktynėse ir dar gausybę kartų kitose garsiose varžybose.

Septintojo dešimtmečio laikų Peugeot laikomi itin patikimais ir tvirtais automobiliais – tokie 404 vis dar geidžiami ne vienoje šalyje. (Niels de Wit, Wikimedia(CC BY 2.0)

Šeštojo ir septintojo dešimtmečio Peugeot buvo žinomi kaip itin patvarūs automobiliai. Peugeot logotipe matomas liūtas kai kuriuose pasaulio kraštuose yra laikomas tvirto automobilio simboliu. Šeštajame ir septintajame praeito amžiaus dešimtmetmečiuose pagaminti Peugeot automobiliai Afrikoje, Kuboje ir kai kuriuose kituose kraštuose puikiai tarnauja iki šiol. Taip yra todėl, kad šie automobiliai buvo kuriami turint galvoje sudėtingas gamtines sąlygas ir reljefą.

Peugeot šiuo metu yra vieno iš didžiausių automobilių koncernų pasaulyje dalis. Už konkurentus pigesni automobiliai su kasmet augančia kokybe vilioja vis daugiau klientų. Peugeot vadovybė teigia, kad artimiausioje ateityje kompanija sieks tapti tikra pasauline marke, savo automobilius parduodančia daugelyje pasaulio kraštų. Tuomet tikriausiai sulauksime ir daugiau įdomių sportinių automobilių.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia