Kiek ratų reikia traktoriui? Įprastai sakytume, kad reikia keturių. Žinoma, kartais pasitaiko ir šešiaračių, tokių kaip suomiškas Valmet 1502 ar Fendt Trisix. Tačiau ir tiek kartais nepakanka – 2009 metais Hanoveryje pristatytas Deutz-Fahr Agro XXL prototipas turėjo net 8 ratus ir daug kitų įdomių savybių. Bet kam jam tiek ratų ir kodėl šiandien šio traktoriaus ūkiuose nematome?

Iš tikrųjų, tada Agritechnica 2009 pasirodęs traktorius nustebino ne vieną. Jis buvo sukurtas 2007-ųjų Deutsche Traktorenunion DTU T 860 pagrindu. Pastarasis prototipas buvo specialiai vystomas dideliems ūkiams ir buvo visiškai funkcionalus, tačiau neatrodė kaip užbaigtas traktorius. Tuo tarpu Deutz-Fahr Agro XXL jau buvo panašus į masinei gamybai paruoštą žemės ūkio mašiną.

Deutz-Fahr Agro XXL traukė parodos lankytojų žvilgsnius jau vien dėl savo 8 ratų. Šis traktorius, žinoma, buvo varomas visais ratais, o vairuojamas lankstėsi per pusę. Ratai, beje, nebuvo labai dideli – ratlankio skersmuo siekė 30 colių. Gamintojai manė, kad 8 ratai mažiau suslėgs dirvožemį ir garantuos geresnes sukibimo bei pravažumo savybes.

Šio įspūdingo traktoriaus ilgis siekė 8,9, o plotis – 2,85 metrus. Žinoma, Deutz-Fahr Agro XXL buvo ir labai aukštas – aukštis iki kabinos viršaus siekė 3,51 m. Šio traktoriaus svoris – 19,5 tonos. Tai yra pakankamai nedaug, turint omenyje, kad svoris buvo paskirstytas net 8 ratams.

Deutz-Fahr Agro XXL buvo pristatytas 2009 metais ir susilaukė didžiulio susidomėjimo. (Hans-Christian Quick, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Po Deutz-Fahr Agro XXL variklio dangčiu slėpėsi Deutz TCD 2015 15,9 litrų V8 dyzelinis variklis, išvystantis 440 kW (600 ag). Jis buvo sujungtas su automatine transmisija. Didelis variklis išvystė 2800 Nm sukimo momentą. To, kartu su 8 varomais ratais, pakako, kad Deutz-Fahr Agro XXL galėtų tempti 18 metrų pločio kultivatorius ir kitus agregatus.

Deutz-Fahr Agro XXL pasižymėjo puikiu pravažumu ir mažu slėgiu į gruntą.

Kaip galite įsivaizduoti, Deutz-Fahr Agro XXL turėjo gana erdvią kabiną. Joje buvo visi modernūs patogumai – nuo klimato kontrolės sistemos, iki patogios sėdynės. Šis traktorius turėjo elektroninį stovėjimo stabdį, kokį turi daugelis modernių automobilių. Vairuotojas galėjo pasidžiaugti ir puikiu matomumu, nepaisant traktoriaus ilgio. Platforma virš galinių ratų buvo labai žema, todėl neribojo matomumo, užtikrino lengvą priėjimą prie hidraulinės sistemos ir leido montuoti įvairius priedus.

Tai kur Deutz-Fahr Agro XXL dabar? Nors nuo oficialaus Deutz-Fahr Agro XXL pristatymo praėjo 10 metų, apie šį traktorių nieko naujo nesužinosite. Nors tai yra įdomus prototipas, daugiaratės žemės ūkio mašinos nėra labai populiarios. Deutz-Fahr Agro XXL būtų labai brangus, o ir išlaikymas kainuotų brangiai – juk jame tiek daug mazgų, kurie gali sugesti. Jau vien padangų šis traktorius turi dvigubai daugiau nei konkurentai. Taigi, buvo nuspręsta, kad Deutz-Fahr Agro XXL nesurastų vietos rinkoje.

Taip pat skaitykite:

Šešiaratis suomiškas Valmet 1502;

Modernus šešiaratis Fendt Trisix prototipas;

Kuo Mercedes-Benz MB-trac skyrėsi nuo įprastų traktorių?

Kodėl traktoriai turi tokius aukštus priekyje sumontuotus išmetamuosius vamzdžius?

Iš reikalo gimęs tandemas – dvigubas traktorius su dviem varikliais buvo galingiausias rinkoje;

Kodėl Challenger Terra Gator TG 8333 turi tik tris ratus?

Vienračiai traktoriai – kaip jie atrodė ir kam buvo skirti?

10 įdomių faktų apie traktorius, kurių galbūt negirdėjote.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia