Peilis tikriausiai yra naudingiausias įrankis, kurį galima turėti kišenėje. Tačiau, žinoma, net ir mažą kišeninį peiliuką galima pasiimti ne visur. Masiniai renginiai, kai kurios parduotuvės ar bankai gali neįsileisti žmogaus su peiliu kišenėje. O štai į lėktuvą – prašom.

Apie tai Nodum.lt skaitėte dar praeitą mėnesį, kai išvardinome 5 priežastis, kodėl pasiimti peiliuką į kelionę yra tiesiog gera mintis. Tas straipsnis sulaukė įvairių reakcijų. Vieni žmonės dalinosi straipsniu, bandydami draugams įrodyti, kad peilį į lėktuvą pasiimti galima, o kiti komentavo – nesąmonė.

Iš tikrųjų, tenka pripažinti, kad visos to straipsnio nuotraukos buvo padarytos toli nuo bet kokio oro uosto. Nors turėjome airBaltic ir net Lietuvos oro uostų atstovo patikinimą, jog, laikantis tam tikrų taisyklių, kišeninį peiliuką galima pasiimti į lėktuvą, tiesiog neturėjome galimybės tai išbandyti.

Kelionės herojus mažylis Opinel, kurio geležtės ilgis siekia maždaug 5 cm.

O gal atims? O gal oro uosto saugumo patikros punkte į tai pažiūrės itin įtariai ir ims tikrinti visus mūsų daiktus? O kas jei bandydami pasiimti naudingą daiktą tik prisidarysime problemų?

Yra tik vienas būdas įsitikinti šiuo reikalu – imame mažylį Opinel į kelionę.

Šį peiliuką mums, beje, atsiuntė Kelioniukai.lt – kelionėms skirtų reikmenų parduotuvė. Pats peiliukas yra mažas, pigus, bet kažkuo labai mielas. Tai nėra kažkoks kiniškas niekalas. Opinel yra labai garsus Prancūzijos peilių gamintojas, o ir šis mažylis yra pagamintas Prancūzijoje. Medinė rankena, nerūdijančio plieno ašmenys, nebloga kokybė – šį kišeninį peiliuką net malonu laikyti rankoje.

Mažasis Opinel yra geras raktų pakabutis, kurį malonu laikyti rankoje.

Bet grįžkime prie temos. Prieš akis – kelionė į Miuncheną – trumpos atostogos prieš pat startuojant naujam Nodum.lt dizainui. Peiliukas atitinka visas taisykles – jo geležtė net nesiekia leistino 6 cm ilgio. Jis pats yra pakankamai gležnas, jo geležtė nėra fiksuojama, o ir savo išvaizda jis tikrai neatrodo kaip ginklas.

Iš tikrųjų net nesijaudinu. Viena vertus, blogiausia, kas gali nutikti, tai apsauga atims peiliuką. Būtų gaila, tačiau tai mano širdies tikrai nesudaužytų. Kita vertus, aš esu užtikrintas, kad nedarau nieko blogo, nes atlikau viską, ką turėjau atlikt, ir sužinojau viską, ką turėjau sužinoti.

Daiktai, kuriuos draudžiama įsinešti į orlaivio saloną – atkreipkite dėmesį į peilio atvaizdą. (VNO nuotrauka)

Užtikrintai nueinu į saugumo patikros punktą. Ištuštinu kišenes į plastikinę dėžę ir pasistengiu, kad peiliukas būtų aiškiai matomas. Tam, kad darbuotojams būtų lengviau išmatuoti peilio geležtę, pats jį atlenkiu. Apsaugos darbuotoja iš karto pakelia mano peiliuką, gal dvi sekundes į jį pažiūri ir padeda atgal. Ir viskas – visi mano daiktai su peiliuku keliauja per Rentgeno spindulių aparatą.

Peiliukas sėkmingai įveikė apsaugą.

Aš pats praeinu pro metalo detektoriaus vartus, kurie tradiciškai supypsi. Negaliu suskaičiuoti, kiek kartų esu skridęs, bet metalo detektoriams ir viso kūno skeneriams aš kliūvu labai dažnai. Vatos skridinėliu apsaugos darbuotoja paieško pavojingų cheminių medžiagų ant mano rankų, o po to esu laisvas. Viskas užtruko ne ilgiau nei keliaujant be peilio.

Opinel keliauja lėktuvu.

Ir tai nestebina. Saugumo patikros punkte nemačiau nei vieno nustebusio veido. Tie žmonės yra profesionalai ir per dieną mato daug žirklių, peilių ir kitokių daiktų. Mažylis Opinel jiems nesukėlė nei menkiausių emocijų, įtarimų ar abejonių.

Miuncheno tarptautiniame oro uoste pasikartojo ta pati istorija. Šįkart saugumo patikros punkto darbuotojas pakėlė peiliuką ir paklausė ar jis mano. Žinoma, atsakiau, kad taip, jis padavė peiliuką į mano rankas, nusišypsojo ir palinkėjo geros kelionės. Ir viskas.

Peiliukas neužkliuvo ir Vokietijoje, nes negalėjo užkliūti.

Todėl neskubėkite šaukti „sustabdys!“, „atims!“, „nori problemų turėti?!“. Nesustabdė, neatėmė ir jokių problemų nebuvo. Net ir kiti keleiviai į peiliuką žiūrėjo smalsiai, o ne išsigandę.

Svarbiausia, atsiminkite, kad taisyklės keičiasi. Šiuo metu Europos Sąjungos ir Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) šalyse į lėktuvą galima pasiimti peilį, kurio geležtė yra trumpesnė nei 6 cm. Tačiau per laiką tarp šio straipsnio publikavimo ir jūsų kelionės kas nors gali pasikeisti. Geriau išsiaiškinkite prieš kelionę, ar oro uostai, iš kurių keliausite, ir oro linijos, kurių lėktuvais skrisite, laikosi būtent tokių taisyklių.

1 KOMENTARAS

  1. Nu jo Vilniaus oro uoste Lietuvis atėmė mažytį daugiafunkcines replites su 3 cm peiliuku, jo tik akys sužibijo o koks geras dalikelis dar originalas NEGALIM pist i stalčiu skrendi ar ne?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia