Pirmieji karštieji hečbekai buvo gana maži, lengvi ir greiti. Jie turėjo ir humoro jausmą, nesistengė varžytis su kur kas rimtesniais sportiniais automobiliais. Dabartiniai karštieji  hečbekai yra dideli, labai galingi ir prabangūs – ar ką nors prarandame? „Volkswagen“ ką tik pristatė naują karštąjį hečbeką – „up! GTI“. Jis, žinoma, turi daug privalumų ir mes apie juos pakalbėsime, bet prieš tai vienas faktas – naujojo „up! GTI“  charakteristikos labai panašios į legendinio pirmosios kartos „Golf GTI“.

Šį palyginimą girdėsite nuolat, kai kas nors užsimins apie „up! GTI“. Ir nieko negalima kaltinti – automobiliai yra labai panašūs savo charakteristikomis, o ir „Volkswagen“ neslepia, kad „up! GTI“ sukurtas įkvėpimo semiantis iš pirmojo markės karšto hečbeko.

Beje, jei jau prakalbome apie pirmuosius, tai šioje vietoje būtina paminėti, kad „Golf GTI“ nebuvo pirmasis karštas hečbekas. Jis taip dažnai juo vadinamas, kad daugybė žmonių tuo tiki, tačiau pirmąjį karštą hečbeką rastumėte Italijoje – „Autobianchi A112 Abarth“ pasirodė ketveriais metais anksčiau. Bet būtent „Golf GTI“ išpopuliarino šį žanrą ir buvo labai mėgstamas.

Pirmasis „Golf GTI“ padėjo išpopuliarinti karštuosius hečbekus. (Stahlkocher (CC BY-SA 3.0) | Wikimedia

„Volkswagen“ pasakoja, kad pirmasis „Golf GTI“ pasirodė pačiu laiku. Aštuntajame praeito amžiaus dešimtmetyje Vokietijos greitkeliuose karaliavo dideli sedanai ir sportiniai automobiliai. Pigios sportiškos mašinos, kuri būtų tinkama greitai važiuoti ir autobanais, nebuvo. Todėl 1975 metais pristatytas „Golf GTI“ iš karto patraukė publikos dėmesį.

Jis turėjo 110 AG (81 kw), iki 100 km/h įsibėgėdavo per vos 9 sekundes ir pasiekdavo 182 km/h greitį. Dabar šios charakteristikos neatrodo labai įspūdingos, bet tiems laikams jos buvo gana neblogos. Ypač turint omenyje, kad automobilis svėrė vos 810 kg – galite įsivaizduoti, kaip smagiai „Golf GTI“ lėkė posūkiuose. Pirmasis „Golf GTI“ jau turėjo ir raudoną apvadą aplink groteles ir ryškią juodą liniją palei automobilio šoną – subtilūs, bet automobilį išskiriantys ženklai.

„up! GTI“ daugeliu charakteristikų primena primąjį „Volkswagen“ karštą hečbeką, bet yra šiek tiek greitesnis. Volkswagen nuotrauka

Dabartinis „Volkswagen Golf“ yra žymiai didesnis už pirmosios kartos atstovą. Tai, beje, yra gerai žinoma tendencija – automobiliai su kiekviena karta vis auga, kol jų ankstesnį dydi pakeičia naujas modelis. Todėl ir „Volkswagen“ gamoje yra automobilis, kuris savo dydžiu yra panašus į pirmąjį „Golf“ – tai miesto automobilis „up!“. Jo GTI versijos pagaliau ir sulaukėme.

Net pasportintas up! GTI mieste jausis puikiai. Volkswagen nuotrauka

„up! GTI“ sveria šiek tiek daugiau nei pirmasis „Golf GTI“ – 997 kg. Tačiau jo variklis su turbokompresoriumi kompensuoja šiek tiek didesnį svorį. „up! GTI“ turi 115 AG (85 kw) ir daug didesnį sukimo momentą. Tai „up! GTI“  leidžia iki 100 km/h įsibėgėti per 8,8 sekundes. Žinoma, ir maksimalus greitis yra didesnis – 197 km/h.

„up! GTI“ iš įprastų „up!“ automobilių išsiskiria raudona linija, einančia per atnaujintas groteles, juodais, blizgiais šoninių veidrodėlių gaubtais, naujais 17 colių ratlankiais ir dar keliomis detalėmis. Pats automobilis tupi 15 mm žemiau nei įprastas, todėl galingiausias „up!“ turėtų važiuoti tikrai labai smagiai. Viduje rasite pažįstamas languoto rašto sėdynes, golfo kamuoliuką primenančią pavarų perjungimo svirtį ir oda apvilktą sportinį vairą.

Taip, „up! GTI“ nėra pats greičiausias karštasis hečbekas. Tačiau tokiu jis ir neapsimeta. Tai paprastas sportiškas automobilis, kurio vairavimo malonumo skaičiais nebus įmanoma išmatuoti. Telieka tikėtis, kad vairo pojūtis bus labai geras, o posūkiuose „up! GTI“ nebus per daug atsargus. Jau dabar beveik aišku, kad „up! GTI“ ateityje bus tikras klasikinis automobilis.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia