Retas iš mūsų kuria savo namų interjero elementus. Gailime laiko, neturime reikiamų įrankių, medžiagų ar įgūdžių ar paprasčiausiai neturime noro. Tuo tarpu kiti kuria puikaus dizaino šviestuvus, nuotraukų rėmelius ar… kriaukles. Nors tokio projekto tikriausiai niekada nesiimsite, galite pažiūrėti, kaip jį atlieka kiti. Šis meistras savo pirmąją kriauklę iš akmens skaptavo keturias valandas ir mano, kad tai atlikti gali visi.

The Samurai Carpenter yra palyginti populiarus YouTube kanalas, šiuo metu turintis daugiau nei 422 tūkstančius prenumeruotojų. Šiame kanale yra daugybė vaizdo įrašų, susijusių su medžio darbais, namų renovavimu ar kitais projektais. Dauguma šių darbų reikalauja nemenkų įgūdžių ir patirties, kurių kanalo kūrėjas tikrai nestokoja, bet būtent iš akmens išskaptuota kriauklė sulaukė daugiau nei 4 milijonų peržiūrų. The Samurai Carpenter kūrėjas yra įsitikinęs, kad šį įspūdingą daiktą pagaminti buvo nesunku.

Meistras teigia, kad visada norėjo iš akmens išskaptuoti ką nors įdomaus, tačiau ši kriauklė – pirmas toks jo darbas. Jis susirado nemenką granito luitą, kuris šiaip jau yra gana kietas akmuo. Visgi, galima įsivaizduoti, kad kriauklei tiktų ir kitoks tinkamo dydžio akmuo.

Jei nuspręstumėte pabandyti, jums reikės kelių įrankių: lazerinio gulsčiuko (realiai galima išsiversti ir be jo), kampinio šlifuoklio su keliais deimantiniais diskais ir šlifavimo popieriaus lapeliais, smūginio grąžto ir didelio diskinio pjūklo. Jei labai norite, visą darbą galite atlikti ir kampiniu šlifuokliu, tačiau tai užtruks labai daug laiko. The Samurai Carpenter prie savosios kriauklės užtruko apie 4 valandas.

Iš pradžių lazerinio gulsčiuko pagalba jis būsimos kriauklės apačioje pažymėjo tiesią liniją. Pjaudamas ir skaptuodamas iki jos, jis užtikrino, kad kriauklė ant spintelės stovės lygiai. Tuomet jis akmenį apvertė ir giliais didžiojo pjūklo pjūviais padalino busimos kriauklės paviršių. Po to jis kaltu ir plaktuku pašalino susilpnintą akmens masę ir viską nušlifavo kampiniu šlifuokliu.

Kaip tai vyko galite pamatyti video siužete

Žinoma, pagamintą kriauklę dar reikėjo įrengti. Tam reikėjo išgręžti skylę vandeniui nubėgti, nušlifuoti jos kraštus, kad vamzdis joje gulėtų lygiai, o tuomet kriauklę tiesiog padėti vonios kambaryje. Žinoma, dar reikėjo pasirūpinti sandarumu, bet tai jau buvo lengvoji projekto dalis.

Kriauklės sumontavimas taip pat yra užfiksuotas The Samurai Carpenter kanale

Ar imsitės tokio darbo? Daugelis iš karto pasakys, kad ne. Tam reikia daug laiko ir įgūdžių, o ir reikalingų įrankių turi ne visi. Aišku, tinkamą akmenį surasti irgi pavyks ne visur, o ir pati idėja patiks ne visiems. Kita vertus, šis projektas gali pasitarnauti kaip įkvėpimo šaltinis. Jei kažkas iš akmens sau išsiskaptavo kriauklę, kodėl jūs negalite savo namų papuošti pačių darytais dizaino elementais?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia