Vikšriniai automobiliai gali būti net labai smagūs, ypač lekiant snieguotais laukais. Rinkoje galima rasti visureigiams skirtų vikšrų, tačiau tikrų vikšrinių automobilių beveik nėra. Nissan šių metų Čikagos automobilių parodai paruošė šį tą labai įdomaus. Tai – legendinis 370Z sportinis automobilis su vikšrais gale ir slidėmis priekyje. Tačiau kaip šis modelis buvo paruoštas?

Apie vikšrines transporto priemones pramogoms jau esame rašę. Paskaitykite ir apie tikriausiai vienintelį tokį vikšrinį superautomobilį ir modifikuotą Audi S1. O ką paruošė Nissan?

Šių metų Čikagos automobilių parodai Nissan nusprendė paruošti šį tą labai įdomaus ir žiemiško. Šis vienetinis modelis taip pat turi atspindėti markės charakterį, todėl projektui buvo pasirinktas garsusis 370Z automobilis. Tiksliau – 370Z kabrioletas, nes ši versija dar geriau atrodo lekianti per pusnis. Bet kaip įprastą sportinį automobilį galima paversti sniegaeigiu? Pasirodo, nėra taip sunku kaip atrodo.

Nissan 370Zki gale turi Dominator vikšrus, o priekyje – sniegaeigio slides (Nissan nuotrauka)

Įprastas 370Z kabrioletas nėra pats tinkamiausias automobilis nuotykiams sniege, tačiau potencialo turi. Nissan inžinieriai iš pradžių turėjo net 7,6 centimetrais paaukštinti važiuoklę – kitaip vietos vikšrams tiesiog nebūtų pakakę. Tuomet buvo modifikuota galinių amortizatorių tvirtinimo konstrukcija, galinė kėbulo dalis, sukurtas tvirtinimas vikšrams. Pastarieji, beje, nebuvo gaminti specialiai. American Track Truck kompanija gamina Dominator vikšrus įprastiems visureigiams. Pagrindinė jų paskirtis ir yra važiavimas sniege.

Tokie vikšrai nėra Nissan išradimas – jie lengvai preinami rinkoje ir gali būti montuojami ant įvairių visureigių. (Nissan nuotrauka)

Priekinei važiuoklei tiek daug modifikacijų nereikėjo. Visgi, šiokie tokie pakeitimai buvo atlikti, kad slidės leistų patikimai valdyti automobilį. 370Zki pavadintas automobilis išlaikė standartinius stabdžius (nors linijas reikėjo išvedžioti iš naujo), visą vairo mechanizmą ir netgi įprastų ratų tvirtinimą. Pabaigai buvo modifikuota išmetimo sistema, variklio tvirtinimas, sumontuota tvirtesnė variklio apsauga.

Kad vikšrai tilptų teko modifikuoti ir automobilio kėbulą. (Nissan nuotrauka)

Kosmetiškai garsusis Nissan sportinis automobilis radikaliai keičiamas nebuvo. Kėbulas buvo aptrauktas spalvinga plėvele, o žibintai tapo geltonais. Ši spalva pasirinkta todėl, kad šiek tiek primena apsauginius slidininkų akinius.

Dinaminės Nissan 370Zki charakteristikos nėra pateikiamos, tačiau šis vienetinis automobilis yra pilnai veikiantis. (Nissan nuotrauka)

370Zki yra varomas įprasto 3,7 litrų V6 variklio, išvystančio 332 AG. Jokios informacijos apie automobilio dinamines savybes gamintojas neskelbia, tačiau jos iš tikrųjų net nėra tokios svarbios. 370Zki nebus prieinamas pirkėjams, nors entuziastai gali kažką pakankamai nesunkiai susikurti ir patys. Čikagos automobilių parodos lankytojai galės pasigrožėti ne tik 38 cm pločio 370Zki sniegaeigio vikšrais, bet ir kitais Nissan visureigiais, tokiais kaip Rogue AWD, Titan 4×4, ar Titan XD 4×4.

Kiti įdomūs automobiliai:

Vikšrinio Audi S1 šėlionės paplūdimyje;

Įspūdingas vikšrinis superautomobilis;

Plūduriuojantis automobilis gelbės nuo potvynių;

Ares Panther – atsimerkiantys automobilių žibintai sugrįžta?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia