Suktukai (Findget spinners) trumpam užvaldė pasaulį, o dabar, atrodo, po truputį traukiasi iš mados. Ne visiems ji patiko – pats žaislas kažkoks keistas, o ir matyti į kaskart įsijungus internetą nusibosta. Tačiau YouTube kūrėjams ši mada buvo puiki galimybė sukurti keletą populiarių vaizdo įrašų. Kol vieni suktukais atlikinėjo triukus, demonstravo savo kolekcijas ar aiškino jų veikimą, kiti šiuos žaislus gamino. Jei tai būtų buvęs konkursas, jį, mūsų nuomone, būtų laimėjęs Johnas Heiszas.

Apie Johno Heiszo YouTube kanalą jau kalbėjome – jame daug įvairių labai įdomių projektų, tarp kurių ir peilis iš sulūžusio kastuvo ir betono atliekų. Šis žmogus kūrybiškumo nestokoja, o ir įgūdžius per ne vieną darbo su mediena ir metalu dešimtmetį stipriai ištobulino. Taigi, kai jis nusprendė griebtis suktuko projekto, buvo aišku, kad kūrinys bus įspūdingas.

Heiszas savo suktukui nusprendė suteikti japoniškos mėtomosios žvaigždės, šurikeno formą.  Suktukas buvo gaminamas iš plieno lakšto, atlikusio nuo kito projekto. Įdomu tai, kad pačią formą Heiszas nubraižė nesinaudodamas jokiu šablonu – tam pakako nedidelio savadarbio skriestuvo ir liniuotės. Tuomet Heiszas išgręžė didelę skylę žvaigždės viduryje guoliui, ir keletą mažesnių skylių vidiniuose žvaigždės kampuose. Tai – labiau dekoratyvinis elementas, tačiau šios skylės padėjo žvaigždę ir išpjauti.

Šurikenas buvo išpjautas kampiniu šlifuokliu ir galutinai suformuotas stacionariu juostiniu šlifuokliu. Atrodo išties neblogai ir yra aštrus, tačiau mėtymui pasiduoda ne taip lengvai kaip tikri Heiszo pagaminti šurikenai.

Nesvarbu, ar mėgstate suktukus ar jų nekenčiate, nesistebėti Heiszo kūrybiškumu neįmanoma. Vaizdo įrašas yra peržiūrėtas beveik 8,8 milijonus kartų, tačiau tai nėra pats populiariausias vaizdo įrašas tame kanale. Jį lenkia kitas įdomus eksperimentas – paprasto popieriaus diskas pjovimo staklėse.

Raginame prenumeruoti John Heisz YouTube kanalą .

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia