Elektriniai sunkvežimiai į gatves išriedės jau kitais metais. Ne kartą girdėjome apie Tesla, Daimler, Cummings kuriamus sunkvežimius, tačiau kiek tyliau šia linkme visą laiką judėjo ir Volvo Trucks. Dabar kompanija papasakojo, kad elektriniai sunkvežimiai nėra tik ekologiška pervežimų priemonė – jie taip pat išvaduos miestų centrus nuo kamščių.

Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis 2030 metais miestuose gyvens 60 % planetos žmonių. Per ateinančius 12 metų į miestus persikels bent milijardas žmonių. Miestų plėtra kelia didžiulius iššūkius esančiai infrastruktūrai ir tik blogina eismo padėtį miestų centruose. Daugybė didžiųjų miestų jau pristato suvaržymus sunkiajam transportui, kuriais siekiama pažaboti triukšmo ir taršos lygį tankiausiai gyvenamose miestų vietose. Štai čia, Volvo manymu, elektriniai sunkvežimiai ir turi didžiausią pranašumą.

Volvo Trucks teigia, kad elektriniai sunkvežimiai leis efektyviau išnaudoti miestų gatves. Dabar jos įprastai dieną yra labai užimtos, o naktį – beveik tuščios. Vežėjai galėtų pasinaudoti šia galimybe, tačiau daugelis miestų turi griežtus triukšmingumo reikalavimus. Elektriniai sunkvežimiai galėtų tyliai važinėti naktį, geriau išnaudodami egzistuojantį kelių tinklą, nekeldami papildomo triukšmo, kuris trukdo gyventojams ir gyvūnams, bei greičiau pristatydami krovinius.

Elektrinį Volvo sunkvežimį pamatysime dar šiemet. (Volvo Trucks)

Stokholme buvo atliktas tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip pasikeistų krovinių pristatymo laikas, jei sunkvežimiai galėtų išvengti valandų, kuomet gatvės yra labiausiai užimtos. Jis atskleidė, kad pristatymo laiką galima sumažinti net triskart, jei tik gatvių tinklas bus geriau išnaudojamas. Taigi, žmonės sėdėtų trumpesniuose kamščiuose, sunkvežimių vairuotojai dirbtų ne tokiose įtemptose sąlygose,  gamta būtų teršiama mažiau, o šalia to dar būtų ir ekonominė nauda – greičiau pristatyti kroviniai.

Volvo pradėjo eksperimentuoti su hibridiniais sunkvežimiais dar 2010 metais, tačiau jau 2019-aisiais ketina pradėti gaminti elektrinius sunkvežimius. Dėl to dabar bendradarbiaujama su miestais ir potencialiais klientais, kad būtų paruošta infrastruktūra, reikalinga elektrinių sunkvežimių naudojimui. Kaip tikriausiai matyti ir iš svarstymų apie triukšmo ir taršos mažinimą miestuose, pirmiausia Volvo gamins nedidelius elektrinius sunkvežimius, skirtus vietiniam išvežiojimui. Tai yra prioritetas būtent dėl sparčios pasaulio urbanizacijos. Kartu tai ir geras pirmasis žingsnis link elektrinių sunkvežimių, tačiau vėliau bus išsiplėsta ir į tolimųjų reisų sferą.

Beje, nors į rinką elektriniai Volvo sunkvežimiai išriedės tik kitais metais, pirmieji bandymai prasidės dar šiemet. Todėl telieka laukti, kol pamatysime, kaip atrodys elektriniai Volvo sunkvežimiai.

Taip pat skaitykite:

Dujomis varomi Volvo sunkvežimiai gali aplinkai ir visiškai nekainuoti CO2;

Naujame vaizdo įraše pastebėtas bandomas Tesla Semi elektrovilkikas;

Elektrinis sunkvežimis, kuris važinėjo jau prieš 100 metų.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia