Gegužę rašėme apie The Samurai Carpenter YouTube kanalą ir jame publikuotą vaizdo įrašą kaip iš paprasto lauko akmens per 4 valandas galima išskaptuoti kriauklę. Kanalo kūrėjas neseniai įkėlė naują vaizdo įrašą, kuriame išskaptavo naują kriauklę. Kokias pamokas jis išmoko pirmąjį kartą ir kuo skiriasi naujasis metodas nuo senojo?

The Samurai Carpenter kanalo kūrėjas, galima sakyti, yra visų galų meistras. Jis išmano ir statybos darbus, užsiima įvairiais projektais iš medienos, tačiau ir akmuo jam nėra svetimas. Pirmąją kriauklę vyras skaptavo 4 valandas, dar šiek tiek laiko užtruko, kol buvo sumontuotas nutekėjimas. Naujoji kriauklė yra didesnė, tačiau ėjosi greičiau – per maždaug 4,5 valandos kriauklė buvo užbaigta.

Pats metodas yra labai panašus. Iš pradžių lazerinio gulsčiuko pagalba nubrėžiama tiesi linija ten, kur vėliau bus kriauklės apačia. Ji turi būti plokščia, kad kriauklė stabiliai stovėtų ant spintelės. Tuomet ši plokštuma suformuojama benzininiu diskiniu pjūklu su deimantiniu disku. Pjūvis visą laiką laistomas vandeniu, kad pasišalintų akmens dalelės, dulkės, o pjovimo diskas išliktų vėsus.

Tuomet nubraižoma apytikslis kriauklės siluetas ir ta vieną tuo pačiu diskiniu pjūklu sudalinama į mažesnes dalis, kurias galima išdaužyti plaktuku ir kaltu. Procedūrą reikia kartoti tol, kol pasiekiamas norimas kliauklės dubens gylis ir išmatavimai. Tuomet ateina laikas paviršių išlyginti.

Čia ir pasimatė pamokos, išmoktos gaminant pirmąją kriauklę. Meistras šįkart naudojo brangesnį, bet tvirtesnį diskelį kampiniame šlifuoklyje. Pirmąjį kartą jis naudojo paprastą deimantinį diską, šįkart – skirta plokštiems paviršiams. Išgaubtas diskas leidžia geriau pasiekti visus kriauklės kampus ir formas. Kartu jis vienu metu pašalina daugiau akmens, todėl darbas einasi greičiau. Galiausiai, The Samurai Carpenter norėjo paviršių nušlifuoti, kad jis būtų glotnus kaip ir įprastos gamyklinės kriauklės, tačiau greitai šios minties atsisakė – su turimais šlifavimo diskais darbas tiesiog būtų per daug ilgai užtrukęs.

Kaip viskas vyko galite pamatyti vaizdo įraše

Pirmoji kriauklė YouTube portale susilaukė didžiulio susidomėjimo. Vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas beveik 5 milijonus kartų, apie jį galite paskaityti šiame straipsnyje. Jame meistras ne kartą kartojo, kad tai gali atlikti bet kas – tereikia susirasti tvirtą, kietą akmenį be didelių įtrūkimų ir išsinuomoti keletą įrankių. Šįkart jis nepamiršo ir saugumo – visą laiką dėvėjo ne tik apsauginius akinius, bet ir kaukę nuo dulkių. Kurių, žinoma, tokiuose darbuose yra labai daug. Kietos akmens dulkės plaučiams labai kenkia, gali iššaukti net ir onkologines ligas.

Ar sutinkate, kad tokią kriauklę galėtų išsiskaptuoti kiekvienas, turintis tinkamus įrankius? Ar norėtumėte tokiu interjero elementu papuošti savo vonios kambarį?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia