Audi – labai populiari ir labai mėgstama automobilių markė. Tikriausiai nerastume žmonių, kurie neatpažįsta keturių Audi žiedų, o labai plačioje automobilių gamoje sau mašiną ras kiekvienas. Visgi, ar tikrai gerai pažįstate šią markę? Pristatome 7 faktus apie Audi, kurių galbūt nežinojote.

Audi – tai vokiečių automobilių gamintojas, Volkswagen koncerno dalis, kurios pagrindinė būstinė yra Ingolštate. Audi turi 11 gamyklų 9 šalyse ir yra viena iš populiariausių prabangių markių pasaulyje. Kompanijos istorijos pradžia įprastai laikomos trys datos – 1910 metų balandžio 25 diena, kuomet buvo įkurta  Audi Automobilwerke GmbH Zwickau, 1932 metai, kuomet susijungė Horch, Audi, DKW ir Wanderer ir buvo suformuota Auto Union, bei 1969 sausio 1 d, kuomet Volkswagen sujungė Auto Union su NSU ir atgaivino Audi markę.

Iš kur kilo Audi vardas? Kompaniją įkūrė Augustas Horchas. Jis dar XIX amžiaus pabaigoje bandė įsitvirtinti kaip automobilių gamintojas. Iš pradžių jis įkūrė vieną kompaniją (A. Horch & Cie), o tuomet antrą – August Horch & Cie. Motorwagenwerke AG. Tačiau 1909 metais dėl vidinių nesutarimų Horchas turėjo palikti savo kompaniją ir įkūrė naują firmą. Ją pavadino labai panašiai į prieš tai turėtą verslą – August Horch Automobilwerke. Tai, žinoma, nepatiko buvusiems verslo partneriams. Teismas išaiškino, kad Horchas nebegali savo automobilių vadinti savo vardu, nes jis priklauso kitai kompanijai.

Audi gamykla Ingolštate (Audi)

Augustas Horchas surengė susitikimą naujam vardui surasti. Susitikimo metu vieno iš partnerių, Franzo Fikentschero, sūnus kampe mokėsi lotynų kalbos. Niekas į jį per daug dėmesio nekreipė, tačiau jis staiga pašoko ir pateikė pasiūlymą. Kadangi Horch vokiškai reiškia girdėti, berniukas pasiūlė Audi, kuris buvo žodžio audire, reiškiančio klausytis, forma. Visi susitikimo dalyviai entuziastingai sutiko ir naujas markės vardas buvo patvirtintas.

Audi R8 ir Audi TT RS – vieni ekstremaliausių Audi automobilių. (Audi)

Problemos dėl žiedų. Keturi žiedai Audi logotipe simbolizuoja keturias markes, kurios susijungė suformuodamos Auto Union – Audi, DKW, Horch ir Wanderer. Visgi, daugybė žmonių mano, kad žiedai pasiskolinti iš Olimpinių žaidynių logotipo, nes 1936 metais jos vyko Berlyne. Visgi, kompanija tai griežtai neigia. 1995 metais Tarptautinis Olimpinis Komitetas padavė Audi į teismą dėl žiedų naudojimo ir pralaimėjo.

Keturi žiedai simbolizuoja keturias Auto Union kompanijas. (The Car Spy, Wikimedia(CC BY 2.0)

Pirmasis saugumo bandymas. Šiais laikais beveik kiekvienas automobilis turi pereiti saugumo bandymus. Mašinos daužomos, o viduje esantys manekenai turi patirti tai, ką avarijos metu turėtų išgyventi žmonės. Audi buvo vienas iš pirmųjų automobilių gamintojų, savarankiškai atlikusių tokius testus. Pirmasis Audi saugumo bandymas įvykdytas dar 1938 metais.

Audi dar 1938 metai turėjo už Bugatti Chiron greitesnį automobilį. Savaime aišku, tai buvo lenktyninis bolidas, tačiau tai nė kiek nemenkina šio pasiekimo, nes rekordas buvo pasiektas greitkelyje. Auto Union Type C, prie kurio kūrimo ženkliai prisidėjo Ferdinandas Porsche, autobane pasiekė 431,9 km/h greitį (maksimalus Chiron greitis su ribotuvu yra 420 km/h). Type C pasižymėjo labai aerodinamišku kėbulu, itin mažu svoriu ir žemu svorio centru bei 560 ag V16 varikliu, sumontuotu gale, kaip Porsche ir mėgo. Beje, Porsche kompanija padėjo Audi sukurti ir pirmąjį RS automobilį – ant jo puikavosi ir ne vienas Porsche logotipas.

1937-ųjų Auto-Union Typ C Stromlinie (Helena, Wikimedia(CC BY 2.0)

Mazda nebuvo pirmoji markė panaudojusi rotorinį variklį. Nebūtų teisinga kartoti tik Auto Union linijos istoriją. 1965 metais Volkswagen įsigijo Auto Union, kiek vėliau įsigijo ir NSU. Šios dvi kompanijos ir suformavo dabartinę Audi. 1964 metais NSU pristatė pirmąjį automobilį pasaulyje su rotoriniu varikliu – NSU Wankel-Spider, o po jo dar sekė ir Ro80, kurį galite pamatyti TopGear klipe apačioje. Taigi, šiuolaikinė Audi buvo suformuota iš labai galingų inžinerinių kompanijų.

Audi keitė automobilių sporto pasaulį. Quattro sistema savo laiku pakeitė ralį ir kitus gamintojus pastūmėjo griebtis visais ratais varomų automobilių. Audi taip pat tapo pirmąja komanda laimėjusia 24 valandų Le Mano lenktynes dyzeliniu bolidu. Vėliau – pirmąja komanda laimėjusia tas pačias lenktynes hibridiniu automobiliu. Audi taip pat sukūrė TTS automobilį, vardu Shelly, kuris Pikes Peak dar 2010 metais važiavo visai be vairuotojo. Galima sakyti, autonominių automobilių kūrime Audi iki šiol yra viena iš lyderiaujančių kompanijų, jau kurianti ir tam reikalingą infrastruktūrą. Galiausiai, visai neseniai Audi tapo pirmąja vokiečių marke dalyvaujančia Formulės E lenktynėse.

Audi R10 TDI – 15 milijonų dolerių kainavęs dyzelinis bolidas. (Joachim Köhler, Wikimedia(CC BY 3.0)

Audi ruošiasi užimti Tesla vietą. Tesla mėgaujasi populiarumu elektromobilių segmente, tačiau į jį jau taikosi kiti gamintojai. Tarp jų – ir Audi. Visgi, bene įdomiausias sprendimas, kurį priėmė kompanija, yra kurti ne elektrinį sedaną, o visureigį. Viena iš laukiamiausių Audi naujienų – e-tron visureigis, kuris rinkoje pasirodys jau kitais metais, galės vienu įkrovimu nuvažiuoti daugiau nei 500 km, o ir vietos viduje turėtų pakakti šiuolaikiniams visureigių mėgėjams – e-tron dydis bus kažkas tarp Q5 ir Q7. Po to, žinoma, bus pristatyta visa elektromobilių gama.

Audi e-tron Quattro koncepcija (Audi)

Tiek faktų apie Audi. Taip pat siūlome 7 įdomius faktus apie:

BMW markę

BMW E30

Peugeot

Jeep

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia