Bene nemėgstamiausia kiekvienos kelionės dalis yra apsaugos patikrinimas oro uoste. Kiekvienas keliautojas turi išsikraustyti kišenes, parodyti vežamus skysčius, elektronikos prietaisus, išsiverti diržą, kartais ir nusiauti batus. Nors nieko blogo nedarome ir ši procedūra yra skirta mūsų pačių saugumui, ji vis tiek erzina ir norėtųsi jos išvengti. Ar tai pavyksta lėktuvų pilotams? Ar jie taip pat turi ištverti saugumo patikrą?

Pilotai su keleiviais nesėdi laukimo salėse, juos retai pamatysi eilėse prie parduotuvių ir apskritai žingsniuojantys oro uoste jie atrodo tarsi būtų visai kito luomo atstovai. Iš esmės, taip ir yra. Tačiau šiais laikais saugumo patikros yra labai griežtos, tai ar pilotai gali jų išvengti?



Trumpai tariant, ne. Nors didesniuose oro uostose darbuotojams yra įrengti atskiri saugumo postai, tiek pilotai, tiek skrydžių palydovai turi pereiti visus patikrinimus lygiai taip pat, kaip ir keleiviai. Vietoj įlaipinimo bilieto jie turi specialius leidimus, pagal kuriuos yra identifikuojami. O pati procedūra atrodo skausmingai pažįstama.

Pilotai ir skrydžių palydovai turi išsikraustyti kišenes, išsijuosti diržus, nusiauti batus, parodyti elektronikos prietaisus bei skysčius. Jie žygiuoja pro metalo detektorių, o jų bagažas yra peršviečiamas rentgeno spinduliais. Saugumas yra aukščiau visko, todėl jie didelių malonių patikrinimo punktuose nesusilaukia, išskyrus tai, kad jiems nereikia stovėti eilėje.

Taip ir prasideda saugumo patikra – visus savo daiktus turite pateikti plastikinėje dėžėje. (Mattes, Wikimedia(CC BY 2.0 de)

2011 metais garsioji JAV Transporto Saugumo Administracija (geriau žinoma kaip tiesiog TSA) pilotams suteikė išimtį. Jie patys ar jų krepšiai nebuvo apieškomi, jiems nereikėjo eiti per metalo detektorius. Tuo metu buvo bandoma sušvelninti procedūras, tačiau dabar žmonės internete teigia, kad visi pilotai turi pereiti TSA patikrinimus.

Galima pykti dėl eilių saugumo patikros punktuose, nervintis dėl batų, diržų ir daiktų, kuriuos turite parodyti. Tačiau visa tai daroma mūsų pačių saugumui, todėl tereikia priprasti ir pasiruošti.

Iš anksto lengviausiai pasiekiamoje lagamino vietoje įsidėkite skysčius ir elektronikos prietaisus, pasirūpinkite lengvai nusiaunamais batais (jei keliausite su sportbačiais, jų tikriausiai net nereikės nusiimti), jei galite – skriskite be diržo. Jokiu būdu nebandykite vežtis daugiau skysčių ar didesnių buteliukų nei leidžiama ar didesnio lagamino nei leidžia jūsų bilietas. Jei jau taip nutiko, kad vieną ar kitą taisyklę pažeidėte – nesiginčykite, pripažinkite klaidą ir elkitės kaip nurodo darbuotojai. Svarbiausia – laiku atvykite į oro uostą ir gerai nusiteikite.




PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia