Kai kalbama apie autonominius sunkvežimius ar lengvuosius automobilius, dažniausiai kalbama apie ateitį. Juk dabar jie yra nepraktiški, nepakankamai ištobulinti, o ir infrastruktūra jiems kol kas neparuošta. Tačiau Volvo Trucks su tuo nesutinka – jau dabar yra sričių, kuriose sunkvežimiai gali darbuotis be vairuotojų. Ir bandymai jau eina į pabaigą – jau kitais metais Volvo autonominiai vilkikai imsis rimto darbo.

Volvo Trucks jau labai ilgą laiką vysto savo autonominių sunkvežimių sprendimus. Kai kurie iš jų buvo išbandyti kasyklose, kiti miestuose surinkinėjo šiukšles. Tačiau komercinių klientų savo autonominėms technologijoms Volvo neturėjo. Dabar tai keičiasi – jau kitais metais Volvo sunkvežimiai savarankiškai darbuosis Brønnøy Kalk AS bendrovės valdomoje kalkakmenio kasykloje Norvegijoje.

Tai – didžiulis pasiekimas ir rimtas iššūkis. Autonominiai Volvo vilkikai atviroje kalkakmenio kasykloje buvo bandomi jau kurį laiką ir toliau darbuosis su inžinierių pagalba iki pat 2018 metų pabaigos. Tačiau jau kitais metais Brønnøy Kalk taps pirmuoju Volvo Trucks klientu, įsigijusiu autonominių pervežimų sistemą.

Autonominiai Volvo FH vežios savivartes puspriekabes su kalkakmeniu (Volvo Trucks nuotrauka)

Brønnøy Kalk perka autonominį pervežimų sprendimą, o ne pačius sunkvežimius. Kitaip tariant, Volvo Trucks išliks sunkvežimių savininkais ir teiks pervežimų paslaugas. Taip nuo pirkėjo pečių pašalinama sudėtingos kompiuterinės įrangos priežiūros našta. Tačiau darbas bus išties rimtas.

Video reportažas apie autonominių Volvo FH darbą Brønnøy Kalk kalkakmenio kasykloje Norvegijoje

Šeši Volvo FH sunkvežimiai su savivartėmis puspriekabėmis nuolat riedės nuo kasyklos iki kalkakmenio smulkintuvo ir atgal. Šio maršruto ilgis į vieną pusę – vos 5 km, tačiau tai nėra tiesus kelias. Iššūkį sunkvežimiams kels ir vingiuotas kelias, ir oro sąlygos, ir tuneliai. Būtent dėl to ir buvo atliekami ilgi bandymai. Nors Brønnøy Kalk džiaugiasi neabejotinai pagerėsiančiu kalkakmenio pervežimo efektyvumu bei sumažėjusiais kaštais, šis susitarimas yra didžiulė galimybė.

5 km ilgio kelyje yra ir tunelių, ir posūkių, o sąlygas sunkins tamsa ir prastas oras. (Volvo Trucks nuotrauka)

Volvo Trucks pasinaudos šiuo susitarimu, kad dar labiau patobulintų savo autonominio vairavimo sistemas. Kartu tai taps puikia proga pademonstruoti kitiems potencialiems klientams, kad Volvo jau gali paruošti autonominius pervežimo sprendimus uždariems maršrutams. Galbūt tai netgi pakeis kelių skeptikų nuomones. Tiesa, kažin ką apie tai galvoja vairuotojai – juk anksčiau šį darbą visada dirbo žmonės.

Taip pat skaitykite:

7 įdomūs faktai apie Volvo Trucks;

Volvo Vera – autonominis elektrinis vilkikas be kabinos;

Volvo demonstruoja per atstumą valdomų sunkvežimių privalumus;

Automatizuoti Volvo šiukšlių surinkimo sunkvežimiai;

Hyundai išbandė pirmą Pietų Korėjos autonominį vilkiką;

Vienas vairuotojas – 4 Mercedes sunkvežimiai;

10 įdomių faktų apie sunkvežimius, kurių galbūt nežinojote.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia