Volvo – garsi ne tik automobilių, bet ir sunkvežimių bei autobusų markė. Volvo Trucks gaminami sunkvežimiai yra pakankamai populiarūs ir tarp Lietuvos vežėjų, o internete ši kompanija išgarsėjo ypatingais reklaminiais klipais. Nors Volvo sunkvežimius kelyje matome kasdien, galbūt yra kas nors, ko nežinome? Štai 7 įdomūs faktai apie Volvo Trucks, kurių galbūt nežinojote.

Nodum.lt kiekvieną savaitę publikuoja faktų rinkinius. Praeitą savaitę rašėme apie Scania sunkvežimių markę, o kiek anksčiau – apie ispanišką SEAT. Kviečiame paskaityti ir tuos straipsnius, o dabar – apie Volvo Trucks.

Pirmasis Volvo sunkvežimis nebuvo galiūnas, bet pelnė sėkmę. Volvo kompanija savo istoriją pradėjo nuo automobilių. Pirmasis Volvo automobilis buvo pristatytas dar 1927 metais, tačiau tuomet kompanijos inžinieriai jau kūrė pirmojo savo sunkvežimio dizainą. LV 1 pasirodė jau 1928 metų pradžioje ir buvo tiesiog užgriūtas sėkmės. Iki vasaros buvo parduota jau 500 Volvo sunkvežimių, o tais laikais tokiam jaunam automobilių pramonės atstovui tai buvo didis pasiekimas. Tiesa, pirmasis Volvo sunkvežimis nebuvo galiūnas – jo 4 cilindrų 2 litrų variklis išvystė tik 28 ag (21 kW). Aišku, tais laikais to pakako, o svarbiausia buvo tai, kad sunkvežimis būtų patikimas ir lengvai remontuojamas.

1929-ųjų Volvo LV63. (Lars-Göran Lindgren Sweden, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Tikroji Volvo kompanija? Apie tai jau rašėme, kai pristatėme 7 faktus apie Volvo. Jei trumpai, Volvo kadaise buvo viena kompanija, gaminanti ir sunkvežimius, tačiau 1999 metai kompanija pardavė savo automobilių diviziją. Kitaip tariant, dabar automobilių ir sunkvežimių gamintojai yra atskiri, nors ir dalinasi logotipu. Tačiau būtent sunkvežimių gamintojas yra tikrasis Volvo, jei galima taip pasakyti, nes Volvo AB pardavė automobilių diviziją, o sunkvežimių pasiliko.

Volvo AB pardavė automobilių diviziją, bet pasiliko sunkvežimių gamybą. (Volvo Trucks)

Praktiškas autonominių technologijų pritaikymas. Autonominiams sunkvežimiams priklauso pervežimų ateitis, tačiau jų dar reikės palaukti. Tačiau tai nereiškia, kad autonominės technologijos negali būti naudojamos jau dabar. Volvo Trucks, kaip ir kitos kompanijos, kuria autonominio vairavimo sistemas, tačiau jas nori pritaikyti jau dabar kai kuriose srityse. Autonominiai Volvo sunkvežimiai važinėja Švedijos kasyklose – jie patys gali orientuotis prastame apšvietime, išvengti susidūrimų su sienomis ar kita technika. Volvo taip pat išbandė autonominius šiukšlių surinkimo sunkvežimius. Į konkrečią vietą atvykęs sunkvežimis pats atbulas važiuoja gatve, kol vairuotojas pristumia konteinerius. Šie sunkvežimiai išvengia susidūrimo su automobiliais, tvoromis ir kitomis kliūtimis.

Sunkvežimis važiuodamas atbulas seka priešais einantį vairuotoją. (Volvo Trucks)

Volvo Trucks yra didesnė nei manėte. Jūs žinote, kad Volkswagen grupei priklauso visa eilė skirtingų automobilių markių, bet ar žinojote, kad panašiai veikia ir Volvo Trucks? Šiai kompanijai priklauso Mach Trucks, Dongfeng Commercial Vehicles, Eicher (gamina ir Royal Enfield motociklus), UD Trucks. Šie vardai tikriausiai nestebina, bet ar žinojote, kad Volvo Trucks priklauso ir Renault Trucks? Taip, prancūzų sunkvežimių gamintojas priklauso ne Renault, o Volvo nuo 2001 metų. Pardavimas vyko etapais, Renault likusias akcijas pardavė 2012 metais. Sandoris buvo naudingas ir Volvo sunkvežimiai su Renault sunkvežimiai dalijasi kai kuriais komponentais (pavyzdžiui, kėbulais).

Tačiau ir tai dar ne viskas. Pati Volvo Trucks kompanija priklauso Volvo Group, kuriai taip pat priklauso Volvo Buses, Volvo Construction Equipment, Prevost Car, Volvo Penta, Nova Bus, SDLG.

Renault Trucks – dar viena Volvo Trucks kompanija. (Ibou69100, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Kūrybingos reklamos. Volvo Trucks garsėja ne tik tarp vežėjų ir sunkvežimių vairuotojų. Kompanija stengiasi savo technologijas reklamuoti pasitelkdama itin kūrybingas reklamas, kurios visada yra labai populiarios. Prieš 5 metus vairo tikslumas ir lengvumas buvo demonstruojamas leidžiant vairuoti žiurkėnu (įrašas sulaukė daugiau nei 8 milijonų peržiūrų), Volvo Trucks prezidentas Claes Nillson stovėjo ant pakabinto naujo FMX (daugiau nei 3,5 milijonai peržiūrų), prieš porą metų vienas Volvo vilkikas išbandytas tempiant 750 tonų svorį ( apie 4,8 milijonų peržiūrų). Klipų būta ir daugiau, tačiau pats populiariausias buvo tas, kuriame Jean-Claude Van Damme ant dviejų atgal važiuojančių sunkvežimių veidrodėlių atliko špagatą. Taip buvo reklamuojama Volvo Dynamic Steering technologija, o klipas sulaukė beveik 90 milijonų peržiūrų.

Volvo sunkvežimiai – labai paplitę. Volvo sunkvežimiai parduodami net 140 pasaulio šalių, juos pardavinėja daugiau nei 1800 patvirtintų atstovybių. Kasmet Volvo parduoda daugiau nei 100 tūkstančių sunkvežimių ir šis skaičius vis dar auga. Volvo sunkvežimiai gaminami 17 gamyklų 16 pasaulio šalių.

Volvo Trucks gamina skirtingo dizaino sunkvežimius, pritaikytus kiekvienai rinkai. Tarp jų yra ir amerikietiško tipo sunkvežimių, ir tokių skirtų specifinėms rinkoms. Pavyzdžiui, Volvo VM parduodama tik Lotynų Amerikos šalyse. Štai kaip atrodo amerikietiško tipo Volvo sunkvežimis:

Volvo VNL – Šiaurės Amerikai skirtas vilkikas. (Greg Goebel, Wikimedia(CC BY-SA 2.0)

Ateitis pagal Volvo Trucks. Žinoma, jau visai greitai gatves užplūs elektriniai sunkvežimiai, tam ruošiasi ir Volvo. Pavyzdžiui, Volvo FE Electric į gatves išriedės jau kitais metais. Tai bus sunkvežimis darbui mieste. Jis galės atlikti įvairias užduotis – rinkti šiukšles, išvežioti prekes. Bendras sunkvežimio svoris sieks 27 tonas, o baterijų pakaks 200 km. Jei FE jums per didelis, Volvo siūlys ir FL Electric – 16 tonų bendro svorio sunkvežimį, galintį įveikti net 300 km.

Volvo FE Electric rinks šiukšles ir išvežios prekes mieste. (Volvo Trucks)

Ateičiai Volvo planuoja ir visiškai revoliucinį transporto sprendimą. Vera – tai vilkikas be kabinos. Tai – visiškai autonominis elektrinis vilkikas, skirtas darbui logistikos centruose, uostuose ir kitose uždarose teritorijose. Vera buvo pristatyta šiemet, bet jau sulaukė labai daug dėmesio. Keli Vera vilkikai būtų sujungti į bendrą tinklą ir bendrautų tarpusavyje. Užduotis jiems paskirs prie centrinio kompiuterio prisijungęs žmogus. Šis sprendimas, manoma, bus pasiūlytas rinkai, todėl bus įdomu pažiūrėti, kaip efektyviai Vera gali darbuotis realiomis sąlygomis. Plačiau apie Vera skaitykite čia.

Volvo Vera iš pradžių dirbs tik gamyklų teritorijoje, dideliuose logistikos centruose ir uostuose. (Volvo nuotrauka)

Taip pat skaitykite įdomių faktų rinkinius apie:

Scania

SEAT

Volvo

Lexus

Honda

Subaru

Audi

BMW

BMW E30

Peugeot

Jeep

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia