Automobilis daugeliui žmonių yra tarsi neatskiriama gyvenimo dalis. Visada norime naujesnio, greitesnio, tvirtesnio ir gražesnio automobilio, bet mūsų skonį formuoja ne tik objektyvūs mašinų bruožai, bet ir aplinka. Dažnai pasikliaujame kitų žmonių patarimais, atsiliepimais ir gamintojų brošiūromis. O ar žiūrite reklamas? Pateikiame 5 įdomias senas automobilių reklamas, kurias verta pagirti už kūrybiškumą.

Tai – jau ne pirmas šios serijos straipsnis. Pirmajame pažiūrėjome, kaip buvo reklamuojamas Ford Model T, klasikinis MINI, SAAB 900 Turbo, pirmos kartos Volkswagen Golf GTI ir daugybę kartų matyta Lada Niva. Tuo tarpu antrajame serijos straipsnyje žvilgtelėjome į dar geriau pažįstamų automobilių reklamas – Audi 100, Golf MkII, Volkswagen Passat, Opel Calibra ir Fiat Multipla. O į kokias reklamas žvalgysimės šiandien?Trečiajame serijos straipsnyje siūlome pažiūrėti senų svajonių automobilių reklamas. Pavyzdžiui, E39 M5.

Šios serijos M5 nuspalvino ne vieno tų laikų berniuko vaizduotę. Daugybė automobilių entuziastų tuomet ir taip svajojo kada nors pavairuoti šį labai greitą automobilį, tačiau BMW vis tiek turėjo jį reklamuoti. Tai – viena iš gražiausių ir geriausių automobilių reklamų istorijoje.

Tikriausiai labiausiai įstringa netikėtumo faktorius. Žinant, kad reklamuojamas automobilis, galima tikėtis, kad jis jau visai tuoj lenks reaktyvinę, greičio rekordų siekiančią mašiną. Tačiau nieko panašaus neįvyksta – M5 visą laiką važiavo priekyje. Jei kas dar neaišku, pabaigoje paminima, kad BMW M5 yra greičiausias sedanas pasaulyje. Ši reklama į YouTube portalą įkelta prieš 11 metų, 2006-aisiais, tačiau E39 M5 buvo gaminamas tik iki 2003, todėl reklama tikrai yra senesnė.Porsche sportiniai automobiliai be abejonės yra vieni geriausių pasaulyje. Sunku būtų su tuo ginčytis. Vienu ar kitu savo gyvenimo momentu Porsche automobilio norėjo beveik kiekvienas vairavimo entuziastas, nes šios markės gaminiai yra greiti, kokybiški, turi naujausias technologijas ir moka vairuotojui suteikti daug džiaugsmo. Štai kaip atrodė Porsche reklama, sukurta kažkur praeito amžiaus devintojo ir dešimtojo dešimtmečių sandūroje.

Šiame klipe tarp daugybės istorinių lenktyninių ir sportinių automobilių kasdieniškai vaikštinėja pats Ferdinandas Antonas Ernstas Porsche – austrų automobilių kūrėjas ir verslininkas. Jo tėvas, Ferdinandas Porsche, – Porsche ir Volkswagen kompanijų įkūrėjas, o sūnus prisidėjo prie paties legendinio 911 kūrimo. Taigi, šeima stipriai prisidėjo formuojant šiuolaikinę Vokietijos automobilių pramonę. Reklama tokia įstabi todėl, kad joje galima pajusti tikrąją Porsche kompanijos dvasią, o paties Ferdinando Porsche akyse vis dar matyti aistra, kai jis žvelgia į legenda tapusį 959.

Ford Mustang – ypatingas amerikietiškas sportinis automobilis. V8 variklio riaumojimas, agresyvus dizainas ir prieinama kaina jau daugiau nei 50 metų vilioja automobilių mėgėjus. O kas jei vilioja ne tik pats automobilis, bet ir, tarkim, ant kranto išplaukusi undinė?

Tikrai gana keista reklama. Ne tik dėl undinės, bet ir dėl automobilio pateikimo. Šiais laikais reguliuojama vairo padėtis jau nieko nebestebina, o štai Ford 1967 metais tai pateikė kaip didelį privalumą. Didelis vairas pasitraukdavo į šoną, kad vairuotojui būtų patogiau įsėsti. Šiais laikais klasikiniai Mustangai yra labai geidžiami, nors reklama kadaise ir atrodė mažų mažiausiai juokingai.
Mercedes-Benz jau daugelį metų laikoma viena iš patikimiausių ir geidžiamiausių automobilių gamintojų. Kai kurie netgi drįstų teigti, kad Mercedes automobiliai yra vieni iš geriausių tiek savo technologijomis, tiek dizainu, tiek su šia marke siejamu prestižu. Visgi, Mercedes-Benz savo E-Klass automobilį kadaise reklamavo gana keistai.

„Bent jau vienas dalykas, kuriuo galite pasikliauti“ teigiama klipo pabaigoje. Humoro jausmo šios reklamos kūrėjams tikrai nestinga, nors ji iš dalies ir patvirtina vieną iš Mercedes vairuotojus lydinčių stereotipų. Kita vertus, keturių varomų ratų sistema visada praverčia, kuomet kelias yra padengtas sniegu.

Galiausiai, pristatome penktąją reklamą. Kas nesvajojo apie Lamborghini? Šios markės automobiliais buvo papuoštos kiekvieno berniuko kambario sienos. Variklio gausmas, drąsus dizainas ir greitis – viskas ko nori automobilių entuziastai. Plius, tai itališkas automobilis, kas jam suteikia papildomų taškų. Bet kaip reklamuoti daiktą, kurio ir taip jau visi geidžia?

Gerai, galbūt ši reklama yra labiau susijusi su Sant’Agata nei su Lamborghini, tačiau ji tokia originali, kad negalėjome jos praleisti. Įdomu tai, kad ne visi supranta reklamos prasmę. Šviesoforo signalais tiesiog bandoma parodyti, kad pėstiesiems prioritetas šiame mieste tikrai nėra teikiamas.

Aišku, automobilių reklamų galima surasti ir kur kas daugiau. Ir šiais laikais kuriamos gana originalios reklamos, tačiau dabar jos dažniausiai yra pripildytos specialiųjų efektų, kurie jau ne taip žavi.Siūlome užmesti akį ir į kitus du serijos straipsnius:

Ford Model T, klasikinio MINI, SAAB 900 Turbo, pirmos kartos Volkswagen Golf GTI ir Lada Niva reklamas arba

klipus skirtus Audi 100, Golf MkII, Volkswagen Passat, Opel Calibra ir Fiat Multipla

 

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia