Porsche yra vienas iš tų automobilių gamintojų, kurie per ilgą savo istoriją yra pasiekę tikrai nemažai. Porsche logotipu žymimi vieni geriausių sportinių automobilių pasaulyje, sporte Porsche bolidai pasiekė ne vieną pergalę, o lenktynių trasose sulaužytas ne vienas rekordas. Visgi, Porsche gamina ne tik sportinius ir lenktyninius automobilius: markės gamoje yra ir pora visureigių. Vieną dieną buvo nuspręsta, kad ir Cayenne reikia kokio nors didelio pasiekimo. Kaip jums pasaulio rekordas už 284 tonas sveriančio lėktuvo tempimą?

Pasaulio Gineso rekordų knygose yra daugybė pakvaišusių rekordų, tarp kurių yra ir ne vienas atliktas automobiliu. Tačiau tempti 285 tonas sveriantį keleivinį lėktuvą įprastu, nemodifikuotu visureigiu vis tiek atrodo labai ambicinga. Bet Porsche išbandymų nebijo, todėl gegužės pradžioje vienas Porsche Cayenne visureigis atvyko į Šarlio de Golio oro uostą pasigalinėti su Airbus A380 orlaiviu.Gineso rekordų knygos teisėjai buvo griežti. Automobilis turėjo būti nemodifikuotas, įprastas serijinės gamybos modelis specialiai neruoštas išbandymui. Neįtikėtinai sunkų orlaivį reikėjo patempti bent 100 pėdų (30,48 metrus). Taigi, Porsche specialistai patikrino automobilį, prikabino jį prie orlaivio ir pradėjo rekordo bandymą.

Rekordas buvo pagerintas. Porsche Cayenne su 4,2 litrų dyzeliniu varikliu, regis, be vargo susitvarkė su užduotimi. Sulaužytas rekordas priklausė Nissan Patrol, kuris patempė kiek mažiau nei 171 tonos svorio orlaivį.

Tikriausiai ne vienas šioje vietoje susimąsto – juk rinkoje yra ir kur kas galingesnių, didesnį sukimo momentą turinčių visureigių. Taip, neaišku, kiek laiko šis rekordas galios. Tačiau jo menkinti nereikėtų – Porsche komanda šiuo visureigiu į Prancūziją atvažiavo iš Jungtinės Karalystės. Keliauti po Europą automobiliu, kuris gali patempti  Airbus A380 yra tikrai šis tas.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia