Mokėti kurti rankomis šiais laikais jau yra gana retas įgūdis. Kita vertus, filmukai apie peilių gamybos hobį YouTube portale yra labai populiarūs. Žmonės mėgsta žiūrėti, kad peilius gamina kiti, tačiau daugelis patys pabandyti nesiryžta. Mano, kad neturi reikiamų įgūdžių, medžiagų, įrankių ir žinių. Tačiau vienas populiaraus YouTube kūrėjo Johno Heiszo video parodė, kad peilių gamybai labiausiai reikia kūrybiškumo. Patyręs meistras peilį pagamino iš sulūžusio kastuvo ir sutrupinto betono.

Nodum kartais rekomenduos YouTube kanalus, kuriuose galėsite semtis įkvėpimo ar ko nors išmokti. Šis Heiszo vaizdo įrašas ypatingas tuo, kad peilis pagaminamas iš atliekų. Kastuvas buvo sulūžęs, o betonas buvo sutrupintas rekonstruojant namą. Nereikėjo net brangių įrankių – Heiszas naudojo kampinį šlifuoklį su deimantiniu disku bendrai formai išgauti, juostinį šlifuoklį paviršiui išlyginti ir kelis šlifavimo popieriaus lapus. Juostinis šlifuoklis šiam gaminiui net nebuvo kritiškai svarbus – galima apsieiti ir be jo.

Tai ne pirmas Johno Heiszo peilis. Jis juos kuria ir iš grąžtų, ir iš pjovimo diskų, ir iš kaltų, ir laužtuvų ir kitų nebenaudojamų daiktų. Visgi, jis dažnai sulaukia komentorių, kurie moko jį nenaudoti kitų daiktų peiliui gaminti. Save ekspertais laikančių žmonių nuomone, reikia naudoti tik aukščiausios kokybės plieną, kitaip peilis bus bevertis ir iš karto atšips.

Visgi, Heiszas tokiai nuomonei nepritaria. Juk kastuvo plienas tikrai yra labai kietas, o jei naudosi naują aukštos kokybės metalą peilis bus nepakenčiamai brangus. Jis atliko bandymą, kuris parodė, kad iš kastuvo pagaminti ašmenys išlieka aštrūs ir po ilgų darbo valandų.

Johno Heiszo kanale daug įvairių projektų, daug jų yra skirti nuosavoms dirbtuvėms tobulinti. Iš šių vaizdo įrašų yra ko pasimokyti. Net jei nieko iš kanale demonstruojamų projektų ir negaminsite, galite semtis įkvėpimo iš Heiszo supratimo, kad nereikia didelių pastangų ir storos piniginės, kad būtų galima ką nors sukurti.
PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia