Formulės 1 lenktynės yra automobilių sporto viršūnė ir kiekviena klaida čia gali kainuoti labai daug. Kartais vos keliomis sekundėmis ilgiau užtrukęs sustojimas techninio aptarnavimo juostoje gali nulemti galutinę lenktynių įskaitą. Todėl išlipti ir nubėgti į tualetą tikrai nėra galimybės.

Formulės 1 vairuotojai dažnai lenktynių metu geria vandenį. Tiesa, ne visi ir ne visada – tai priklauso nuo piloto norų, aplinkos temperatūros ir trasos sudėtingumo. F1 bolidai yra apgaulingai dideli ir vietos vandeniui čia tikrai yra. Bet tai vis tiek nėra nameliai ant ratų su tualetais ir kitais patogumais.

Absoliuti dauguma F1 lenktynininkų teigia, kad į bolidus nesišlapina. (Jen Ross, Wikimedia(CC BY 2.0)

Tai ką daro lenktynininkai jei besivaržydami tarpusavyje užsinori į tualetą? Paprastai sakant, varo į kelnes. Tiksliau – į Nomekso kombinezonus. Aišku tai daro ne visi, bet jei tikrai reikia nusilengvinti, kitų galimybių tiesiog nėra. Klaidos kaina F1 lenktynėse yra labai didelė, todėl sėdėti įsitempus nėra geras pasirinkimas. Ir F1 čia nėra unikali automobilių sporto šaka.

Ištvermės lenktynių vairuotojai tai daro gerokai dažniau, nes savo boliduose praleidžia daugiau laiko. NASCAR lenktynininkai irgi lenktynių metu kartais turi atsakyti į gamtos šauksmą. Aišku, kuo lenktynės trumpesnės, tuo mažesnės tikimybė, kad lenktynininko kostiumą permerks ne tik prakaitas.

Bet ar F1 pilotai tikrai šlapinasi savo boliduose? Na, kai kurie. Pavyzdžiui, Lewisas Hamiltonas teigia, kad niekada nėra to daręs, bet yra girdėjęs, kad kai kurie pilotai tame nemato problemos. Michaelis Schumacheris karjerą baigė Mercedes komandoje – Hamiltonas iš mechanikų girdėjo, kad F1 legenda bolide šlapinosi per kiekvienas lenktynes. Maxas Verstappenas, Danielis Ricciardo, Kevinas Magnusenas, Sebastianas Vettelis ir dauguma kitų vairuotojų taip pat teigia, kad niekada nėra nusišlapinę bolide. Kai kurie iš jų pripažįsta, kad bandė ir labai norėjo, bet tiesiog negalėjo. Kai kurie kiti teigia, kad tai yra padarę tik kartą.

Michaelas Schumacheris 2011-ųjų Kanados Grand Prix lenktynėse. (Mark McArdle, Wikimedia(CC BY-SA 2.0)

Ir iš tikrųjų, toks elgesys tarp F1 vairuotojų tikriausiai yra labai retas. Pagal reglamentą, lenktynės negali tęstis ilgiau nei 2 valandas, o dažniausiai vyksta dar trumpai – tai nėra labai ilgas laikas tarp tualeto pertraukėlių. Be to, kaip teigia kai kurie pilotai, lenktynės yra tiesiog per greitos ir per daug įtemptos, kad pavyktų atsipalaiduoti. Ir per karštos – lenktynių metu vairuotojai išprakaituoja nemažai skysčių. Galiausiai, lenktynininkai tiesiog to vengia – Sebastianas Vettelis yra sakęs, kad negalėtų iškrėsti tokios šunybės mechanikams.

Nes, kaip galite įsivaizduoti, po tokio nusilengvinimo bolidą tenka plauti. Jie ir taip reguliariai valomi, nes permirksta prakaitu, bet techninis komandos personalas tikriausiai nesidžiaugia būtinybe plauti vairuotojo šlapias dovanas.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia