Daugybė žmonių vairuoti išmoksta dar būdami mokykloje. Kai kurie net praleidžia pamokas, kad tik greičiau gautų išsvajotą vairuotojo pažymėjimą ir galėtų sėsti prie vairo. Vairavimas tai ne tik malonumas, tai ir laisvės pojūtis ir galimybė išplėsti savo nuotykių teritoriją. Kai kurie žmonės automobilyje randa galimybę išreikšti save. Visgi, kažkodėl Vokietijoje jauniems vairuotojams brukami šie keisti automobiliai su visai greta sumontuotais galiniais ratais. Kodėl?

Priežastis labai paprasta – įstatymai. Jei yra įstatymas, kuris kam nors nepatinka, jį galima kaip nors apeiti. Vokietijoje, kaip ir daugelyje šalių, žmonės gali vairuoti automobilius tik sulaukę 18 metų. Jaunesni turi į mokyklą važiuoti motoroleriu, mažu keturačiu ar autobusu. Nebent jie turi pakankamai pinigų, kad įgytų A1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą, su kuriuo gali vairuoti štai tokį automobilį.

Lietuvoje A1 kategorija leidžia vairuoti motociklus, kurių variklio darbinis tūris yra tarp 50 ir 125 kubinių centimetrų, o galia neviršija 11 kw. Šių motociklų galios ir svorio santykis negali būti didesnis kaip 0,1 kW/kg. Taigi, jaunimas dažniausiai važinėja motoroleriais. Visgi, ši kategorija leidžia važinėti ir triračiais, kurių galia neviršija 15 kW, tačiau jų gana sunku gauti.

Panašios taisyklės galioja ir Vokietijoje, bet ten buvo surastas įdomus būdas, kaip jas apeiti ir išspręsti tokių triračių trūkumą. Taisyklės teigia, kad jei vienos ašies ratai yra labai arti vienas kito, automobilis bus laikomas triračiu. Taip ir atsirado tokie automobiliai.

Taip modifikuotais automobiliais galima važinėti su A1 kategorijos vairuotojo pažymėjimu. (Ordercrazy, Wikimedia)

Vokietijoje veikia kelios įmonės, gaminančios tokius „triračius“, tačiau būtent Auto Ellenrieder yra garsiausia. Ji perdaro mažus automobilius į tokius „triračius“ – galinius ratus somontuoja labai arti vienas kito. Tai, žinoma, nėra taip lengva – visa galinė važiuoklė yra keičiama, kai kuriuos komponentus tenka gaminti vietoje. Tenka padirbėti ir su varikliu – jo galia apribojama iki leistinų 20 AG (15 kW). Pats variklis nėra keičiamas, tiesiog sumažinama jo galia. Vienas populiariausių modelių tarp jaunų žmonių, Fiat 500, gali būti pritaikytas A1 kategorijai už maždaug 5000 eurų. Žinoma, į garažą reikia pristatyti savo automobilį, jis į kainą nėra įtraukiamas.

FIAT 500 tampa dažnu taikiniu tokioms modifikacijoms – galiniai ratai sumontuoti greta, o variklio galia sumažinta iki 15 kW. (Auto Ellenrieder)

Kodėl jaunimas nori tokių automobilių? Kaip minėta anksčiau – dėl laisvės. Žinoma, sunkus ir nedaug galios turintis automobilis greitai nevažiuoja, tačiau turi visus privalumus: oro pagalves, ABS, ESP, oro kondicionierių, elektrinius langus ir t. t. Tai daug patogesnė transporto priemonė nei 11 kW motoroleris. Ir, kaip teigiama, gana patogi ir stabili. Kartais tokie automobiliai pasirodo ir lenktynių trasose (apie 3:47):

Autoevolution.com teigia, kad toks automobilis gali išvystyti 90 km/h greitį ir juo galima važinėti ir garsiaisiais Vokietijos greitkeliais. Taigi, juo galima neblogai pakeliauti dar ankstyvoje jaunystėje. Taip gerinami vairavimo įgūdžiai, kurie praverčia po poros metų siekiant įprasto automobilio vairavimo pažymėjimo.

Minusas – brangi automobilio kaina. Fiat 500 ir taip nėra labai pigus automobilis, tenka sumokėti dar 5000 eurų už jo modifikavimą, o jau po poros metų jį tenka parduoti.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia