Kartais vien pažvelgus į seną automobilį galima pasakyti maždaug kada jis buvo pagamintas. Tai išduoda ratai, kėbulo aptakumas ir dizainas. Tačiau Phantom Corsair nėra toks automobilis. Kad ir kiek į jį žiūrėtumėte, bus sunku patikėti, kad šis koncepcinis automobilis buvo sukurtas dar 1938 metais. Ir tai dar ne viskas – jis tiesiog pilnas keistenybių.

Phantom Corsair dizainą sukūrė amerikiečiai Rustas Heinzas (iš garsiosios Heinzų šeimos, kurios įkurtos įmonės kečupą iki šiol valgote) ir Maurice’as Schwartzas. Nors Heinzas dėmesį traukiančio automobilio norėjo sau, verslininkai planavo pagaminti ir parduoti kelis Phantom Corsair. Iš karto buvo aišku, kad jie būtų neįtikėtinai brangūs jau vien dėl to, kad vyrai pasirinko Cord 810 platformą.

Cord 810 tuo metu buvo vienas iš pažangiausių automobilių. Jis buvo varomas priekiniais ratais, kuriuos juos suko 4,7 litrų Lycoming V8 variklis, turėjo nepriklausomą važiuoklę ir reguliuojamus amortizatorius. Tiesa, šią bazę Corsair kūrėjai stipriai modifikavo ją gerokai išplėsdami, nes naujasis automobilis buvo didesnis už donorą Cord.

Phantom Corsair ratai buvo uždengti, o išorėje nesimatė nei slenksčių, nei veidrodėlių, nei rankenėlių. (Alden Jewell, Wikimedia(CC BY 2.0)

Phantom Corsair pasižymėjo tiems laikams visiškai neįprastu dizainu. Visų pirma, jis buvo labai žemas ir aptakus. Automobilio aukštis siekė vos 1,4 m, o ilgis – vos daugiau nei 6 metrus. Dar daugiau – didžiąją šio ilgio dalį sudarė labai ilgas kapotas su papildoma smailia nosimi. Matomumas iš Phantom Corsair – labai prastas ne tik dėl ilgo kapoto, bet ir dėl labai mažų langų. Gali būti, kad Heinzas nenorėjo, kad kas nors žiūrėtų į automobilio vidų. Vietoje įprastų grotelių Phantom Corsair turėjo kėbulo priekyje išpjautus plyšius ir iš plonų metalo lakštų pagamintus bamperius, kurie taip pat praleido orą.

Video reportažas apie Phantom Corsair

Phantom Corsair turėjo du priekinius stiklus ir labai žemą stogo liniją. Nepaisant to, kad automobilis turėjo tik dvejas dureles, viduje buvo įrengtos net 6 vietos. Tiesa, patekti į automobilį nebuvo lengva jau vien dėl to, kad jis neturėjo rankenėlių – durelės buvo atidaromos spaudžiant mygtukus. Įdomu tai, kad kai atsidarydavo durelės, pakildavo ir dalis stogo, kad įlipti būtų lengviau.

Nemažai žmonių tuomet pastebėjo, kad automobiliui trūksta ne tik rankenėlių – jis taip pat neturėjo jokių slenksčių ar pakopų, kurios tais laikais buvo įprastos. Akivaizdu, kad dizaineriai didelį dėmesį skyrė aptakumui, nes Corsair neturėjo veidrodėlių, o visi ratai buvo paslėpti po sparnais.

Vietoje įprastų grotelių Phantom Corsair turėjo kėbule išpjautus plyšius. (G.T, Wikimedia)

Keistenybės nesibaigė ir patekus į vidų. Čia vairuotojas būtų suradęs ne tik įprastus prietaisus, paveldėtus iš Cord 810, bet ir kompasą bei aukštimatį. Atskira įspėjamųjų šviesų panelė buvo įrengta palubėje virš priekinio stiklo. Minėjome, kad viduje 194 cm pločio Phantom Corsair  salone tilpo 6 žmonės, bet tikriausiai nustebsite sužinoję, kad priekinėje eilėje galėjo susėsti 4, o gale – 2. Viena vieta keleiviui buvo paruošta vairuotojui iš kairės. Beje, tikriausiai ir gale būtų tilpę 4 keleiviai, tačiau dalį vietos užėmė integruotas baras.

Automobilio ilgis siekė kiek daugiau nei 6 metrus. (Rex Gray, Wikimedia(CC BY 2.0)

Didžiulis Phantom Corsair svėrė net 2100 kg, tačiau vis tiek galėjo įsibėgėti iki 185 km/h greičio. Didžiąja dalimi šią galimybę nulėmė aptakus automobilio kėbulas. Taigi, tai galėjo būti labai patrauklus GT klasės automobilis, kurį Heinzas ir Schwartzas iš tikrųjų planavo gaminti ir pardavinėti.

Phantom Corsair sukūrimas kainavo 24 tūkstančius dolerių (apie 430 tūkstančių šių dienų pinigais). Taigi, pradėję serijinę gamybai vyrai galėjo tikėtis Corsair pardavinėti už maždaug 12,5 tūkstančių (225 tūkstančių šių dienų pinigais) dolerių kainą. Tikėtina, kad tada stipriai dėmesį traukęs automobilis būtų sulaukęs pirkėjų. Tačiau šiuos planus sujaukė nelaimė – 1939-ųjų liepą Heiznas žuvo automobilio avarijoje.

Nors buvo galvojama apie masinę gamybą, 1938 metais sukurtas Phantom Corsair prototipas liko vieninteliu. (Rex Gray, Wikimedia(CC BY 2.0)

Vienintelis Phantom Corsair buvo išsaugotas ir iki šiol kartais pasirodo įvairiuose automobilių entuziastų renginiuose. Kai juose nedalyvauja, Corsair yra eksponuojamas Nacionaliniame automobilių muziejuje Nevadoje.

Taip pat skaitykite:

Jeep FC – pamirštas netradicinės išvaizdos pikapas;

Rumpler Tropfenwagen – pirmasis automobilis su gerai apgalvota aerodinamika;

1939-ųjų Schlörwagen aptakumu lenkia ir modernius automobilius;

L’Œuf Electrique – elektrinis kiaušinis su ratais, sukurtas 1942-aisiais;

Persu – pirmasis automobilis su kėbule sumontuotais ratais;

Škoda 110 Super Sport koncepcija galėjo pavirsti pirmuoju markės superautomobiliu;

Plymouth Voyager 3 – aštuonratis modulinis koncepcinis automobilis.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia