Amerikiečiai myli pikapus. Net negalime sakyti, kad tik mėgsta – tai nebūtų tikslu. Jie juos myli. Jokioje kitoje šalyje nepamatysite tiek daug šių didelių darbinių arklių. Tačiau kodėl?

Manote, kad pikapų ir amerikiečių romanas tėra mitas? Perkamiausių JAV automobilių trejetukas šiemet kol kas atrodo taip: Ford F-Series, RAM Pickup, Cevrolet Silverado. Ir taip šis reitingas atrodo jau labai ilgą laiką, nors RAM ir Silverado kartais ir susikeičia vietomis.

Ford per ilgą savo istoriją į pasaulį paleido labai daug įvairių modelių. Spėkite, kuris iš jų yra perkamiausias. Žinoma – F-Series pikapai ir tarp jų karaliaujantis F-150. Tiesą sakant, F-Series dar 1977 metais tapo perkamiausiu pikapu JAV (ir pasaulyje), o 1986 metais – perkamiausia motorine transporto priemone šalyje.

1949-ųjų Ford F-3. (Vauxford, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Pasikartosime – Ford F-Series pikapas jau 33 metus yra perkamiausias automobilis JAV, o už jo rikiuojasi kiti pikapai. Mums, europiečiams, tai gali pasirodyti labai keista. Juk pikapas yra didelis, miestiečiams nepatogus ir daug degalų suryjantis automobilis, kurio geriausios savybės praverčia tik labai retai. Tiesa? Štai kelios priežastys, kodėl amerikiečiai taip myli pikapus:

JAV – didelė ir jauna šalis

Galvodami apie siauras miestų gatveles ir juokingai mažas parkavimo vietas prie prekybos centrų, jūs įsivaizduojate Europą. JAV gali pasigirti plačiomis gatvėmis, erdviomis automobilių stovėjimo aikštelėmis, dideliais standartiniais garažais ir keliukais prie individualių namų. Iš dalies taip yra todėl, kad JAV nėra labai sena šalis – čia nėra viduramžius ar Romos Imperiją menančių gyvenviečių ir itin siaurų gatvių. Viskas kuriama taip, kad būtų patogiau žmonėms, kad ir kokias transporto priemones jie vairuotų.

JAV tokio dydžio automobiliai nesukelia rūpesčių. 5 ar 6 žmonės viduje, lagaminai – gale, o priekaboje – automobilis. (Rjluna2, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Taigi, pikapo dydis amerikiečiams nėra kažkuo neįprastas. Priešingai – jie mano, kad didesni pikapai yra saugesni už mažesnius automobilius.

Nenugalimas universalumas

Pikapas gali daugiau nei jūsų automobilis. Į keturdurį F-150 galima susodinti 6 žmonės, gale prisikrauti medienos ir tuomet lėkti greitkeliu 130 km/val. greičiu. Paskui palikus statybines medžiagas ir šeimą namie galima nuvykti pažvejoti – nesvarbu, jei teks pavažiuoti bekele, nes geras pikapas to nebijo.

5 ar 6 žmonės viduje, lagaminai – gale, o priekaboje – automobilis. (Greg Gjerdingen, Wikimedia(CC BY 2.0)

Sakysite, kad tai gali ir paprastas didelis visureigis? Tikrai ne tiek. Juolab, kad purvini kastuvai, tepaluoti įrankiai ir net kruvinas medžioklės laimikis pikapo kėbulo negąsdina – juk viską galima nuplauti tiesiog vandens srove.

Tas pats automobilis tinka ir darbams ūkyje, ir poilsiui gamtoje, ir kelionei į draugo vestuves. Norite vieno prabangaus automobilio su odiniu salonu, gera stereo aparatūra ir daug komforto įrangos? Norite ir visureigio, kuris iš tikrųjų nebijo bekelės? Norite krovininio automobilio? Norite vienatūrio su 6 sėdynėmis? Prašom – pikapas yra vienas automobilis, atliekantis visas šias funkcijas. Todėl pikapus naudoja ir verslo įmonės bei įvairios tarnybos.

Jeep Gladiator pikapas buvo specialiai sukurtas aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojams. (Jeep nuotrauka)

Patraukli kaina

Universalus automobilis, galintis vykdyti visas paminėtas užduotis, turėtų būti pakankamai brangus, tiesa? Ir didelė paklausa kelia kainą, o juk pikapai JAV yra labai perkami. Tačiau pikapai nėra tokie brangūs kaip galite pamanyti. Kaip pavyzdį panaudokime prabangios komplektacijos Ford F-150 Lariat.

Ford F-150 Lariat yra kažkas tarp prabangaus sedano, vienatūrio, visureigio ir komercinio krovininio automobilio. (Gamintojo nuotrauka)

Lariat turi 2,7 l V6 variklį, 10 laipsnių automatinę transmisiją su skirtingais režimais bekelei, tempimui ir geresnei ekonomijai, odines sėdynes, 8 colių ekraną ir dar daug kitos komforto įrangos. Tai yra prabangus ir didelis pikapas su 6 sėdynėmis. Kaina? Nuo 42,5 tūkstančių dolerių (neįskaitant kai kurių galimų mokesčių). Jei pakanka ne tokio prabangaus F-150, jį galima įsigyti už maždaug 29 tūkstančius dolerių – tai labai daug automobilio už labai patrauklią kainą.

Nepriklausomybė

Tikriausiai esate nemažai girdėję apie tai, kaip stipriai amerikiečiai myli laisvę. Tai yra susiję ir su asmenine nepriklasomybe. Tai, kad kaskart prireikus ką nors pervežti nereikia kviesti pagalbos, jiems yra didelė vertybė. Parduotuvėse jie gali pirkti bet ką, negalvodami apie prekių pristatymą. Jei kelią užtvėrė nuvirtęs medis, jiems nereikia laukti, kol atvyks specialiosios tarnybos. Net snieką nuo savo keliukų jie gali be problemų nustumdyti patys. Jie yra nepriklausomi.

Sniegas negąsdina pikapų – jie praverčia valant kelius. (Antti Leppänen, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Tai yra susiję ir su tuo, kad JAV yra labai didelė šalis ir daug žmonių gyvena retai apgyvendintose vietovėse. Jiems reikalinga technika, kad galėtų pasirūpinti savimi ir savo bendruomenės nariais. Pikapas tuomet tampa būtinu gerovės garantu.

Entuziastai noriai restauruoja ir prižiūri senus pikapus. (Artaxerxes, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Pikapų kultūra

Galiausiai, tenka pripažinti, kad daugybei amerikiečių pikapai tiesiog labai patinka. Jiems patinka jų išvaizda, galimybės, patogumas, saugumas ir galia. Tai yra savotiškas simbolis, kažkas priešingo Toyota Prius, Volkswagen Up! ar Fiat 500. Todėl JAV yra labai daug įvairių pikapų klubų, į kuriuos renkasi savo automobilius modifikuojantys, mylintys ir naudojantys žmonės.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia