Artėja Kalėdos ir Naujieji metai. Tai – labai linksmas laikotarpis, kuomet turime daugiau laiko susitikti su draugais, pasidalinti šiltais prisiminimais, dovanomis ir maloniomis akimirkomis. Visgi, ne vienas pastebi, kad Kalėdos ne visada atneša džiaugsmą. Net mokslininkai teigia, kad tikimybė susipykti su savo romantiniu partneriu per šventinį laikotarpį yra kur kas didesnė. Kodėl taip yra?

Aišku, pirmasis spėjimas būtų stresas. Prieš šventes žmonės vis dažniau skuba. Reikia pirkti dovanas, maistą, organizuoti vakarėlius, atsakyti į pakvietimus, užbaigti metų darbus ir pasiruošti atostogoms. Laiko dar mažiau, jei šeimoje yra vaikų. Tačiau, pasirodo, šventes gadina ne stresas dėl laiko trūkumo ar nuovargio, bet rūpestis dėl pinigų.

Per šventes išleidžiame daugiau. Kai kuriems tai yra natūrali Kalėdinio laikotarpio dalis – linksminamės daugiau, tai daugiau ir kainuoja. Tačiau tyrimai rodo, kad nemažai žmonių nerimauja dėl pinigų. JAV atliktas tyrimas parodė, kad dėl šventinių išlaidų pykstasi net 61 % porų. Dar daugiau – kitas tyrimas parodė, kad būtent finansiniai nesutarimai yra pagrindinė skyrybų priežastis, o jų padaugėja sausį. Tokia statistika įtraukia tik oficialias skyrybas, kurios užbaigia santuokas, nežinoma, kiek nesusituokusių porų išsiskiria būtent po švenčių.

Šventiniame laikotarpyje prekybos centruose padaugėja ne tik dekoracijų ir nuolaidų, bet ir šeimyninių dramų. (Rachmaninoff, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Dažniausiai nesutariama dėl išlaidų dovanoms. Vienam žmogui atrodo, kad dovana gali būti ir brangesnė, o kitas mano, kad reikėtų pataupyti. Tai prisideda prie ir taip intensyvaus šventinio ritmo ir gali išvesti iš pusiausvyros. Situacija dar prastesnė jei pinigų trūksta. Kylanti įtampa kai kurioms poroms yra tiesiog per didelė, ypač jei atrodo, kad partneris nesistengia surasti kompromiso.

Kompromisas yra vienas iš problemos sprendimo būdų. Tačiau bene geriausias internete sutinkamas patarimas – biudžeto planavimas. Nereikia ginčytis parduotuvėje. Viską suplanuoti dar prieš einant apsipirkti yra kur kas geriau. Reikėtų surašyti visas dovanas, kurias reikia nupirkti, ir joms priskirti konkrečią pinigų sumą. Jei tiksliai nežinote, kokia dovana artimą žmogų pradžiugintų labiausiai, užsirašykite tik jo vardą ir priskirkite sumą. Vėliau teliks laikytos šio biudžeto. Tai irgi yra iššūkis, tačiau jei pasieksite susitarimą ir vienas kito atžvilgiu būsite ramūs, pakantūs ir geranoriški, turėtų pavykti.

Šventės turi nešti tik teigiamas emocijas. Tačiau kartais tam reikia šiek tiek pastangų. Išeitį visada galima surasti ir kvaili barniai ar šventinis stresas neturėtų sugriauti jūsų ilgai puoselėtų santykių.

Taip pat skaitykite:

Kaip Kalėdinė muzika kenkia sveikatai?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia