Ar jums yra pasitaikę vairuoti automobilį, kurio degalų lygio matuoklis rodo nulį? Rodyklė nusileidžia į žemiausią savo tašką, įsijungia apie besibaigiančius degalus perspėjanti lemputė, vairuotojo kaktą perskiria pirmasis prakaito lašas – būtina surasti degalinę. O kas jei jos arti nematyti? Kokį atstumą dar galima nuvažiuoti, kai rodyklė jau perspėja apie visiškai tuščią kuro baką?

Aišku, automobilių gamintojai yra atsargūs. Geriau jau iš anksto įspėti apie besibaigiančius degalus, nei meluoti, kad kuro bake jų daugiau nei yra iš tikrųjų. Būtų labai nemalonu, jei degalai baigtųsi tuomet, kai rodyklė rodo, kad jų tikrai netrūksta. Todėl matuoklei rodant nulį mes žinome, kad, nors ir visai mažai, degalų bake dar yra. Dar yra ir vilties pasiekti artimiausią degalinę.

Atstumas, kurį galima nuvažiuoti su „tuščiu“ baku priklauso nuo automobilio būklės, gamintojo atsargumo, vairavimo stiliaus, kelio ir daugybės kitų veiksnių. YouTube kanalas Car Throttle išbandė senutėlį Honda Accord, su 2 litrų benzininiu varikliu. Buvo tikimasi, kad automobilis po to, kai degalų lygio rodyklė nusileis į žemiausią tašką, nuvažiuos 50 mylių (apie 80,5 km), tačiau Accord pateikė staigmeną.

Eksperimentas ir jo stebinantys rezultatai vaizdo įraše

Taigi, Honda nuriedėjo net 99 mylias (daugiau nei 159 km). Tai – atsargaus vairavimo ir tuščių kelių rezultatas. Nors pats eksperimentas yra įdomus, o rezultatai – stebinantys, nereikėtų galvoti, kad tiek su tuščiu kuro baku nuvažiuos ir kiti automobiliai. Kitų gamintojų mašinos gali turėti kiek tikslesnę degalų lygio rodyklę, daug priklauso nuo automobilio degalų sąnaudų, vairavimo stiliaus ir kitų faktorių.

Kita vertus, galime teigti, kad ir nieko neberodanti rodyklė neturėtų gąsdinti – bent jau iki artimiausios degalinės tikrai pavyks nuvažiuoti. O gal jums yra tekę pakliūti į kitokią istoriją? Ar esate kada netyčia tapę panašaus eksperimento dalyviais?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia