Ši mašina į kelius niekada nevažiuoja, o jos maksimalus greitis siekia tik 4 km/h. Jos plotis yra kur kas didesnis už ilgį, o vairuotojo pozicija yra 1,77 metrų aukštyje. Ar vien pažvelgę į nuotrauką galėtumėte pasakyti, kokį darbą įprastai dirba ši technika?

Tai – dar viena mįslė technikos mėgėjams. Praeitą kartą kvietėme atspėti, kam skirtas keistai atrodantis prie frontalinių krautuvų ar sunkvežimių tvirtinamas įrankis. Daugeliui ši mįslė pasirodė per lengva. Anksčiau klausėme, kam skirta didelė mašina su plieniniais dantytais ratais. Jei to dar nepadarėte, žvilgtelkite ir į tuos straipsnius.  O dabar pereikime prie šios keistos, lėtos ir pakankamai retos technikos.

Pažvelkite į šią nuotrauką ir pabandykite atspėti, kam skirta ši vikšrinė mašina. Šįkart užduotį palengvina tai, kad mašina stovi savo darbo lauke. Atsakymą surasite po nuotrauka, kur taip pat pateiksime daugiau įdomių techninių detalių.

Kokį darbą dirba ši vikšrinė mašina? (Gamintojo nuotrauka)

Tai – komposto maišytuvas. Šis įrankis iš tiesų yra sutinkamas pakankamai retai, nes tokie savaeigiai maišytuvai niekada nevažinėja gatvėmis ir yra labai specializuoti. Iš esmės jie negali dirbti jokio kito darbo, išskyrus komposto maišymą. Taigi, daugelis komposto ar bent jau žemdirbystės pramonėje nedirbančių žmonių niekada šios mašinos ir nepamatys. Juolab, kad skirtingos įmonės komposto maišymui naudoja skirtingus įrankius.

Komposto maišytuvai užtikrina produkto vientisumą. (Compost Systems)

Komposto maišymas turi dvi paskirtis. Visų pirma, taip sumaišomos organinės medžiagos, kad būtų pasiektas vientisas produktas. Kompostą sudaro įvairios atliekos, kurias tiesiog būtina sumaišyti, kad galutinis gaminys pasižymėtų tomis pačiomis savybėmis, kad ir kuri jo dalis būtų paimta. Kartu taip į mišinį įterpiamas oras, kuris spartina irimo procesus ir kompostui suteikia purumo. Taip gaminamas dirvožemis sodams, daržams ir gėlynams  tręšti.

CMC CF 300 juda tik 4 km/h greičiu. (Compost Systems)

Nuotraukoje matomas Austrijos kompanijos Compost Systems komposto maišytuvas CMC SF 300. Jo ilgis siekia 3,12 m,  o plotis – beveik 4,6 m. Aukštis tiek kabinos stogu – 3,4 m. Šią mašiną į priekį varo ir 3 metrų ilgio maišytuvą suka 4,4 litrų keturių cilindrų dyzelinis variklis, išvystantis 91,2 kW. Įdomu tai, kad šis pakankamai sunkus variklis yra sumontuotas pakankamai aukštai už kabinos esančiame skyriuje. Tai reiškia, kad šios mašinos svorio centras yra labai aukštas, tačiau tai nėra didelė problema, nes maksimalus važiavimo greitis siekia tik 4 km/h. CMC SF 300 sveria 5,1 toną.

CMC SF 300 veikia pakankamai paprastai. Ši mašina tiesiog važiuoja taip, kad ilga komposto krūva būtų tarp vikšrų. Greitai įsisukęs maišytuvas per valandą gali apdoroti mažiausiai 1000 kubinių metrų komposto – šis rodiklis dažniausiai pasiekia 1500 kubinių metrų per valandą, tačiau viskas priklauso nuo kompostuojamų medžiagų tankio. Operatorius mašiną valdo paprasta vairalazde – įprasto apvalaus vairo CMC SF 300 neturi. Kabinoje gali būti sumontuotas oro kondicionierius, pažangi oro filtravimo sistema. CMC SF 300 taip pat gali turėti ir galinio vaizdo kamerą bei dangos rulono laikiklį, kad šviežiai išmaišytas kompostas galėtų būti iš karto uždengtas, siekiant išsaugoti drėgmę.

Maišant į kompostą įterpiama nemažai oro. (Compost Systems)

Taigi, taip atrodo savaeigis pramoninis komposto maišytuvas.  Compost Systems  mažesnėms įmonėms siūlo mažesnius elektrinius įrankius, tuo tarpu CMC SF 300 yra skirtas jau įsitvirtinusioms bendrovėms.

Taip pat skaitykite:

Kokį darbą dirba šis prie frontalinių krautuvų tvirtinamas agregatas?

Kam skirta ši mašina su dantytais plieniniais ratais?

Kam skirta ši kelių tiesimo ir statybų mašina?

Kam skirti šie ilgakojai sunkvežimiai?

Kam skirta ši vikšrinė mašina su dantytu stumdytuvu?

Kam skirtas šis platus traktorius su didelėmis padangomis?

Ką veikia šis pramoninis sunkvežimis?

Kam skirta ši agresyviai atrodanti žemės ūkio mašina?

Kam reikalingas toks mažas lokomotyvas?

Pellenc Optimum aukštas traktorius be jokių ašių, bet kam jis skirtas?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia