Siūlome susipažinti su dar viena įdomia mašina ir pabandyti atspėti, kam ji skirta. Tokių sunkvežimių gatvėse nepamatysite. Ši geltona mašina dirba ten, kur pašaliniai užklysta retai. Bet kam skirtas šis sunkvežimis? Kokius krovinius ir kur jis veža?

Mįsles technikos mėgėjams Nodum siūlo gana dažnai, tačiau įprastai jos yra susijusios su žemės ūkio technika. Pavyzdžiui, praeitą kartą klausėme, kokį derlių nuima ši agresyviai atrodanti žemės ūkio mašina. Anksčiau esame klausę, kam galėtų būti skirtas KA-26 sraigtasparnis. Dabar pasidomėsime kiek labiau specializuota pramonine technika.

Pažvelkite į šį sunkvežimį ir pabandykite atspėti, kam jis skirtas? Kelias užuominas jau davėme – jis dirba gamyklose ir įprastai keliais nevažinėja. Atsakymą ir daugiau informacijos rasite po nuotrauka.

Kokį darbą dirba šis įdomiai atrodantis sunkvežimis? (Nathalie Micca, Wikimedia(CC BY-SA 4.0)

Tai – Kamag sunkvežimis. Šis Vokietijos sunkiosios technikos gamintojas buvo įkurtas dar 1969 metais ir dabar yra įsikūręs Ulme Vokietijos pietuose. Kamag ir Scheuerle Fahrzeugfabrik priklauso tai pačiai Transporter Industry International grupei. Scheuerle Fahrzeugfabrik kompanija jums turėtų būti žinoma todėl, kad būtent ši įmonė pagamino 100 tonų sveriančių ALMA teleskopo antenų transporterius, apie kuriuos jau esame rašę

Taigi, Kamag gamina pramoninę techniką. Tai – modulinis transportas, platformos laivų statytojams, NASA raketų transporteriai, specializuoti sunkvežimiai ir kita itin sunkius krovinius pervežanti technika. Nemažai jos yra skirta metalurgijos pramonei. Štai nuotraukoje viršuje matomas sunkvežimis veža kibirą, kuriame – iki 1300 laipsnių įkaitęs šlakas.

Kamag šlako transporteris darbe. (KAMAG nuotrauka)

Tai – Kamag Schlackentransporter 2700. Jis dirba vario ir plieno gamyklose. Į gale montuojamą kibirą pilamas skystas šlakas, kuris vėliau yra išvežamas ir išpilamas tam numatytoje vietoje. Šlakas būna įkaitęs iki raudonumo, o išpilamas taškosi, todėl galinė padangų eilė yra apsaugota metaliniu tinklu. Būtent – ten yra padangų eilė, nes galinė šio sunkvežimio ašis turi net 8 ratus. Gaminamos dvi Schlackentransporter 2700 versijos – viena turi dvi, o kita – tris ašis.

Šlako transporterio darbas yra gana pavojingas, bet kartu iš principo paprastas. Šis sunkvežimis gali pat pakelti šlako kibirus. Juos užsikelia ant platformos ir važiuoja arba prisipildyti šlako, arba jį išpilti. Šlakas – tai metalurgijos pramonės šalutinis produktas, susidarantis ant išlydyto metalo paviršiaus. Daug šlako sukuriama gryninant metalą iš rūdos. Šlakas nėra atlieka, jį dar galima panaudoti, tačiau liejant metalą jį reikia pašalinti.

Kamag kibire – apie šimtas tonų iki 1300 laipsnių įkaitusio skysto šlako. (KAMAG nuotrauka)

Šis sunkvežimis vienodai sėkmingai gali važiuoti ir į priekį, ir atbulomis – turi po vairą abejose kabinos pusėse. Dviejų ašių versijos priekis gali pasisukti 90 laipsnių kampu – taip šis sunkvežimis vairuojamas. Kibiras yra išpilamas hidraulinės sistemos pagalba. Šis įspūdingas sunkvežimis gali pavežti iki 150 tonų skysto šlako. Vairuotojas gali sekti išpylimo progresą ekrane kabinoje, o pats yra apsaugotas metalinėmis žaliuzėmis. Įdomu tai, kad kabinoje yra ne tik oro kondicionierius, bet ir šildytuvas – juk gamyklos dirba ir žiemą. Vairuotojas taip pat gali pasimėgauti ir audio sistemos grojama muzika.

Kamag šlako transporterius pristatantis vaizdo įrašas

Kamag vienu iš didžiausių savo sunkvežimių privalumu prieš konkurentus laiko saugumą. Todėl visas Schlackentransporter  galas yra padengtas liepsnai atsparia medžiaga, o pats sunkvežimis turi integruotą gesintuvą. Vairuotojo kabina turi du avarinius išėjimus. Kabinoje yra visi valdymo įtaisai, tarp kurių yra ir rankenėlės, leidžiančios apeiti sunkvežimio kompiuterį, jei ištiktų elektroninės sistemos problemos. Net ir variklis yra apsaugotas po storu plieniniu gaubtu. Beje, gamintojas nenurodo variklio galios, nes ji parenkama kiekvienam klientui pagal poreikį.

Tai tikriausiai ir yra įdomiausia šių pramoninių mašinų gamybos detalė. Visos jos yra gaminamos pagal užsakymą. Bendro naudojimo keliais jos nevažinėja, todėl jos netaikomi tokie griežti reikalavimai. Pirkėjai gali keisti įvairias detales pagal savo poreikį.

Taip pat skaitykite:

Kam skirta ši agresyviai atrodanti žemės ūkio mašina?

Kam reikalingas toks mažas lokomotyvas?

Ką gėlių laukuose veikia šis neįprastai atrodantis traktorius?

Pellenc Optimum aukštas traktorius be jokių ašių, bet kam jis skirtas?

Ka-26 – kodėl šis sraigtasparnis atrodo toks keistas? Kam jis buvo skirtas?

Ypatingai modifikuotas John Deere 8295RT traktorius;

Betmeno traktorius – kodėl šio Valtra priekiniai ratai pastumti taip toli į priekį?

Kodėl Challenger Terra Gator TG 8333 turi tik tris ratus?

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia