Kurį mėnesį gimėte? Tikriausiai į tai per daug dėmesio nekreipiate – kodėl turėtumėte galvoti apie tai, ko vis tiek negalite pakeisti? Ir teisingai darote. Tačiau naujas tyrimas, atliktas mokslininkų iš JAV ir Kanados parodė, kad rugsėjį gimę žmonės gyvenime gali turėti šiokį tokį pranašumą ar net būti protingesniais. Kaip taip gali būti?

Mokslininkai palygino maždaug milijono Floridos valstijos mokinių, gimusių 1994-2000 metais, duomenis. Labiausiai norėta pamatyti, ar skiriasi mokinių, gimusių rugsėjo mėnesį, pasiekimai nuo tų, kurie gimė rugpjūtį. Tyrimas atskleidė, kad iš tikrųjų skirtumas yra. Ir ne toks jau mažas.

Pasirodo, rugsėjį gimę mokiniai vidutiniškai gauna 0,2 balo geresnius pažymius nei tie, kurie gimė rugpjūtį. Jie taip pat yra labiau savimi pasitikintys, dažniau renkasi siekti aukštojo išsilavinimo, turi konkretesnius ateities planus. Mokslininkai lygino vaikų, gimusių rugsėjį ir rugpjūtį, pasiekimus todėl, kad tarp jų skirtumas yra didžiausias – rugsėjo vaikai pasiekia daugiau nei gimę visais kitais mėnesiais.

Bet…

Rugsėjį gimę vaikai, bent jau JAV, labai dažnai yra vyresni už savo bendraklasius. Kai kuriose mokyklose egzistuoja taisyklės, pagal kurias vaikai gali pradėti lankyti mokyklą tik sulaukę tam tikro amžiaus, pavyzdžiui, 6-erių metų. Jei mokslo metai prasideda rugsėjo pirmą dieną, tas vaikas, kuriam šešeri sukanka rugsėjo viduryje, pradėti eiti į mokyklą gali tik kitais metais. Taigi, rugsėjį gimę vaikai statistiškai yra patys vyriausi savo klasėse. Tačiau tai kartu reiškia, kad šie privalumai neegzistuoja ten, kur tokios taisyklės nėra taikomos.

Kodėl vyresni vaikai geriau pasirodo mokykloje? Todėl, kad iš pat pradžių jie įprastai turi daugiau žinių nei bendraklasiai ir labiau savimi pasitiki. Tačiau ir tie, kurie nėra gimę rugsėjį neturėtų nusiminti, o tėvai neturėtų kreipti dėmesio į šiuos rezultatus. Net jei vyresni vaikai dažnai pasirodo geriau testuose, gauna geresnius pažymius ir mokykloje jaučiasi geriau, tai tėra statistinis vidurkis, kuris mažai ką pasako apie būsimus ateities pasiekimus. Juk geriausias mokinys klasėje gali būti ir pats jauniausias.

Tuo pačiu pažiūrėkime į kelių garsiausių mokslininkų ir išradėjų gimimo datas:

Stephenas Hawkingas – 1942 m. sausio 8 d.

Elonas Muskas – 1971 m. birželio 28 d.

Thomas Edisonas – 1847 m. vasario 11 d.

Albertas Einšteinas – 1879 m. kovo 14 d.

Marie Curie – 1867 m. lapkričio 7 d.

Nikola Tesla – 1856 m. liepos 10 d.

Michaelas Faraday’as – 1791 m. rugsėjo 22 d.

Nicolaus Copernicus – 1473 m. vasario 19 d.

Taigi, abejoti tokiomis mokslininkų išvadomis tikrai yra pagrindas. Net jei rugsėjį gimę vaikai JAV mokyklose, kuriose galioja griežtos taisyklės, susijusios su priimamų vaikų amžiumi, yra protingesni, skirtumas pastebimas tik tol, kol jie yra mokykloje. Tačiau ir tai yra labiau darbo ir noro tobulėti rezultatas.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia