Įprastai sunkioji technika yra labai specializuota – kiekviena mašina turi labai ribotą funkcijų skaičių. Tačiau yra ir išimčių. Kaip manote, kuri plačiai naudojama sunkioji mašina yra pati universaliausia? Galbūt teleskopinis ratinis krautuvas?

Iš tikrųjų, tikriausiai pati universaliausia sunkioji technika yra žemės ūkio traktoriai. Paprastas traktorius gali nuveikti išties daug – nuo žolės pjovimo iki pagalbos statybose. Mažieji Bobcat krautuvai taip pat turi daugybę specialiai jiems pritaikytų įrankių, todėl irgi yra labai universalios mašinos. Tačiau teleskopiniai ratiniai krautuvai taip pat būtų netoli to sąrašo viršaus.

Liebherr 2020-ųjų liepos pradžioje pristatė savo pirmąjį teleskopinį ratinį krautuvą L 509 Tele. Kuo ši mašina tokia universali? Nes ji suderina įprasto krautuvo, mažo buldozerio, sniego peilio, šakinio krautuvo ir, turbūt, dar kelių kitų skirtingų mašinų savybes. Kaip teigia gamintojas, L 509 Tele suderina įprasto teleskopinio krautuvo galimybes su ratinio krautuvo dinaminėmis charakteristikomis. Tik kuo skiriasi šios mašinos?

Naujasis Liebherr L 509 Tele yra kompaktiškas ir manevringas, bet savo krovinius kelia į pakankamai didelį aukštį. (Gamintojo nuotrauka)

Iš tikrųjų, nelabai kuo. Teleskopiniai krautuvai irgi yra labai universalios ir manevringos mašinos. Įprastai tokio krautuvo strėlė prasideda mašinos gale. Teleskopiniai krautuvai naudojami ten, kur krovinius būtina kelti į didesnį aukštį. Tuo tarpu ratiniai krautuvai turi standesnį, neteleskopinį kaušo kėlimo mechanizmą. Kai teleskopiniai krautuvai dirba gamyklose, sandėliuose ir fermose, ratiniai krautuvai dažniau važinėja statybose, karjeruose, skaldyklose ir panašiose pramoninėse teritorijose.

Ratinis krautuvas ir teleskopinis krautuvas. (LIebherr nuotrauka)

Liebherr L 509 Tele yra kompaktiškas teleskopinis ratinis krautuvas. Jis nuo savo brolio L 509 Stereo skiriasi tuo, kad įprastą kaušo valdymo mechanizmą pakeitė teleskopinė strėlė. Dėl to sumažėjo ir maksimalus krovinio svoris – kai Stereo gali pakelti 3885-4430 kg, Tele dirba tik su 3600-3800 kg svorio kroviniais. Tas teleskopinis mechanizmas mašinai suteikė ir 500 papildomų kilogramų – darbui paruoštas Liebherr L 509 Tele sveria 6800-7150 kg.

L 509 Tele greitai pavirsta šakiniu krautuvu. (Gamintojo nuotrauka)

Liebherr L 509 Tele nėra labai galinga mašina – jos dyzelinis keturių cilindrų variklis išvysto 54 kW galią. Tačiau hidrostatinės transmisijos dėka L 509 Tele vis tiek gali pasiekti 38 km/val. greitį, o Liebherr Stereo vairavimo sistema (mašina ir lankstosi per pusę, ir pasuka visus keturis ratus) užtikrina puikų manevringumą.

Liebherr Stereo vairavimo sistemos dėka L 509 Tele yra labai manevringas. (Gamintojo nuotrauka)

Ką gali Liebherr L 509 Tele? O gali ši mašina išties nemažai. Prie jos lengvai galima prikabinti sniego peilį, ji gali darbuotis kaip mažas buldozeris ir net itin kompaktiškas kranas. L 509 Tele per kelias akimirkas gali virsti ir galingu šakiniu krautuvu, galinčiu į 4,8 metrų aukštį kelti 2300 kg svorio krovinius. Ši mašina gali turėti ir tvirtinimo tašką priekabai.

Liebherr tikisi, kad L 509 Tele sudomins atliekų perdirbimo įmones, sandėlius, statybų bendroves ir kitas kompanijas, kurioms reikalingos tokios universalios mašinos.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia