Gamintojai savo produktams įprastai suteikia minimalią privalomą garantiją. Mūsų kraštuose galiojančių įstatymų dėka dauguma naujų daiktų turi 2 metų garantiją. Tuo tarpu laikrodininkas Vismantas Laurinavičius savo laikrodžiams drąsiai suteikia viso gyvenimo garantiją. Ar toks gamintojo pasitikėjimas savimi ir savo kūriniu yra pagrįstas?

Watchmaker Vismantas laikrodis turi safyrinį stiklą, nerūdijančio plieno korpusą, šveicarišką kvarcinį mechanizmą ir natūralios odos apyrankę.

Tai – lietuvoje pagamintas Watchmaker Vismantas laikrodis. Mūsų dėmesį jis patraukė dėl reklamos Facebook – nauja lietuviškų laikrodžių linija atrodo kaip labai ambicingas projektas, ypač turint omenyje, kad jiems taikoma viso gyvenimo garantija. Bet šioje apžvalgoje papasakosiu ne tik apie ją.

Kas yra Watchmaker Vismantas?

Watchmaker Vismantas – tai laikrodininko Vismanto Laurinavičiaus prekės ženklas, žymintis naują lietuviškų laikrodžių seriją. Vismantas Laurinavičius 1989 metais baigė 47-ąją profesinę technikos mokyklą Vilniuje ir tapo laikrodininku. Nuo tada jis taiso ir prižiūri laikrodžius, ne kartą gerino žinias užsienyje. Jei gyvenate Vilniuje, gali būti, kad Vismantas ar jo kolegos yra taisę ir jūsų laikrodį – jo Laikrodžių Servisas veikia prekybos centre „Mindaugo Maxima XXX“ (Mindaugo g. 11) ir PC OZAS („Atėjo laikas“, Ozo g. 18).

Vismantas Laurinavičius – Watchmaker Vismantas laikrodžių kūrėjas. (Laikrodziuservisas.lt foto)

Per tuos kelis darbo dešimtmečius laikrodininkas Vismantas išvystė idėją sukurti savo laikrodžių seriją – taip gimė Watchmaker Vismantas prekės ženklas. Dizainą kūrė pats Vismantas. Pasinaudodamas savo žiniomis ir patirtimi laikrodžiams jis parinko geriausius komponentus. Šiuo metu Watchmaker Vismantas komandą sudaro 5 žmonės, tačiau laikrodžius vis dar surinkinėja pats idėjos autorius, todėl tai – labai kokybiškas daiktas. Vieną Watchmaker Vismantas laikrodį jau kelias savaites nešioju ir aš, todėl noriu apie jį papasakoti.

Dizainas, medžiagos, kokybė

Watchmaker Vismantas laikrodis pirkėją pasiekia kokybiškoje ekologiškoje pakuotėje. Ji yra visai graži ir patogi, todėl nenaudojamas laikrodis gali gulėti joje. Pirkėjas taip pat gaus autentiškumo sertifikatą (atkeliavo atskiru registruotu laišku) bei Laikrodžių Serviso kortelę.

Watchmaker Vismantas pakuotė ir jos turinys.

Mano laikrodis turi juodą ciferblatą, bet pirkėjai gali rinktis ir mėlyną, baltą, rudą ar raudoną spalvą – visos jos yra pakankamai ryškios. Vismantas teigia, kad savo laikrodžių linijai norėjo suteikti iš toli pastebimo ryškumo. Tikriausiai dėl to Vismanto laikrodžiai yra pakankamai dideli – 45 mm skersmens korpusas lieknam riešui tikriausiai netinka, nors tai – skonio reikalas. Bet kuriuo atveju, Watchmaker Vismantas laikrodžiai yra skirti ir vyrams, ir moterims, todėl mažesnio korpuso pasirinkimo galimybė nudžiugintų ne vieną.

45 mm skersmens korpusas lieknam riešui gali būti per didelis, nors tai – skonio klausimas. Korpuso storis – 9 mm.

Standartinės Watchmaker Vismantas laikrodžių apyrankės yra pagamintos iš natūralios odos, jų spalva yra suderinta su ciferblatu. Gamintojo svetainėje galima įsigyti kitų spalvų odinių ar metalinių apyrankių. Geriausia tai, kad šių laikrodžių apyrankės yra populiaraus 22 mm pločio ir prie korpuso yra tvirtinamos greitai atsegama jungtimi – lengvai rasite kuo pakeisti nusibodusią ar susidėvėjusią apyrankę. Ant sagties matomas Watchmaker Vismantas logotipas yra subtili, bet pastebima detalė.

Trys persidengiantys trikampiai – Watchmaker Vismantas logotipas.

Pats laikrodžio korpusas yra pagamintas iš poliruoto nerūdijančio plieno. Tai – solidi ir kieta medžiaga, kuri greitai nepraras blizgesio. Ciferblatas yra dengtas plokščiu safyro stiklu, kuris yra labai atsparus įbrėžimams. Gamintojas nurodo, kad šio laikrodžio atsparumo vandeniui reitingas yra 10 barų – su juo galima plaukioti ežere, bet nardyti ar šokinėti į vandenį su juo nereikėtų. Laikrodžiai taip pat nėra atsparūs karštam vandeniui ar baseinų chemikalams. Be to, tas reitingas reiškia tik tai, kad korpusas yra atsparus vandeniui – natūralios odos apyrankė vis tiek gali būti sugadinta. Bet kuriuo atveju, gera žinoti, kad šio laikrodžio nereikia nusisegti plaunant rankas.

Laikrodžio ciferblatą dengia safyrinis stiklas.

Per kelias savaites nepastebėjau jokių kokybės problemų. Laikrodis veikia puikiai ir yra pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Jo surinkimu rūpinasi pats Vismantas – vienas toks laikrodis surenkamas maždaug per valandą. Atskiri komponentai – korpusas, mechanizmas, stikliukas – gaminami užsienyje pagal Vismanto reikalavimus ir dizainą. Kadangi viskas pereina paties laikrodininko rankas ir akis, galite neabejoti, kad laikrodžiai atitinka aukštus kokybės kontrolės standartus.

Laikrodžio korpusas yra pagamintas iš nerūdijančio plieno, ant jo subtiliai išgraviruoti gamintojo ženklai.

Gamintojo puslapyje nurodoma, kad Watchmaker Vismantas laikrodžiai yra klasikinio dizaino. Aš ne visiškai su tuo sutinku. Tai – ryškus modernaus dizaino laikrodis. Jį vis tiek galima derinti su klasikiniu kostiumu (ar vakarine suknele), bet, mano manymu, jis geriau derės prie kasdienės aprangos. Ir tai nėra trūkumas.

Watchmaker Vismantas laikrodžiai naudoja šveicariškus kvarcinius Ronda gamintojo mechanizmus. Jie pasirinkti dėl savo kokybės ir ilgaamžiškumo – tuo laikrodininkas Vismantas įsitikino kelis dešimtmečius prižiūrėdamas ir taisydamas klientų laikrodžius. Kvarciniai mechanizmai (naudojantys baterijas) įprastai nėra laikomi tokiais prabangiais kaip automatiniai, bet yra žymiai tikslesni, patikimesni ir nereikalauja reguliarios priežiūros.

Watchmaker Vismantas laikrodžiai yra atsparūs vandeniui ir įbrėžimams, todėl puikiai tinka kasdieniam naudojimui.

Taigi, Watchmaker Vismantas laikrodžiai yra gaminami iš labai kokybiškų ir ilgaamžių komponentų. Šveicariškas kvarcinis mechanizmas yra tikslus ir patikimas, o nerūdijančio plieno korpusas bei safyrinis stikliukas padės išvengti įbrėžimų. Tai yra kokybiškas kasdienis laikrodis, galintis tapti ryškia aprangos detale.

Kas yra viso gyvenimo garantija?

Pasaulyje, kur dauguma daiktų turi 1-2 metų garantiją, Watchmaker Vismantas laikrodžiai yra išskirtiniai, nes jiems taikoma viso gyvenimo garantija. Tik kas tai?

Kol gyvuos Watchmaker Vismantas, tol šie laikrodžiai turės gamintojo garantiją.

Tai – laiku neribota garantija, kuriai taikomos įprastos garantinio aptarnavimo taisyklės. Iš esmės, tai reiškia, kad šis laikrodis bus taisomas nemokamai, net jei suges po 5, 10 ar 20 metų. Ši garantija galioja tol, kol egzistuoja laikrodžio gamintojas. Žinoma, ji netaikoma apyrankėms ir baterijoms – komponentams, kurie su laiku natūraliai dėvisi ir yra lengvai keičiami. Nemokamai nebus taisomi ir dėl naudotojo kaltės sugedę laikrodžiai.

Verdiktas

Watchmaker Vismantas laikrodis yra stilingas ir kokybiškas aksesuaras tiems, kurie mėgsta modernias ir ryškias aprangos detales. Tai – madingas, bet kartu ir nesenstančio dizaino laikrodis, turintis daugybę privalumų, bet pradėkime nuo trūkumų.

Laikrodžio rodyklės tamsoje nešviečia.

Watchmaker Vismantas laikrodžiai yra dideli – 45 mm skersmens korpusas tiks ne kiekvieno riešui. Tai nebūtinai yra trūkumas – tiesiog gamintojas mažesnių laikrodžių šiuo metu nesiūlo. Ryškus dizainas taip pat gali patikti ne visiems. Kaip ir daug kitų šiuolaikinių laikrodžių, jis neturi tamsoje šviečiančių rodyklių. Niekur ant laikrodžio neminima, kad jis buvo sukurtas ir surinktas Lietuvoje.

Privalumai? Na, jų nemažai. Visų pirma, aukštos kokybės medžiagos – nerūdijančio plieno korpusas ir safyrinis stikliukas padės laikrodžiui ilgiau neprarasti žvilgesio. Tuo tarpu solidus šiuolaikiškas dizainas leidžia šį laikrodį lengvai suderinti su kasdiene apranga. Be to, ciferblatas yra aiškus ir neapkrautas.

Laikrodininkas Vismantas sukūrė kokybišką miesto gyventojo aksesuarą, kuris yra ryškus ir pastebimas, bet kartu ir lengvai suderinamas su kasdiene apranga.

Galiausiai, šveicariškas kvarcinis mechanizmas tiksliai seka laiką ir turėtų būti labai patikimas, o laikrodžiui suteikiama gyvenimo garantija rodo gamintojo pasitikėjimą savo produktu.

1 KOMENTARAS

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia