2017-ųjų balandžio 24 diena. Šviečia saulė, gieda paukščiai, kažkas kažkur tolumoje pjauna jauną pavasarinę žolę. Internete pasirodo nauja įdomybių svetainė Nodum.lt.

Taip, šiandien – trečiasis Nodum.lt gimtadienis. Jums spręsti, ar svetainę vis dar galima vadinti jauna. Mes žinome tik tiek, kad ją galima vadinti augančia. Šia proga siūlome paskaityti kiek netradicinį straipsnį – 7 įdomiausi faktai apie Nodum.lt, kurių turbūt nežinojote.

Kas ir kodėl sukūrė Nodum.lt?

Svetainės autorius – Povilas Mažeika. Na, aš. Idėją sukurti techninėms įdomybėms skirtą svetainę turėjau jau seniai. Dauguma didžiųjų portalų yra susikoncentravę į naujienas, o įdomūs ir keisti faktai juose lieka tik antrame plane. Iki Nodum.lt Lietuvoje nebuvo aktyvios svetainės, kuri rašytų daug apie įdomią istorinę techniką, keistas mašinas, įrankius ar panašias temas.

Rašymas – vienintelis darbas, kurį kada esu turėjęs. Mano straipsniai (dažniausiai nepasirašyti mano vardu) yra publikuoti visuose didžiausiuose naujienų portaluose ir ne viename žurnale. Pavyzdžiui, Technologijos.lt, Aviacijospasaulis.lt, 15min.lt, Užkalnio, Retromanai.

Ką reiškia svetainės pavadinimas ir kodėl jis buvo pasirinktas?

„Ei, kaip ten tavo svetainė vadinasi? Nuodus.lt kažkaip?“

Išvertus iš lotynų kalbos Nodum reiškia mazgas. Mazgas kadaise buvo mano pseudonimas (nickas) internete. Jaunesni žmonės tikriausiai to neprisimena, bet prieš 10-15 metų virtualioje erdvėje žmonės retai prisistatinėjo tikraisiais savo vardais. Šį slapyvardį pirmiausia panaudojau registruodamasis dabar jau nebeveikiančioje Antrojo pasaulinio karo istorijos mėgėjų svetainėje. Kartu mazgas yra ir tvirtos jungties simbolis – o juk Nodum.lt apjungia kelias įdomias temas.

Pirmasis Nodum.lt logotipas, naudotas svetainės istorijos pradžioje.

Ši svetainė lotynišką vardą gavo todėl, kad: a. žodis Mazgas Lietuvoje jau yra naudojamas kaip prekinis ženklas; b. lotyniškai tiesiog skamba įdomiau. Skaitytojai, atrodo, priprato prie svetainės pavadinimo ir daugelis jį prisimena.

Populiariausi straipsniai

Dauguma straipsnių Nodum.lt svetainėje nesensta. Ta yra, jie nėra pagrįsti naujienomis, todėl laikui bėgant išlaiko aktualumą. Tai – dalis Nodum.lt koncepcijos, kurios tikrai laikysimės ir ateityje. Būtent dėl to Jūs galite valandų valandas skaityti Nodum.lt svetainę ir būtent dėl to net ir senesni straipsniai vis sulaukia naujų paspaudimų.

Populiariausi straipsniai pagal perskaitymų skaičių:

Dabar tie straipsniai neatrodo labai geri, bet tai, matyt, rodo, kad straipsnių kokybė auga. Beje, įdomu tai, kad straipsnių kategorija, kurios vidutinis skaitomumas yra didžiausias, yra Laivai.

Nodum.lt atveria duris

Ši svetainė nėra didelė ir garsi, tačiau vien jos egzistavimas ir augantis skaitytojų ratas leidžia bendrauti su skirtingų pramonės šakų atstovais. Į mūsų klausimus atsako garsiausi automobilių, sunkvežimių ir sunkiosios pramonės įrengimų gamintojai. Su Nodum.lt dirbo lietuviškų ištrinamų užrašų knygelių gamintojas ESQUOIA bei kelionių aksesuarų parduotuvė Kelioniukai.lt. Ypač didžiuojamės galėję aplankyti lėktuvų gamyklą Tomark. Tačiau tikriausiai niekas neaplenks to, ką pernai patyrėme Estijoje.

Taip Nobe 100 GT sutikome mes – Romanas Muljaras sutiko skirti pusvalandį savo laiko, kad parodytų realybe tapusį savo svajonių automobilį.

Estų kuriamas triratis elektromobilis Nobe iš tikrųjų nestokoja žiniasklaidos dėmesio. Tačiau Nobe kūrėjas Romanas Muljaras sutiko susitikti ir su nedidele lietuviška svetaine Nodum.lt! Ir ne šiaip bet kokiu metu, o prieš pat savo dukters vestuves. Tai buvo išties įsimintina patirtis, leidusi dar kartą įsitikinti, kad tinkamai pasibeldus atsiveria bet kokios durys.

Trys metai – du dizainai

Nodum.lt prieš metus atrodė visiškai kitaip. Neprisimenate? Štai kaip atrodė senasis Nodum.lt dizainas:

Tai nebuvo labai blogas dizainas – mes jį tiesiog išaugome. Dabar straipsniai yra išskirstyti į daugiau kategorijų, juos galima komentuoti, o ir mobiliųjų įrenginių ekrane svetainė atrodo nepalyginamai geriau.

Kvailiais apsimetantys vagys

Ar galite patikėti, kad Nodum.lt straipsniai kartas nuo karto yra vagiami? Kai porą Nodum.lt straipsnių perpublikavo vienas iš didesnių naujienų portalų, man buvo paaiškinta, kad tai – tik nesusipratimas. Vienas labai mažo ir jau nebeegzistuojančio sąmokslo teorijų blogo savininkas bandė aiškinti, kad tai – normali praktika. Suprask, jei straipsniai yra internete, juos galima pasiimti, ir tai nėra vagystė, nes straipsnis nėra turtas. Bet iš tikrųjų straipsnis yra nuosavybė ir jų perpublikavimas be sutikimo yra nusikaltimas.

Turbūt keisčiausia Nodum.lt straipsnių vagystė, kurią teko patirti, įvyko net ne internete. Viena radijo laida praktiškai kasdien skaitė Nodum.lt straipsnius. Žinoma, be jokio paminėjimo nei kas, nei iš kur skaitoma. Vedėjas aiškino, kad tai – normalu – negi minėsi visus šaltinius, iš kurių vagi turinį? Gal jis ir buvo teisus – jei turguje pardavinėsi automobilio ratus, negi visiems sakysi, iš kur juos pavogei?

Iš kur tiek temų? Ar nepritrūksi?

Klausimą apie temas išgirstu labai dažnai. Kartą vienas žurnalistas klausė, iš kur yra verčiami Nodum.lt straipsniai. Neskaitant kelių pranešimų spaudai, kuriuos išvertėme, papildėme ir suderinome su svetainės stiliumi, Nodum.lt nėra iš kitur verstų straipsnių kratinys. Pirmiausia gimsta tema, o tuomet ieškau šaltinių ir iliustracijų, kurias būtų legalu naudoti.

Estijos aviacijos muziejuje pamatytas Yak-40 paskatino parašyti apie trimotorius lėktuvus.

Temų Nodum.lt svetainei niekada nepritrūks, nes straipsnių idėjų sąrašas auga greičiau nei svetainės turinys. Aš nuolat skaitau apie įvairią techniką. Seku naujienas, bet taip pat aktyviai domiuosi ir istorija. Nemažai idėjų straipsniams suradau muziejuose ar tiesiog stebėdamas pasaulį pro traukinio ar lėktuvo langą. Su Jumis aš dalinuosi savo smalsumu. Ir kol esu smalsus, temų turėsiu daugiau nei galiu parašyti straipsnių.

Vis daugiau temų pasiūlo ir skaitytojai. Dažnai jie nori sužinoti šį tą įdomaus, tačiau kartais jie tiesiog pasiūlo temą straipsniui, nes mano, kad ji bus įdomi kitiems.

Kaip ir viskas, ką galėjau pasakyti šiame straipsnyje. Na, beveik viskas.

Ačiū, kad skaitote!

1 KOMENTARAS

  1. Ačiū, kad esate! Aš tik šiemet atradau šį puslapį ir labai džiaugiuosi, manau tai pats geriausias įdomių faktų šaltinis. Mane visuomet stebina kaip jūs sugebate atkreipti dėmesį į tokius elementarius dalykus, kuriuos matau kasdieną, tačiau niekad nesusimąstau kodėl taip yra ir kiek darbo įdėta ir kokį vystymosi kelią jie turėjo nueiti. Ačiū Jums!

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia