Beretta U22 Neos – tai itališkai-amerikietiškas pusiau automatinis pistoletas, pristatytas 2002 metais. Jis nėra nei labai populiarus, nei labai technologiškai pažangus. Tačiau vieną įdomią savybę jis turi – Beretta U22 Neos yra gražus ginklas, turintis giminystės ryšių su pirmos kartos Volkswagen Golf.

Beretta U22 Neos iš tikrųjų yra pakankamai paprastas pistoletas, net jei ir atrodo kaip labai gražus, modernus ginklas. Nors Beretta yra italų ginklų gamintojas, U22 Neos mechanizmas buvo sukurtas JAV, kurs šis ginklas ir yra gaminamas. 

Neužtaisytas Beretta U22 Neos sveria maždaug vieną kilogramą (+/- 100 gramų, priklausomai nuo pasirinkto vamzdžio). Tai yra pusiau automatinis .22LR kalibro amuniciją naudojantis pistoletas, skirtas malonumams šaudykloje, nors tikrai gali būti naudojamas ir savigynai. U22 Neos dėtuvėje telpa 10 šovinių.

Beretta U22 Neos – gražus, modernaus dizaino ginklas, skirtas entuziastams. (Wikimedia)

Beretta U22 Neos pasižymi pakankamai paprasta konstrukcija. Jis neturi pilno ilgio vamzdžio gaubto (vadinamojo slaido nuo angliško slide) – šūvio metu atgal pasitraukia už vamzdžio esanti spyna. Šiuo požiūriu U22 Neos yra panašus į seną-gerą Colt Woodsman, nors, žinoma, yra gerokai stilingesnis. Pagrindinis ginklo mechanizmas yra pagamintas iš plieno, o rankena ir nuleistuko apsauga – iš tvirto polimero. U22 Neos yra lengvai išardomas be jokių įrankių – tai palengvina pistoleto priežiūrą. Kadangi tai yra entuziastams skirtas ginklas, U22 Neos yra parduodamas su įvairių spalvų vamzdžiais. Norintys gali įsigyti šį pistoletą ir su nerūdijančio plieno vamzdžiu.

Ne kartą jau minėjome, kad Beretta U22 Neos yra gražus ginklas – akivaizdu, kad jo gamintojas stiliui skyrė didelį dėmesį. Tai įrodo ir faktas, kad šio ginklo dizainą kūrė pats Giorgetto Giugiaro – garsus automobilių dizaineris. Tik kaip vienas žmogus galėjo sukurti ir pirmos kartos Volkswagen Golf hečbeko, ir U22 Neos pistoleto dizainą?

Beretta U22 Neos pasižymi pakankamai paprastu šūvio mechanizmu. (Trevor P. Hirst, Wikimedia(CC BY-SA 3.0)

Tai ir yra įdomiausias faktas šiame straipsnyje – genijaus Giorgetto Giugiaro paslaugų reikėjo ne tik automobilių ir motociklų gamintojams. Taip, didžiausią savo karjeros dalį Giugiaro skyrė automobiliams – 1955-1959 m. dirbo Fiat, 1959-1965 metais – Bertone, 1965-1967 m. – Ghia, 1967-2015 m. – Italdesign Giugiaro, o tada – GFG Style. Bet Giugiaro visada buvo įvairialypis pramoninio dizaino kūrėjas.

Giorgetto Giugiaro prisidėjo prie ne vieno pistoleto dizaino – jo eskizų knygoje yra ne tik Beretta U22 Neos pistoletas, bet ir Beretta CX4 Storm pistoletas-kulkosvaidis bei Beretta UGB25 šautuvas. Be to, Giugiaro sukūrė ir ne vieno Nikon fotoaparato (tarp jų ir F4, F5, F6 bei D800), keleto traktorių (pavyzdžiui, Deutz Fahr 6215 RCSHIFT), Lozanos katedros vargonų, kelių Seiko laikrodžių ir dar daugybės kitų daiktų dizainą. Ginklų dizaino kūrimas netapo pagrindine Giugiaro veikla, bet įdomu žinoti, kad pirmojo Golf dizaino kūrėjas savo gyvenimo aprašyme turi ir tokius ginklus kaip Beretta U22 Neos.

Pistoletas-kulkosvaidis Beretta Cx4 Storm, prie kurio dizaino taip pat prisidėjo Giugaro. (Picanox, Wikimedia (CC BY-SA 4.0)

Tiesą sakant, Beretta U22 Neos dizainas iš tikrųjų primena automobilius. Jo formose, ypač nuleistuko kilmpoje, rankenoje ir viršutinėje pistoleto dalyje, galima įžvelgti automobiliams būdingas aptakiai dinamiškas formas – atrodo tarsi U22 Neos būtų sukurtas judėti pirmyn.

Beje, Beretta pardavinėja specialų rinkinį, kuris U22 Neos pistoletą paverčia lengvu šautuvu. Vėlgi, tai – entuziastams skirti žaislai, kurie yra demonstruojami įvairiuose susitikimuose ir linksmai leidžiant laiką šaudyklose. 

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia