Jau beveik 10 metų internete vis kas nors pasidalina ta pačia keistai atrodančio Valtra T171 Advance traktoriaus nuotrauka. Betmobiliu pravardžiuojamas traktorius iš tikrųjų atrodo keistai. Priekiniai ratai sumontuoti šalia vienas kito, o visa priekinė ašis yra perkelta priešais traktoriaus nosį. Net nereikia sakyti, kad tokia modifikacija pareikalavo daug pastangų, bet kodėl tai buvo padaryta?

Šis traktorius tikrai nėra vienintelis keistuolis ūkiuose (tik pažiūrėkite į šį Ferrari), bet įdomu tai, kad jis taip buvo brangiai modifikuotas. Valtra T171 Advance yra varomas visais ratais ir šis keista versija to neatsisakė. Taigi, į priekį reikėjo nuvesti ir veleną, ir vairo mechanizmo svertis, o ašį teko stipriai modifikuoti. Tam reikėjo labai daug darbo ir pastangų, tačiau kitos išeities tikriausiai nebuvo – Valtra tokios versijos nesiūlo.

Su Betmenu ar kokiomis nors modifikacijomis dėl išvaizdos šis traktorius neturi nieko bendro. Tokius pokyčius paskatino grynai praktinės priežastys – noras išvengti dirvos suspaudimo. Dėl tų pačių priežasčių Challenger Terra Gator TG 8333 apskritai turi tik tris ratus.

Keistai atrodantis modifikuotas Valtra T171 Advance. (Flipperdeflap.blogspot.com)

Šis Valtra T171 Advance buvo modifikuotas Nyderlanduose, kad galėtų dirbti morkų, gėlių ir kitų augalų, kurie mėgsta purią dirvą, laukuose. Įprastai ūkininkai norėdami per daug nesuminti žemės susimontuoja dvigubus ratus. Taip svoris paskirstomas didesniame plote ir traktorius ne taip giliai smenga į dirvą. Tačiau dvigubi ratai didina degalų sąnaudas ir kenkia traktoriaus manevringumui. Todėl šio Valtra T171 Advance atveju pasirinktas kitas sprendimas.

Modifikuotas Valtra T171 Advance dirba laukuose

Kuomet abiejų ašių ratai važiuoja vienas paskui kitą, jie išmina gilias vėžias, nes tą patį žemės plotelį sumina du dideli ratai. Kai priekinių ratų vėžės yra tarp galinių, žemė nėra pakartotinai suminama, todėl dirva lieka puresnė, nesusidaro gilios ir dažnai nederlingos vėžios. Taigi, šio traktoriaus savininkai nusprendė priekinius ratus sumontuoti šalia vienas kito. Kadangi po varikliu tam tikrai nėra vietos, ratai buvo iškelti toliau į priekį. Šis Valtra T171 Advance toli gražu nėra vienintelis taip modifikuotas traktorius pasaulyje, tačiau išpopuliarėjo būtent jis.

Panašiai modifikuotas Case IH 1455 XL

Tai kodėl jūs tiek kartų internete matėte Valtra T171 Advance, o ne kitus panašiai modifikuotus traktorius. Tikriausiai, kad dėl spalvos. Juodas traktorius su arti vienas kito sumontuotais ir į priekį iškeltais ratais kažkam primena betmobilį The Tumbler. Bet ar jis tikrai panašus?

The Tumbler – legendinis Betmeno automobilis, kuris, galbūt, turi panašumų su aukščiau matomu traktoriumi. (Leitonmahillo, Wikimedia (CC BY-SA 3.0)

Galbūt, tikrai nesiginčysime. Tikriausiai jei Betmenas būtų tikras jis savo ūkyje darbuotųsi būtent taip modifikuotu juodu traktoriumi. Ir sodintų gėles.

Taip pat skaitykite:

Challenger Terra Gator TG 8333 – keistas triratis milžinas;

Kuo ypatingi į vandenį brendantys paplūdimių traktoriai?

Kaip atrodė pirmasis pasaulio traktorius?

Vienračiai traktoriai – kaip jie atrodė ir kam buvo skirti?

10 įdomių faktų apie traktorius, kurių galbūt negirdėjote;

Teisė taisyti – ūkininkai JAV bando išsikovoti teisę taisyti savo traktorius.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia